آموزش تاتو, پاک کردن تاتو, تاتو ابرو, هاشور ابرو

روش های پاک کردن هاشور ابرو و خط چشم

روش های پاک کردن هاشور ابرو

روش های پاک کردن هاشور ابرو

این روزها تاتوی ابرو و خط چشم بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته است به طوریکه برخی افراد بدون در نظر گرفتن برخی علائم خواستار انجام آن می شوند. این دو روش یک تکنیک بسیار ظریف و زیبا است که شما را از هر روز مداد و سایه کشیدن در ابروها و چشم ها راحت می کند.برخی افراد که به دلایل مختلف ابروهای نازک و ناقرینه یا کم پشتی دارند یا پلک های افتاده و بی حالت اما شرایط زندگی و مشغله به آنها وقت کافی نمی دهد بهترین گزینه انتخاب تاتو ابرو و خط چشم است.

اما بهتر است به چند نکاتی توجه کنید تا اگر قصد انجام آن را دارید بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.به طور کلی تاتوهایی با رنگهای مشکی و قهوه ای ماندگاری بسیار بالایی دارند و عمر ماندن آنها زیر پوست خیلی زیاد است.همینطور در خصوص تاتوی خط چشم ،پلک از حساسترین و ظریفترین قسمتهای پوستی بدن است اما در عین حال مقاومترین قسمت در نگه داری رنگ است.مخصوصا اگر از رنگهای مشکی و قهوه ای استفاده شده باشد.که عموما برای خط چشم از رنگ مشکی استفاده می شود.همچنین پاک کردن آن مانند دیگر قسمتهای بدن و صورت نیست.چون مواد ریموو بسیار موار قویی هستند که تا جای ممکن برای استفاده پلک پیشنهاد نمی شوند.اما در خصوص تاتوی ابرو پوست آن قسمت کمی مقاوم تر است که همین قضیه ممکن است کا ریموو را کمی سخت تر کند.نوع تکنیک انجام شده در زمان هاشور ابرو نیز در ریمووها تاثیر مستقیم دارد.
در اینجا قصد داریم 3 روشی که برای پاک کردن تاتو متداول است را به شما بگوییم و همچنین با خطرات و مزیت های آنها شما را آشنا کنیم تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.
روش های پاک کردن هاشور ابرو یا اسید میوه

روش های پاک کردن هاشور ابرو و خط چشم با ریموور یا اسید میوه

ریموور ها یک محلول شیمیایی (که پایه آن از اسید میوه گرفته می شود ) هستند و کار اصلی آن بیرون کشیدن رنگ از زیر پوست است.اسید میوه در واقع نام یک محلول است که برای از بین بردن آثار تاتو استفاده می شود.این روش قدیمی است و جز روش های پر خطر محسوب می شود که برای انجام آن حتما باید دوره آموزشی گذرانده و مهارت انجام کار داشت در غیر این صورت موجب عفونت پوستی ، زخم عمیق ، رد قرمزی در قسمت پاک شده را شامل می شود.این روش عوارض خطرناکی برای چشم و لب دارد.یکی دیگر از عوارض آن ایجاد گوشت اضافی و ورم است.این روش برای تاتوهایی با رنگ مشکی و قهوه ای اصلا پیشنهاد نمی شود ولی برای تاتو های رنگی و روشن عوارض ناچیزی دارد.a

روش های پاک کردن هاشور ابرو و خط چشم با لیزر

لیزر راه دیگر ریموو تاتو ابرو و خط چشم ذرات رنگی زیر پوست را اصطلاحا منفجر می کند و آنها را به ذره های ریز تبدیل می کند.این ذرات توسط سلول های دیگری خورده شده و سپس دفع می شود.در لیزر در واقع از بین رفتن رنگ توسط سلولهای ایمنی خود تاتو صورت می گیرد.یک سلول مشخص ذرات ریز را می خورد و سلولی دیگر آن را دفع می کند.لیزر با وجود عملکر قویی که دارد اما بیشتر برای ناحیه لب، ابرو توصیه می شود.برای انجام چشم حتما باید با پزشک مشورت کنید چون چشم علاوه بر حساس بودن زیر لیزر حساس تر هم می شود و مواردی مانند سوزن، درد و تورم قرمزی را تا چند هفته به دنبال خواهد داشت. یک سری عوارض نادر مانند ایجاد زخم ، تیره و روشن شدن پوست را نیز به همراه دارد.عمل لیزر در چند جلسه ، چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد که قبل از آن بی حسی موضعی گذاشته می شود.عینک مخصوص بعد از انجام و ضد آفتاب نکات مهم رعایتی هستند.از بین رفتن رنگ خیلی بستگی به میزان کاشت و غلظت رنگ دارد اما معمولا بین 10 الی 12 جلسه تا حد خیلی زیادی رنگ پاک می شود.فواصل میان جلسات بین 4 الی 8 هفته است.در خصوص تاتو ابرو مراقبت های بعد از لیزر راحت تر از پلک است.

نکته مهم در خصوص منع لیزر :
• افرادی که به تازگی پوست خود را برنز کرده اند.
• خال ها یا لکهای مشکوک سرطانی روی بدن دارید.
• لیزر نوع q-switched بسیار مناسب برای رنگهای مشکی،قهوه ای و آبیه تیره است.

روش های پاک کردن هاشور ابرو یا لیزر

پاک کردن هاشور ابرو و خط چشم با اسکین ساز

در این روش برای پاک کردن دقیقا از خود دستگاه میکروپیگمنتیشن استفاده می کنند تا روی پوست خراشهایی ایجاد کنند.عمق سوزن برای اینکار معمولا روی سه دهم تنظیم می شود.این روش خاصیت خوردنگی جوهر را دارد به این صورت که مقداری از محلول به قسمتی که قرار است پاک شود تزریق می شود و جوهر یا رنگ تاتو را به درون خود می کشد.در اینجا دیواره هایی که از رنگ تاتو محافظت می کردند از بین می رود و بدن نیز طبق واکنش طبیعی به عنوان جسم خارجی رنگ را به بیرون پس می زند.سپس رنگ خارج شده 3 الی 4 روز روی پوست می ماند و بعد خشک می شود که راحت از پوست جدا می شود.چوست بعد از گذشت یکی دوماه التیام پیدا می کند و اثر تاتو کاملا از بین می رود تا جایی که می توان مجدد روی آن قسمت را تاتو کرد.

به طور کلی انواع روش های ریموو را برای خط چشم توصیه نمی کنیم، به علت حساس بودن ناحیه پلک و چشم حتما قبل از انجام ریموو با پزشک مشورت کرده یا مراکز معتبر را برای انجام ریموو انتخاب کنید.

4 thoughts on “روش های پاک کردن هاشور ابرو و خط چشم

 1. فرنوش گفت:

  پاک کردن هاشور از طریق لیزر بهتره یا ریموور ؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   بهتر بودن لیزر یا ریموو کاملا بستگی دارد که از تاتوی شما چقدر گذشته است،نوع تاتو شما چیست،رنگی که استفاده شده است چه تناژی دارد و خیلی سوال دیگر که بهتر است حضوری مراجعه شود.

 2. sahar گفت:

  سلام ممنون از سایت پربارتون
  عزیزم من 4 ماه پیش ابروهامو میکرو فیبروز کردم که متاسفانه رنگ مشکی برام کار کردن . چطور میشه رنگ مشکی رو از بین برد و رنگ روشن گذاشت؟ و اینکه میشه الان شیدینگ هم انجام داد؟
  مرسی از راهنماییتون

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   از طریق دکوپاژ می توانید چند درجه رنگ مشکی را روشن کنید.اما با توجه به رنگ پوستتان باید حتما از مکمل استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *