تاتو صورت

آرایش دائمی چیست؟

آرایش دائمی چیست

آرایش دائمی چیست؟

آرایش دائمی همان تاتو صورت است، منتها با شیوه های نوین و تکنیک های جدید نظیر میکروپیکمنتیشن و میکروبلیدینگ،در قسمت ابرو،چشم و لب رنگ را برای مدتی به زیر پوست تزریق میکند.

اهمیت آرایش دائمی در چیست؟

اهمیت این تکنیک های جدید نسبت به روش های گذشته، تمرکز آنها روی طبیعی جلوه دادن هرچه بیشتر در انتهای کار است، به طوریکه در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ به دلیل ایجاد خطوط منظم در جهت رویش ابرو، چون رنگ به صورت تار مو به زیر پوست تزریق می شود، تشخیص رنگ و مو را سخت می کند.

تکنیک میکروپیگمنتیشن نه تنها برای هاشور ابرو بلکه برای تاتو خط چشم، بن مژه، سایه چشم، سایه ابرو، خط لب، سایه لب و رژ لب استفاده می شود در حالیکه میکروبلید فقط برای ابرو است.

هر دو تکنیک روش های جدید هاشور ابرو در آرایش دائمی هستند، با این تفاوت که خطوط ایجاد شده در میکروپیگمنتیشن به صورت مساوی و منظم در جهت رویش ابرو ایجاد می شوند و مقداری ضخیم تر هستند.اما در میکروبلید خطوط ایجاد شده به صورت نامساوی با طول های نامنظم در جهت رویش ابرو ایجاد می شود.همین کار باعث می شود خطوط ریزتر مانند ریزه موها یا موهای کوتاه تر ابرو به نظر برسد. البته چون رنگ از طریق تیغ به زیر پوست تزریق می شود ظرافت کار بی نهایت بالاست و بسیار طبیعی دیده می شود.

ماندگاری آرایش دائمی چقدر است؟

علی رغم این واقعیت که چندترسالی است پیگمنتیشن نوین و تاتوی آرایشی در اروپا و آمریکا صورت می گیرد ، اما واقعیت این است که نمی توان زمان مشخصی را جهت از بین رفتن تاتو بیان کرد .ماندگاری تقریبی آرایش دائمی بستگی به هنر پیگمنتر و تکنیک او ،دستگاه پیگمنتیشن ، رنگ و ترکیب آن دارد.علاوه بر این نباید ساختار پوست  ، سبک زندگی ، و تقسیم سلولی مشتری فراموش شود.

محو شدن آرایش دائمی همچنین به عمق کاشت بستگی دارد.در بعضی از کشورها ، از جمله آمریکا ، رنگدانه ها در عمق بیشتری نسبت به اتریش کاشته می شود. این امر به ماندگاری بیشتر می انجامد. در ایران نیز برابر دستورالعمل های کمپانی های تولید کننده دستگاه های میکروپیگمنتیشن ، کاشت رنگ در لایه های بالاتر پوست توصیه می شود.

آرایش دائمی روی صورت هر روز در معرض هوا قرار دارد.از صورت مراقبت زیادی می شود و پوست در معرض اشعه ماورا بنفش(UV) قرار دارد. بنابراین ، می توان فرض کرد با استفاده از مواد با کیفیت و تکنیک خوب حدود یک تا پنج سال ماندگاری وجود داشته باشد .به این شرط که برای هر فرد تکنیک و رنگی که با طبیعت پوست او سازگار است انتخاب شود.آرایش دائمی روی صورت به آهستگی اما به صورت پیوسته محو می شود . تجربه نشان داده است که محو شدن آرایش دائمی متضمن تغییرات زیادی است.

همه ما این روزهادر مورد آرایش دائمی زیاد شنیده ایم و دیده ایم.این تکنیک باید بسیار ظریف و با دقت انجام شود تا نتیجه دلخواه و شکل طبیعی داشته باشد.

نکاتی در مورد میکروپیگمنتیشن در آرایش دائمی

میکروپیگمنتیشن ابرو میتواند ابروهای نازک شده را تقویت کند.

ابروهای کم پشت را میتوان توپر و پر کرد.

ابروهای کوتاه را میتوان کشیده و بلند کرد.

ابروهای ناهماهنگ را میتوان متقارن و هم شکل کرد.

حتی در صورت کمتر نشان دادن تکنیک میتوان از سایه استفاده کرد.

رنگهایی که غالباً برای میکروپیگمنتیشن ابرو استفاده می شود لایت براون،هانی براون و چاکلت براون هستند که در مارک های مختلف این اسمها ممکن است متفاوت باشد.

بهترین سوزن برای میکروپیگمنتیشن ابرو سوزن فلت است و در صورت مهارت انجام سوزن تک سر مناسب است.عمق سوزن باید یک سوم آن بیرون باشد و مقدار کمی از سوزن را به پوست فشار دهید.

خط و حرکت سوزن باید کاملا دیده شود.هرچه عمق سوزن کمتر باشد بهتر است از این جهت که عمق زیاد باعث پارگی و خونریزی پوست می شود که در نهایت رنگ پذیری را کمتر میکند و همینطور ممکن است باعث گود شدن گوشت شود.

برای سایه زدن در میکروپیگمنتیشن ابرو بهتر است سایه ها درون کادر و قابی که از قبل مشخص شده زده شود، ابتدا با درجه روشن تر از رنگ کادر را کشیده و سپس با رنگ انتخابی به صورت دورانی و سپس زیگزاک روی دورانیها را پر کرده تا کاملا فضای درون کادر ابرو پر شود. در این مرحله اندازه گیری مجدد ابروها لازم است.

در مواردی برا ریموو کردن میکروپیگمنتیشن ابرو به این نکات توجه کنید:

برای پاک کردن تاتو به هیچ وجه از رنگ پوست برای همرنگ شدن استفاده نکنید جدا از این کار خودداری کنید.اگر از ریموور استفاده میکنید باید ابروها 2-3 بار خراش داده شود و با استفاده میکروبراش ریمور را روی محل گذاشته به مدت 3 دقیقه و 3 بار تکرار میکنیم. بعد از آن مواد را از روی پوست کامل پاک کرده. تا 3 روز باید از اکسیدوزنگ استفاده شود و بعد از آن پماد ترمیم کننده قوی حتما استفاده شود تا لکه پاک کننده ریموور از بین برود.

قبل و بعد از انجام آرایش دائمی مراقبتها و الزاماتی وجود دارد که باید آن را رعایت کرد،در صورت رعایت آن باعث می شود از تاتو بهترین نتیجه را بگیرید.

نکاتی مهم در مورد آرایش دائمی

آرایش دائمی شاید از اسمش اینطور به نظر برسد که همیشگی و دائمی است و دیگر هیچوقت پاک نخواهد شد.خیر; اینطور نیست بلکه تکنیک های جدید آن اتفاقا بسیار راحت تر از تاتو های قدیمی پاک می شوند.مثلا در گذشته که تاتو به طور سنتی و یکدست به زیر پوست تزریق می شد به طبع بعد از مدتی اگر قصد تغییر آن را داشتید پاک کردن و تغییر مدل آن بسیار سخت بود. یا باید با لیزر این کار انجام میشد که در نهایت ردی کبود یا بنفش و سبز به جای می ماند و ظاهر فرد را بسیار زننده می کرد.یا از طریق برخی ریمورها که چون رنگ خیلی زیاد تزریق شده بود باعث ایجاد گوشت اضافه یا بدتر از آن ایجاد چاله روی پوست فرد می شد. هر دو روش پر هزینه و زمانبر بودند و از طرفی نتیجه دلخواه یا حذف کامل را نداشتند. اما تکنیک های جدید مانند میکروپیگمنتیشن و میکروبلید بزرگترین مزیت آنها راحت پاک شدن و راحت تغییر دادن مدل آن است. در هر دو روش در صورت خسته شدن یا پاک کردن بدون نیاز به لیزر به راحتی با ریمور پاک می شوند. و یا در صورت عدم ترمیم مجدد خودش خود به خود پاک می شود.پس راحتی در پاک کردن و تغییر مدل بزرگترین ویژگی این دو روش است که آن را تا این اندازه محبوب کرده است.

نکته ای مهم درباره میکروپیگمنتیشن و میکروبلدینگ در آرایش دائمی

این دو تکنیک مختص افرادی است که ابروهای بکر دارند و در گذشته تاتوی ابرو نکرده اند. یا تاتوی انها در گذشت زمان کاملا محو شده یا با لیزر پاک کرده اند. که البته باز هم زیبایی ابروهای بکر را ندارد.

آیا آرایش دادئمی همراه با درد است؟

میکروپیگمنتیشن لب نسبت به میکروپیگمنتیشن ابرو از درد بیشتری بر خوردار است; علت آن هم این است که بافت لب عضله ای است.در نتیجه هم ریزش بیشتری دارد و هم مقداری درد بیشتر.اما استفاده از بی حسی های قوی مشکل درد را برطرف کرده است. و حتی می توان از بی حسی های در حین کار نیز استفاه کرد. که در این صورت درد را از بین می برد یا به کمترین حد امکان می رساند.

واکنش بعد از انجام این تکنیک در آرایش دائمی چگونه است؟

بسته به تفاوت و نوع پوست افراد مختلف 3 الی 4 مرتبه بعد از انجام آن نیاز به ترمیم است. معمولا در هفته اول بعد از کار ریزش رنگ شدید است که بعد از ترمیم اولیه دوباره به حالت اول باز می گردد و به مراتب این ریز کمتر و کمتر می شود.برخی از افراد بر این باورند که این ریزش نباید باشد یا انتظار چنین ریزشی را ندارند، در نتیجه از میکروپیگمنتیشن خود ناراضی و عصبانی می شوند. باید بدانید این ریزش کاملا وجود دارد و عکس العمل طبیعی پوست بعد از پذیرش رنگ به خود است.در این دوره از خاراندن و کندن پوست یا زخم ها جدا خودداری کنید.تا 3 روز حد الامکان حمام نرودید و با پماد دائما آن را چرب نگه دارید.بهتر ماندن میکروپیگمنتیشن تا حدی هم به خود شما بستگی دارد که چگونه مراقبت های بعد از آن را انجام دهید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *