تاتو صورت

ترکیب رنگ در هاشور ابرو

ترکیب رنگ در هاشور ابرو

مبحث رنگ شناسی در هاشور ابرو بسیار مهم و ملزم به یادگیری می باشد.این مهارت یک پیگمنتر کار است که تشخیص دهد پوست مشتری چه تناژی دارد و بهترین ترکیب رنگ برای آن چیست؟!

شناخت رنگ ها

رنگ های پایه : این رنگ ها غالبا از خانواده رنگ قهوه ای می باشند که درصد زیادی از حجم رنگ را شامل می شوند.رنگ های کمکی : برای تصحیح(روشن یا تیره گرم یا سرد) رنگ های پایه استفاده می شوند و یک چهارم درصد از حجم رنگ را شامل می شوند.

ترکیب رنگ در هاشور ابرو برای انواع پوست

رنگ سازی و ترکیب رنگ در هاشور ابرو برای انواع پوست

 کسانی که پوست سفید دارند یعنی پیگمنت قرمز آنها غالب است باید از رنگ مکمل قرمز که سبز است استفاده کرد.یعنی از رنگ تناژ زیتونی.

کسانی که پوست سبزه دارند یعنی پیگمنت آبی یا سرد آنها غالب است باید از مکمل گرم استفاده شود.یعنی از رنگ تناژ قرمز دار.

کسانی که پوست گندمی دارند یعنی هم پیگمنت آبی و قرمز یا گرم و سرد دارند باید از دو مکمل زیتونی یا قرمز استفاد شود.

حالا در  این نوع اگر گندمی بود به همین روش ولی اگر گندمی رو به سفید است هشتاد درصد زیتونی و بیست درصد قرمزی استفاده

می شود و اگر گندمی رو به سبزه باشد بر عکس هشتاد درصد قرمزی و بیست درصد زیتونی یا سبز استفاده می شود.

نکته مهم در مورد پوستهای گندمی : حتما باید برای این  نوع پوست از مکمل زرد استفاده شود چون اگر از مکمل زرد استفاده نشود به دلیل اینکه هر دو پیگمنت هم در رنگ و هم در پوست وجود دارد در انتهای کار رنگ روی پوست رو به بنفشی می رود. بنابر این خنثی کننده زرد برای پوست های گندمی الزامی است.

پوست شناسی در تاتو و رنگ شناسی همیشه به ما کمک میکند تا بتوانیم مناسب ترین رنگ را انتخاب کنیم، اما باید دانش و اطلاعات مربوط به آن را داشته باشیم.

در ترکیبات برخی از رنگها در برند های مختلف از قبل این مکمل ها استفاده شده اند و در برخی برند ها نیز پیگمنتر کار باید این ترکیبات را انجام دهد. عموما رنگ ها با یک تناژ غالب و خاص در بازار موجود هستند که باید خودتان این ترکیبات را انجام دهید. ولی به یاد داشته باشید چه دارای این ترکیبات باشند یا خیر پوست اشخاص مختلف متفاوت است پس بهتر است ابتدا رنگ و پوست را بشناسیم تا در انتهای کار موجب رضایت مشتری باشیم.

در کشورمان ایران نیز این گوناگونی رنگ پوست کاملا مشهود است. به دلیل شرایط اقلیمی ایران از سفیدترین رنگ پوست تا تیره ترین را دارا است. اما به طور کلی رنگ غالب پوست در کشورمان رنگ گندمی است. و عموما رنگ چشم و ابروی ایرانیان قهوه ای و یا مشکی است.

در نتیجه خیلی نمی توان از رنگ های روشن یا عسلی استفاده کرد، نه اینکه اصلا نشود اما غالباً به دلیل این نوع رنگ از پوست رنگ های متوسط بسته به تناژ سرد یا گرم بسیار مناسب تر هستند.بنابراین دانستن همین موضوع شاید بتواند به ما کمک کند که معمولا باید از چه تناژ رنگها و مکمل هایی استفاده کنیم.

آیا رنگ ریزی در هاشور ابرو زیاد است؟

اینکه رنگ ریزی در هاشور ابرو یاد است یا خیر به چند عامل بستگی دارد که برای شما توضیح می دهیم

اصلی ترین علت ریزش رنگ استفاده از رنگ های تقلبی و غیر اورجینال است.هر رنگ استاندارد با فرمولاسیون خاص خودت ترکیب و درست شده است.درست است که پایه بیشتر این رنگها شیمیایی هستند، اما در همان ترکیبات از موادی استفاده شده که کمترین میزان آسیب به پوست را داشته باشد.

معمولا رنگ های با کیفیت و اورجینال دارای بارکد یا هولوگرام از کمپانی ساخته شده هستند،که با اسکن کردن بارکد می توانید از اصل بودن آن مطمعن شوید. البته که ریزش رنگ در هاشور ابرو بعد از اتمام کار کاملا طبیعی است، و نباید برداشت کنید هر رنگی که ریزش میکند پس تقلبی است،خیر، ریزش رنگهای فیک بسیار زیاد هستند و همینطور باعث ایجاد خارش یا سوزش می شوند.

معمولا به صورت تکه تکه ریزش دارند به طوری که قسمتی از ابرو رنگ دارد و قسمت دیگر ندارد.همراه با خارش و سوزن بی وقفه هستند.تا جایی که ممکن است باعث زخم و در موارد حاد باعث عفونت شوند.

رنگ ریزی در هاشور ابرو

تشخیص رنگ اصل یا تقلبی کار راحتی نیست، این وظیفه وجدانی هر پیگمنتر کار حرفه ای است که از رنگ باکیفیت و اصل استفاده کند.

عامل دیگر در ریزش رنگ نوع پوست مشتری است. حتی اگر از رنگ اصل هم استفاده شود اگر پوست مشتری رنگ پذیری سختی داشته باشد باز هم ریزش رنک زیاد خواهد بود.

معمولا پوست های خیلی چرب ریزش رنگ خیلی زیادی دارند، و احتیاج به ترمیم بیشتری نسبت به پوست های خشک دارند.در مواردی نیز برخی پوست های خشک نیز سخت رنگ می پذیرند و علت آن هم فقط هورمونی است.

برای پوست های خیلی چرب معمولا  باید از رنگ های پایه آب استفاده شود.تا جای امکان حتما از رنگ های پایه آب استفاده شود. و برای پوست های خشک از رنگهای پایه روغن استفاده شود.

فرقی ندارند که هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن باشد یا میکروبلیدینگ. در هر دو روش اگر فشار دست خیلی آرام باشد به طوری که رنگ کامل به زیر پوست تزریق نشود، بعد از 1 هفته ریزش رنگ شروع می شود به طوری که ممکن است رنگ کامل پاک شود.پس فشار دست در هاشور ابرو هم از عوامل ریزش رنگ است.

نکات مهم ترکیب رنگ در هاشور ابرو

همیشه دقت داشته باشید در پوست ها روشن، رنگ را یک الی دو درجه تیره تر انتخاب کنید.زیرا در پوست های روشن به دلیل انتخاب رنگ روشن تا زمان ترمیم ممکن است رنگ محو شود.در پوست های تناژ سرد از ترکیبات رنگ حاوی مقداری تناژ گرم استفاده کنید.می توانید از قهوه ای ملایم یا مقداری نارنجی و قرمز استفاده کنید.همیشه به یاد داشته باشید همه رنگ ها دارای یک ته تناژ هستند.مثلا قهوه ای تناژ زیتونی،قهوه ای تناژ قرمزی…. مثلا قهوه ای تناژ ملایم نداریم. دانستن این موضوع و یادگیری آن کاملا ضروری و مهم است.تشخیص رنگ پوست مشتری و نوع آن و انتخاب بهترین ترکیب رنگ وظیفه هر پیگمنتر کار است.برای کشیدن خط چشم یا کلا برای استفاده از مشکی، به دلیل مقداری تن آبی در پوست تناژ بنفش آبی ایجاد میکند که برای خنثی کردن آن از قرمز یا نارنجی استفاده می شود.

به طور کلی رنگ زرد دوام زیادی دارد و باعث مامدگاری بالای رنگ می شود.همینطور عسلی یا قهوه ای روشن دارای رنگ زرد هستند که از خاکستری و بنفش شدن رنگ جلوگیری می کنند.

رنگ خیلی تیره را با رنگهایی مثل بژ نباید ترکیب کرد، زیرا رنگها 30 تا 40 درصد ریزش دارندفرنگ بژ هم به دلیل وجود سرب ماندکاری بالایی دارد که بعد از ریزش رنگ خطوط سفید را در میان ابروها ایجاد می کند.

افرادی که خیلی الکل مصرف میکنند رنگ پذیری پایینی دارند، به علت ادرار مکرر دفع مواد حاوی رنگ زیاد است.

افراد که کافئین مصرف می کنند نیز رنگ پذیری پایینی دارند. در این افراد پیگمنت پوستی تغییر میکند و بعد از سی روز برگشت رنگ،تناژ آبی یا بنفش می شود.افراد سیگاری و افرادی که قلیان می کشند به دلیل غلظت خون بالا، برگشت رنگ به قرمزی و بنفشی را حتما دارند.تغییر رنگدانه های آبی و بنفش در این افراد خیلی زیاد است.

10 thoughts on “ترکیب رنگ در هاشور ابرو

 1. money گفت:

  سلام و ممنون بابت سایت عالی و اطلاعات خوبتون-من ۹ روز پیش میکرو بلدید کردم ولی الان رنگ ابروم نوک مدادی متمایل به طوسی شده و خیلی ناراحتم -ایا رنگش بدتر میشه به نظرتون صبر کنم یا برم برای ترمیم ؟تو رو خدا راهنماییم کنید موندم چکار کنم -با تشکر

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   اجازه دهید تا زمان ترمیم . علت این اتفاق ترکیب نادرت مکمل و عدم توجه به رنگ پوست شما در ترکیب رنگ بوده است.علت دیگر سرب بالای موجود در رنگ استفاده شده است.

 2. Noooshin گفت:

  سلام و خسته نباشید
  سوال من اینه من میتونم برای فیبروز ابروی مشکی از رنگ قهوایی و نارنجی استفاده کنم
  و برای ابروی روشن از قهوایی روشن؟؟
  و اینکه ترمیم فیبروز میگن که نباید از روی خطوطی که قبلا زده شده رفت!!!
  اگه بخایم ترمیم کنیم شبیه قاب و سایه نمیشه
  همه فضا داری خط فیبروز نمیشه
  اگه در این زمینه بهم کمک کنین و سوالاتم رو جواب بدین
  خیلی خیلی ممنونتون میشم
  سپاس

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   سوال های پرسیده شده توسط شما هر کدام در مبحث های متفاوتی است که مستلزم گذراندن دوره و مهارت لازم است.این سوالات اصول اولیه کار است که قطعا با چند خط توضیح دادن ممکن است شما را سر در گم کند. برای مبحث رنگ شناسی با برداشتن پکیج آموزشی میتوانید خیلی گسترده و کامل نکات کلیدی را یاد بگیرید و همینطور برای آپدیت شدن اطلاعات و بهتر شدن مهارت تکنیکی عملی دوره های جدید را بگذرانید.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09059749800 تماس حاصل فرمایید.
   و اما پاسخ شما در خصوص ترمیم فیبروز ، اگر کار به صورت اصولی انجام شده باشد و خطوط پخشی رنگ نداشته باشد ، شما در ترمیم روی همان خطوط کمرنگ دوباره تکرار می کنید و به هیچ وجه شبیه سایه نمی شود همچنین قاب و سایه ای وجود ندارد زیرا در صورت سایه دیگر قابی نخواهیم داشت و اگر قاب داشته باشیم به کار ما تاتو خواهد شد.

 3. Neda گفت:

  باسلام ازتوضیحات خوبتون ممنونیم
  درموردپوستهای گندمی که تتوقبلیشون روبه قرمزی رفته
  ویاپوست سفیدی که تتاون روبه نارنحی رفته بایدچه ترکیب رنگی استفاده کردممنون میشم راهنمایی کنید

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   در مطالب عنوان شده اما در صورت اطلاعات بیشتر می توانید پکیج مجازی رنگ شناسی را بگذرانید.این پکیج اطلاعات پایه و اصولی رنگ شناسی و ترکیب رنگ را شامل می شود. در صورت ثبت نام و کسب اطلاع با شماره 09059749800 تماس حاصل فرمایید.

 4. سونیا گفت:

  درمورد نکات مهم وکلیدی توضیح بیشتری بدین.

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   مطالب کاربردی و مهم توضیح داده شده است ، اما به طور کلی مبحث رنگ شناسی و پوست شناسی مستلزم گذراندن دوره آموزشی است و با چند پاراگراف توضیح نمی شود آن را به خوبی آموزش داد.

 5. ریحانه گفت:

  سلام . ممنون اطلاعات مفیدی بود .

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *