تاتو صورت

تاتو خط چشم برای انواع فرم چشم

بهترین مرکز تخصصی تاتو خط چشم در تهران

میکروپیگمنتیشن ابرو و چشم تکنیک جدید آرایش دائمی است، که انجام آن مستلزم رعایت نکاتی است تا نتیجه نهایی کار را مورد قبول شخص واقع کند.

نکات مهم در میکروپیگمنتیشن ابرو و چشم

به طور کلی هر یک از اجزای صورت با تناسب خاصی در کنار هم قرار گرفته اند ، که شاید در نگاه اول این تناسب به چشم ما نیایند اما با تغییر حتی یک مورد از این اجزا شاهد تغییرات زیادی در صورت می شویم.

پس گام اول در بهتر تشخیص دادن این امر،شناخت نوع صورت است.تشخیص نوع صورت به ما کمک می کند بدانیم چه مدلی از آرایش به صورتمان بیشتر می آید.

تکنیک میکروپیگمنتیشن هم دقیقا همین ایجاد تناسبات میان اجزای صورت است. این تکنیک برخی نواقص صورت را تا جای ممکن به حداقل می رساند و البته این روش باید در طبیعی ترین حالت ممکن انجام شود.

برای تشخیص کلی این امر انواعی از فرم صورت و مدل های مناسب آن را به شما توضیح می دهیم تا بتوانید شناخت نسبی در مورد صورت خود پیدا کنید

انواع میکروپیگمنتیشن خط چشم

دقیقا مانند ابرو در صورت ، برای کشیدن خط چشم باید بدانیم مدل چشم ما چیست و بهترین نوع خط چشم برایش چه می تواند باشد؟ میکروپیگمنتیشن نامتناسب ظاهری زننده به چهره شما می دهد و می تواند به راحتی حالت چشم شما را تغییر دهد. با خط چشم مناسب می توانید چشم هایتان را کشیده تر ، بزرگتر یا کوچکنر نشان دهید.همینطور گیرایی آن را دو برابر کنید

خط چشم برای چشم گرد

تاتو خط چشم برای چشم گرد

در چشمان گرد اصولا انحنای بالای پلک و پایین پلک با هم برابر است، یا اینکه انحنای طول و عرض در این نوع چشم نسبتا با هم برابر هستند. این نوع چشم ها معمولا باز دیده می شودند سفیدی داخل چشم کاملا دیده می شود و علاوه بر آن مردمک چشم نیز به راحتی و کاملا واضح دیده می شود. پس در اینجا میکروپیگمنتیشن باید روی کشیده تر کردن چشم ها تمرکز کند تا به حدی این گرد بودن را به کشیده کردن چشم تبدیل کند.البته در چشم های گرد با کشیدن خط چشم درست آن را بادامی شکل می کند. مناسب ترین میکروپیگمنتیشن برای این نوع چشم ها تکنیک سایه و خط چشم است. به طوری که خط چشم دقیقا از لبه خط مژه کشیده و گوشه چشم را خط گربه ای بکشید، و بعد از آن بالای خط چشم را با تکنیک سایه به سمت بیرون و در امتداد خط گربه ای ادامه دهید.

تاتو خط چشم برای چشم های بادامی

چشم بادامی تا حدی شبیه به چشم های گرد است و مانند چشم های گرد مردمک چشم کاملا دیده می شود با این تفاوت که گوشه های چشم کشیده تر هستند. نوع دیگر تشخیص چشم های بادامی در این است که باید لبه بالایی و پایینی پلک خیلی نزدیک به مردمک چشم باشند یا دقیقا مماس با هم.به این نوع چشم ها انواع میکروپیگمنتیشن خط چشم می آید و آن را زیبا می کند اما مناسبترین نوع آن باید از گوشه داخلی چشم یک خط باریک کشیده شود و چون در چشم های بادامی گوشه چشم به سمت بالاست امتداد خط چشم را به سمت بیرون و کمی پهن تر بکشید.

در این نوع چشم ها نیز از تکنیک سایه یا شیدینگ استفاده کنید و از گوشه پلک پایین یه سمت بیرون به حالتی که سایه کمرنگ و محو شود بکشید تا حالت اسموکی پیدا کند.نکته مهم در چشم های بادامی که باید دقت کنید این است که خط چشم اشتباه آن را ریز یا گرد نشان می دهد

خط چشم برای چشم های بادامی
خط چشم برای چشم های به سمت بالا

تاتو خط چشم برای چشم های به سمت بالا یا اصطلاحا گربه ای

همان طور که از حالت این نوع چشمها مشخص است ، در نگاه اول و بدون هیچ آرایشی بالا بودن پلک کاملا نمایان است. این نوع چشم مقداری شبیه به چشم بادامی است اما در این نوع چشم پلک بالا کاملا بالا و کمی کشیده تر از خود چشم است. در میکروپیگمنتیشن این نوع چشم بهتر است حالت چشم همان طور باقی بماند.ابتدا روی پلک بالایی خط چشم نه خیلی باریک و نه خیلی کلفت کشیده شود و مقداری هم پخش شود که در اینجا باز هم از تکنیک شید یا سایه استفاده می شود. در این نوع چشم دنباله خط کشیده شده نباید خیلی امتداد پیدا کند یا صاف کشیده شود، باید دقیقا در امتداد خط چشم کشیده و بعد کمی محو شود.

تاتو خط چشم برای چشم رو به پایین

این نوع از چشم ها نیز در نگاه اول پایین بودن آنها کاملا مشخص است، باز هم تا حدی شبیه به چشم بادامی هستند اما گوشه  خارجی چشم کاملا به سمت پایین است.در میکروپیگمنتیشن این نوع چشم ها باید آن را به سمت بالا برد، به طوریکه هنگام خط چشم کشیدن خط را با زاویه ۴۵ درجه به سمت بالا برد.این کار باعث بازتر نشان دادن چشم ها می شود. در این نوع چشم ها احتیاجی به تکنیک سایه نیست ولی می توان با استفاده از سایه های روشن در انتهای چشم آن را بالا و کشیده نشان داد.

خط چشم برای چشم رو به پایین
خط چشم برای پلک افتاده

تاتو خط چشم برای چشم افتاده

چشم های افتاده با چشم های رو به پایین متفاوت هستند. در چشم های افتاده پلک بالایی پوست کاملا شلی دارد به طوریکه پلک پایین تر از حالت طبیعی خود قرار دارد. در میکروپیگمنتیشن این نوع چشم باید خط چشم ضخیم و دنباله دار کشیده شود تا به جای پلک افتاده خط چشم بیشتر دیده شود.در این نوع چشم از تکنیک بن مژه می توان استفاده کرد تا باز هم به جای پلک تمرکز روی چشم برود.

خط چشم برای چشم کوچک

قطعا در این نوع مدل از چشم هدف بزرگتر نشان دادن آن است، ولی معمولا خانومها اشتباها از آرایش زیاد و غلیظ برای این مدل از چشم استفاده می کنند. خط چشم های پهن کاملا این مدل از چشم ها را بر عکس کوچکتر نشان می دهد به جای بزرگتر تشان دادن.در میکروپیگمنتیشن برای این افراد خط چشم باید از گوشه چشم به سمت بیرون خیلی ظریف کشیده شود و بعد از تکنیک سایه برای محو کردن آن استفاد کرد. البته مناسبترین روش برای این نوع چشم تکنیک سایه به جای خط چشم است که حالتی محو به گوشه بیرون چشم بدهد. این کار باعث درشت نشان دادن چشم می شود هرچه خط چشم پهن و پر رنگ باشد این نوع چشم را کوچکتر از حد معمول نشان می دهد.

خط چشم برای چشم ریز
خط چشم برای چشم پف دار

خط چشم برای چشم پف دار

در چشمهای پف دار پشت پلک خیلی مشخص نمی شود یا اصلا دیده نمی شود. در میکروپیگمنتیشن این نوع چشم ها تکنیک تمام سایه بسیار این چشم ها را زیبا می کند، یا در صورت کشیدن خط چشم باید پهن باشد. این نوع چشم ها معمولا خواب آلود نشان داده میشوند که با این کار این خواب آلودگی در چشم ها تا حد خیلی زیادی کم می شود.

تفاوت بن مژه و خط چشم در میکروپیگمنتیشن

بن مژه نیز تکنیک جدید آرایش دائمی یا تاتو است که دقیقا روی خط مژه کشیده می شود، نه در قسمت ابتدا و انتها دنباله ای دارد و نه باریک یا کلفت کشیده می شود. بسته به چشم هر شخص و میزان کوچکی یا درشتی آن کشیده می شود.بن مژه چون روی خط مژه زده می شود باعث می شود چشم گیرایی بیشتری پیدا کند و همینطور چشم ها را از بی حالی در می آورد و همینطور باعث پر رنگ دیده شدن مژه ها می شود.

اما در خط چشم دقیقا بالای خط مژه خطی بر اساس نوع چشم کشیده می شود که اتفاقا هم دنباله دارد و هم نازک یا ضخیم کشیده می شود.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن خط چشم و بن مژه

ماندگاری میکروپیگمنتیشن خط چشم و بن مژه خیلی بالاست. معمولا حتی در صورت ترمیم نکردن تا سالهای خیلی زیادی روی چشم می ماند و در صورت ترمیم کردن تقریبا تا آخر عمر باقی می ماند.

تکنیک شیدینگ یا سایه در میکروپیگمنتیشن چیست

تکنیک شید یا نام فارسی آن تکنیک سایه ، جدیدترین متد از آرایش دائمی است که رنگ را از طریق سوزن مخصوص هم به وسیله قلم و هم به وسیله دستگاه دقیقا مانند سایه به زیر پوست تزریق می کند.ترکیب این تکنیک با خط چشم فوق العاده زیبا و باعث گیرایی چند برابر چشم می شود.برخی از نمونه آرایش چشم را دقیقا با این روش می توان به طور ثابت روی چشم ها اجرا کرد.

تکنیک شید برای ابرو،چشم و لب استفاده می شود. و در هر کدام با ادغام روش اصلی کار را بسیار زیباتر از حد معمول می کند. اخیرا سایه ابرو و سایه لب بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.  مثلا برای حجیم نشان دادن یا برجسته نشان دادن لب ها  می توان از روش خط لب استفاده کرد و بعد  از روش سایه در داخل لب، از لبه های خط به سمت داخل که حالتی آمبره یا سایه تیره و روشن ایجاد میکند.در ابرو نیز می توان برخی از قسمتها را با هاشور پر کرد و برخی قسمت ها را با سایه که باز هم ترکیب زیبایی می شود.

نکات ضروری در میکروپیگمنتیشن چشم

بعد از بی حسی هر دو چشم را طراحی می کنیم . در خط چشم باید هر دو باهم طراحی و قرینه سازی انجام شود بعد از آن یک چشم را تاتو کرده مکث رنگ را می گذاریم و بعد سراغ چشم بعدی می رویم.

ابتدا با سوزن  سر پاور کادر خط چشم را می اندازیم و بعد با سوزن ۳ یا ۵ سر پر میکنیم. در خط چشم فشار دست بسیار مهم است اگر فشار زیاد باشد باعث پاره شدن مویرگ ها و پخش رنگ می شود که هیچ درمان و راه حلی ندارد!

زاویه دست برای خط چشم ۹۰ درجه و در قسمت های کناری چشم دست حالت خوابیده تر است.

برای اینکه رنگ مشکی خط چشم بعد از مدتی به سبز نزند برای هر ۵ قطره مشکی یک قطره قرمز به رنگ اضافه کنید.

نقاط منع کار در چشم : هرگز نباید روی غدد اشکی پلک با سوزن بزنید زیرا باعث خشکی پلک به مرور زمان می شود. زاویه خارجی پلک فاصله پلک های بالا و پایین از خارج پلک حساس ترین جا هست چنانچه در این نقطه سوزن زده شود پخش شده و حالت کبودی پیدا می کند.

لثه داخل پلک بالا و پایین بسیار حساس و دردناک است و چنانچه سوزن زده شودافتادگی پلک و تیک های مدام پلک را به همراه دارد.

انتهای پلک سوم در خارج پلک در این نقطه هم نباید سوزن زده شود زیرا هم باعث ناقرینگی خطوط پلک شده و هم احتمال پخش رنگ در این نقطه زیاد است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *