تاتو صورت

نکات مهم در میکروپیگمنتیشن ابرو و لب

میکروپیگمنتیشن ابرو و لب

میکروپیگمنتیشن  جدیدترین تکنیک آرایش دائمی، مستلزم انجام نکات ضروری و مهمی است که رعایت آن علاوه بر کیفیت در نتیجه کار، موجب سلامت بهداشت بدن نیز می شود.

نکات مهم در میکروپیگمنتیشن ابرو و لب

نکات مهم در میکروپیگمنتیشن ابرو و لب

انجام هر گونه تکنیک آرایش دائمی مانند هاشور ابرو، هاشور چشم،هاشور لب و زیر شاخه های آن دلیل اینکه رنگ را به زیر پوست تزریق می کند، موارد بهداشتی بدن را در بر می گیرد.بهداشت بدن نیز امری شوخی بردار و سطحی نیست که ساده از آن گذشت یا نادیده گرفت.پس اولین چیزی که در این تکنیک باید رعایت شود نکات بهداشتی است.

نکات مهم در خصوص رنگ ها

تنوع و گوناگونی در برند رنگها بسیار زیاد است. به دلیل همین مسئله انتخاب رنگ استاندارد ممکن است شما را سردر گم کند که بهترین رنگ کدام است؟

خیلی از برندهای شناخته شده هستند که خود نام برند کیفیت کارشان است، اما این به این معنی نیست که نباید به استانداردها دقت شود و چشم بسته آن را خرید.

انواع رنگها در میکروپیگمنتیشن ابرو و لب

دسته اول رنگهایی هستند که همگی دارای هولوگرام و برچسب مخصوص هستند.دارای شماره سریال تولید کارخانه و کد مخصوص به خود.در  برخی با اسکن شماره سریال یا بارکد سایت تولید کننده رنگ باز می شود که می توان قیمت و مشخصات رنگ را دید.

این نوع از رنگها معمولا قیمت نسبتا بالاتری به بقیه رنگها دارند. و البته نام برند هم در این قیمت بالا بی تاثیر نیست.دسته دیگری از رنگ ها وجود دارند که دارای هولوگرام و بارکد نیستند اما معتبر و دارای تاییدیه استاندارد هستند. قیمت مناسبتری نسبت به رنگهای دارای با رکد دارند. به طور کلی امر مهم در انتخاب رنگ داشتن استاندارد های لازم است.

انواع رنگ ها در میکروپیگمنتیشن ابرو و لب

رنگ استاندارد روی پوست تغییر رنگ نمی دهد.بعد از استفاده باعث حساسیت و خارش نمی شود.ریزش رنگ 1هفته بعد ازکاربه صورت نرمال و طبیعی است. و اصلا و ابدا باعث عفونت نخواهد شد.در غیر این صورت رنگ غیر استاندارد است.

ابزار استاندارد در میکروپیگمنتیشن ابرو و لب

دستگاه میکروپیگمنتیشن اصلی ترین ابزاری است که در این تکنیک استفاده می شود. دستگاه نیز مانند رنگ نمونه های خیلی متفاوتی دارند. دستگاه به خودی خود باعث عفونت و حساسیت پوستی نمی شود ولی دستگاه بی کیفیت می تواند نتیجه کار را به کلی تغییر دهد و موجب نارضایتی مشتری شود.

اصلی ترین آیتم در انتخاب دستگاه خوب و با کیفیت، قدرت موتور آن است.هر چه قدرت موتور بالاتر باشد کاشت عمیق تر خواهد شد و در نتیجه ماندگاری تاتو هم بالاتر می رود.

آیتم دیگر که باید توجه کنید میزان لرزش دستگاه است، معمولا دستگاهی که قدرت موتور بالایی دارد لرزش کمتری دارد.لرزش دستگاه باعث عدم تمرکز روی کار می شود. باعث سر خوردن سوزن روی پوست می شود و خط ها به درستی کشیده نمی شود.

رنگ را به درستی زیر پوست تزریق نمیکند که این مسئله باعث می شود، ریزش رنگ خیلی زیاد شود و نتیجه تیکه تیکه شدن رنگ زیر پوست است که ظاهری بسیار ناپسند به وجود می آید.

کم و زیاد شدن سرعت دستگاه میکروپیگمنتیشن روی بدنه آن در قسمت ابتدای دستگاه بالاتر از جای سوزن است.با چرخاندن درجه ای که تعدادی از اعداد و درجه روی آن نوشته شده است می توان سرعت کاشت دستگاه را کم یا زیاد کرد.

دستگاه میکروپیگمنتیشن  سه نوع کارتریج دارد. کارتریج پیچی، کارتریج تی و نوع دیگری که اصطلاحا سوزن و سرپلاک گفته می شود که دیگر به صورت کارتریج نیست، چیزی شبیه به میخ در قسمت جای پلاک قرار می گیرد.

دستگاه هایی که کارتریج پیچی دارند کاشت عمیق تر و ظریف تری نسبت به کارتریج تی دارند.و به طور کلی پیگمتر کارها از کارتریج پیچی استفاده می کنند.دستگاه هایی که این سوزن به آنها می خورد خیلی قوی تر از دستگاه تی هستند.سوزن دیگر ابزار میکروپیگمنتیشن  است که باز هم تفاوت در برند و مدل های آن زیاد است. سوزن همان کارتریج است که معمولا به این دو اسم نام برده می شوند.

مزیت کارتریج پیچی  به طور کلی نسبت به کارتریج تی که جنبه بهداشتی را در برمی گیرد در این است که پیچی خون و رنگ را در حال کار به خود نمیکشد. و از ایجاد عفونت کاملا جلوگیری می کند.

به دلیل پیج شدن به دستگاه خیلی سفت در جای خود قرار می گیرد و امکان لرزش آن کم است ، یا اصلا ندارد.کاشت را عمیقتر و خیلی ظریفتر انجام می دهد.

سوزن ها چه دانه ای یا چه تکی به صورت استریل و در بسته بندی پلمپ شده فروخته می شوند. نوع بسته بندی معمولا یک طرف به صورت شیشه ای و طرف دیگر مات است که مشخصات سوزن، سایز و تعداد تراکم آن نوشته شده است.سوزن هر فرد باید برای همان فرد و در هر بار استفاده یک سوزن جدید استفاده شود.به هیچ عنوان در حین کار در صورت توقف دستگاه را در هرجایی قرار ندهید و همیشه سعی کنید از پایه نگه دارنده استفاده کنید.سوزن ها و رنگ به سرعت آلودگی را به خود جذب میکنند و به راحتی و همان سرعت به زیر پوست انتقال می دهند.

استفاده از بی حسی ها در میکروپیگمنتیشن ابرو و لب

بی حسی ها روند کار میکروپیگمنتیشن و هر گونه تاتو را به جرات راحت تر کرده اند.در گذشته بی حسی ها بسیار کم بودند یا ضعیف بوند. اما در حال حاضر با تنوع در مدل و برندها تا حد بسیار زیادی درد را به حداقل خود می رسانند و یا پوست را به طور کامل بی حس می کنند.

گذاشتن بی حسی قاعده یا قانون ندارد ، اما روشی که معمولا انجام می شود به این صورت است که مقداری از پماد را روی محل مورد نظر می زنیم و بعد ، با یک نایلون روی آن را کاور میکنیم به مدت نیم ساعت تا بی حسی اثر کند و پوست را بی حس کند.

روش استفاده از پماد بی حسی با پد بی حسی متفاوت است. در پد های بی حسی بعد از گذاشتن روی محل مورد نظر به مدت پنج دقیقه صبر میکنیم و پد را بر میداریم، دستگاه میکروپیگمنتیشن را روشن میکنیم با یک سوزن استریل بدون رنگ روی محل مورد نظر را چندین خراش می دهیم تا مواد بی حسی به زیر پوست انتقال پیدا کند. و مجدد پد را می گذاریم این کار را 2 بار انجام مس دهیم و هر بار پنج دقیقه  الی ده دقیقه دیگر صبر میکنیم.

نشانه ی بی حسی غیر اصل رنگ نگرفتن پوست است.بی حسی اصل و با کیفیت موجب رنگ نگرفتن پوست نمی شود.

چرا میکروپیگمنتیشن به سرعت رو به پیشرفت است

میکروپیگمنتیشن همان طور که از اسمش پیداست، انتقال رنگدانه های بسیار ریز به لایه زیرین تر پوست است.البته که در متد های قدیم نیز دستگاه ها همین گونه عمل می کردند، اما پیگمنترها به این نتیجه رسیدند که چرا برای تاتو ابرو از خطوط ظریف شبیه به تار موی ابرو استفاده نکنند؟

همین امر باعث شد تا روز به روز شاهد هاشور های بسیار ظریف که در صورت انجام با مهارت، تشخیص رنگ و مو را سخت می کند باشیم.سوزن های خاصی برای انجام این تکنیک وجود دارد که در صورت حرفه ای بودن، استفاده از سوزن های تک سر یا تعداد تراکم سوزن کم باعث ظریفتر شدن نتیجه کار می شود.

سوزن های تک یا دو سر اصولا برای کشیدن خطوط و سوزن های پنج سر به بالا برای ایجاد سایه و پخش کردن رنگ استفاده می شودند.

رعایت و انجام هر یک از این نکات بسیار ضروری و وظیفه هر پیگمتر کار حرفه ای است که در میکروپیگمنتیشن  آن را انجام دهد

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *