آموزش تاتو, تاتو ابرو, فیبروز, میکروبلیدینگ, میکروپیگمنتیشن, هاشور ابرو

آموزش هاشور مویی

آموزش هاشور مویی

اگر از آن دسته افرادی هستید که به تکنیک های زیبایی طبیعی علاقمند هستند و در عین حال کم خطر، آموزش هاشور مویی بهترین گزینه برای شما خواهد بود هاشور مویی با تکنیک میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ با هدف از بین بردن نقص های صورت و ایجاد یک آرایش نسبی ولی در عین حال طبیعی انجام می شود.این دو تکنیک مانند هر روش دیگری نیاز به یک سری لوازم تخصصی دارد.از جمله دستگاه،قلم سوزن و تیغ .هاشور مویی به دو روش انجام می شود. در میکروپیگمنتیشن دستگاه رنگ را از طریق سوزنی که به آن متصل است به صورت خطوط مساوی و ظریف مثل تار مو در جهت رویش ابرو تزریق می کند.در میکروبلیدینگ کار با استفاده از قلم دستی انجام می شود.در این تکنیک رنگ از طریق تیغ بلید به صورت خطوط مویی بسیار ظریف در جهت رویش ابرو کشیده می شود.هاشور مویی به روش بلید نسبت به میکروپیگمنتیشن ظریف تر است. این دو تکنیک مختص افرادی است که ابروهای بکر دارند و در گذشته تاتوی ابرو نکرده اند. یا تاتوی آنها در گذشت زمان کاملا محو شده یا با لیزر پاک کرده اند. که البته باز هم زیبایی ابروهای بکر را ندارد.

مراحل آموزش هاشور مویی

مراحل آموزش هاشور مویی

مرحله اول قبل از انجام کار باید با مشتری مشورت کنید.مدل و رنگی که مد نظر دارد را سوال کنید و با توجه به فرم صورت شخص مناسب ترین مدل را پیشنهاد بدید.
مرحله دوم بعد از انتخاب مدل مناسب زمان طراحی و قرینه سازی است.می توانید مراحل قرینه سازی را به طور کامل در این صفحه بخوانید.
مرحله سوم بعد از قرینه سازی ابرو باید با پماد بی حسی ابروها را بی حس کرد.کمی از پماد روی ابروها می گذاریم و پخش می کنیم 15 الی 20 دقیقه صبر میکنیم تا کاملا بی حس شود. در صورت بی حس نشدن کمی بیشتر زمان بدهید.
مرحله چهارم انتخاب سوزن مناسب و قرار گذاشتن آن در دستگاه.میزان عمق سوزن، قدرت و سرعت کاشت را باید با دکمه هایی که روی بدنه دستگاه قرار دارد تنظیم کرد. برای هاشور مویی از سوزن تک سر استفاده می کنند. .زاویه دست در هاشور مویی باید 90 درجه باشد.
مرحله پنجم به میزان کافی رنگ را در تشتک انگشتی می ریزیم و به آرامی با سوزن کمی رنگ بر میداریم (زیاد برداشتن رنگ باعث پخش رنگ روی پوست می شود و هیچ فایده ای ندارد) با دقت زیاد و به آرامی شروع به کشیدن خطوط مویی می کنیم.برای بهتر انجام دادن روند کار بهتر است در زمان طراحی نقاط مهم را نقطه گذاری کنید و اول از آن قسمتها شروع به هاشور زدن کنید.
مرحله ششم بعد از کشیدن خطوط نوبت به مکث رنگ است، یعنی مقداری از رنگ را با میکرو براش یا گوش پاک کن روی ابرو می مالیم تا تمام ابرو آغشته به رنگ شود.بعد از 5 الی 10 دقیقه رنگ را با دستمال پاک می کنیم.
مرحله هفتم یک دور ابروها را چک میکنیم تا اگر قسمت هایی رنگ نگرفته یا خوب هاشور نشده مجدد هاشور می زنیم تا همه جای ابرو کامل پر شود.
مرحله هشتم بعد از پایان کار با دستمال مرطوب سطح ابروها و صورت را با آرامی پاک می کنیم تا رنگ های باقی مانده پاک شوند.

آموزش هاشور مویی به روش میکروبلیدینگ

مرحله اول تا سوم دقیقا مانند روش میکروپیگمنتیشن است.
مرحله چهارم انتخاب تیغ مناسب و قرار دادن آن در قلم.دقت کنید که زاویه قرار گیری تیغ در قلم و سوزن در دستگاه با هم متفاوت است.در بلید تیغ عمود قرار نمی گیرد بلکه به سمت بیرون است. سوزن بلید یو خیلی مناسب است، خطوط ظریف تری می کشد و برای آموزش هاشور مویی مناسب است.
مرحله پنجم کمی رنگ را درون تشتک انگشتی میریزیم و با تیغ بلید مقداری از رنگ بر میداریم.در هاشور مویی به روش بلید چون از دستگاهی استفاده نمی شود تمام قدرت کاشت و میزان عمق تیغ با فشار دست تنظیم می شود.
مرحله ششم نه خیلی با فشار و نه خیلی ضعیف شروع به کشیدن خطوط ظریف و مویی در جهت رویش ابرو می کنیم و برای بهتر شدن روند کار قسمت هایی که نقطه گذاری شده اول شروع می کنیم و بعد بقیه قسمت ها را پر میکنیم.
مرحله هفتم مکث رنگ میکنیم.مقداری رنگ را با گوش پاک کن روی ابروها پخش میکنیم و 5 الی 10 دقیقه زمان می دهیم تا جذب پوست و موی ابرو شود. و بعد از آن با دستمال رنگ را پاک میکنیم.
مرحله هشتم بعد از اتمام کار ابروها را چک میکنیم تا اگر قسمت هایی از ابرو هاشور ندارد مجددا هاشور بزنیم تا کل ابروها هیچ قسمت خالی نداشته باشند.
در در آخر نیز با دستمال مرطوب رنگهایی که روی ابرو و صورت مانده را پاک میکنیم.

هاشور مویی به روش میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن ؟

این قضیه تا حد زیادی به شما بستگی دارد که ظرافت برای شما اهمیت داشته باشد یا ماندگاری.به طبع چون در روش میکروپیگمنتیشن به وسیله دستگاه و سوزن رنگ را تزریق میکند عمق کاشت هم بیشترخواهد شد.و در نتیجه ماندگاری آن هم بیشتر است اما در میکروبلیدینگ به دلیل کار با قلم و تیغ به صورت دستی ظرافت کار دوچندان می شود.که البته به همان میزان هم قدرت کاشت ضعیفتر است. البته میکروبلیدینگ با چند بار ترمیم کردن ماندگاری بالایی پیدا خواهد کرد ولی اگر هاشور مویی کاملا طبیعی مورد علاقه شماست طبیعتا میکروبلیدینگ برای شما گزینه خیلی خوبی است در بلید به دلیل اینکه رنگ از طریق تیغ به زیر پوست تزریق می شود ظرافت کار خیلی بالاست، خطوط ایجاد شده بسیار نازک تر از تکنیک میکروپیگمنتیشن هستند و واقعا شبیه به تار موی ابرو می شود.

مواردی از کاربرد هاشور مویی

 • افرادی که ابروهای کم پشتی دارند
 • افرادی که ابروهای قرینه دوست دارند
 • رفع نواقصی که از تاتو های قبل به جا مانده یا ترمیم
 • برخی افراد مانند ورزشکاران که در طول ورزش و تعرق امکان استفاده از مواد آرایشی را ندارند
 • افرادی که دارای مشغله کاری بالایی هستند و زمان زیادی برای آرایش ندارند
 • افرادی که ابروهای بی حالت دارند

Related Posts

4 thoughts on “آموزش هاشور مویی

 1. زیبا گفت:

  باسلام و خسته نباشید. ابروهای از قبل تتو شده را می توان هاشور زد؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   هاشور معمولا روی ابروهای بکر و دست نخورده انجام می شود. اما در صورت انجام هاشور روی تاتو قدیمی بهتر است اول آن را پاک کنید و بعد هاشور ابرو انجام دهید.

 2. مینا گفت:

  من می خوام هاشور ابرو انجام بدم .آیا نوع دستگاه هاشور ابرو هم بر روی کیفیت هاشور ابرو تاثیر داره ؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   صدر در صد نوع دستگاه در اجرای هاشور های شما متاثر است.اما در صورت بلد نبودن تکنیک های انجام کار و نداشتن مهارت دستگاه خوب هم نمی تواند تضمینی بر اجرای حرفه ای کار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.