تاتو صورت

مزایای هاشور ابرو با میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

مزایای هاشور ابرو

هاشور ابرو یا میکروپیگمنتیشن جدیدترین تکنیک آرایش دائمی است که برای پر کردن و از بین بردن نواقص ابرو به وسیله دستگاه مخصوص انجام می شود.

هاشور ابرو چگونه انجام می شود؟

هاشور ابرو با میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ به وسیله دستگاه مخصوص و سوزن مخصوص رنگ را به لایه زیرین پوست در جهت رویش ابرو تزریق می کند.منظور از جهت رویش ابرو یعنی خطوط ظریف و خیلی نازک گاهی با طول های نا مساوی که دقیقا شبیه  به تار موی طبیعی ابرو است ایجاد می کند.

 

مزایای هاشور ابرو

از مزایای هاشور ابرو با میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ راحت پاک کردن و عوض کردن مدل آن در صورت نخواستن ابروهایی آراسته و صرفه جویی در زمان آرایش طراحی و قرینه سازی مطابق با فرم صورت صرفه جویی در اصلاح همیشگی ابروها مناسب برخی افراد مانند ورزشکاران برای عدم استفاده از مواد آرایشی

هاشور ابرو چند روش دارد؟

روش اول که میکروپیگمنتیشن است و توضیح دادیم.این تکنیک به وسیله دستگاه رنگ را به لایه زیرین پوست به صورت خطوط منظم و مساوی در جهت رویش ابرو تزریق می کند.بسته به نوع کار سوزن آن هم عوض می شود. معمولا سوزن ها 1سر،2سر،3سر،5سر،7سر و 9 سر هستند.اصولا در هاشور ابرو اگر کار به صورت کشیدن خطوط نازک باشد از سوزن تک سر و برای ایجاد سایه از سوزن های 5 سر به بالا استفاده می شود.

روش دیگر هاشور ابرو میکروبلیدینگ است که بدون دستگاه و به صورت دستی با قلم انجام می شود.این تکنیک نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ظریف تر است.علت آن هم استفاده از تیغ برای تزریق رنگ است.قلم بلید شبیه به یک خودکار یا خودنویس است که در سر آن برای قرار دادن تیغ فلزی دایره ای مثل پیچ وجود دارد که می توان تیغ راشل یا سفت کرد.آیتم مورد نظر برای انتخاب تیغ بلید راحتی آن در دست است.

دستگاه مورد نیاز برای هاشور ابرو چیست؟

این دستگاه ها که دارای موتور در داخل خود هستند، بسته به جنس ، نوع و حتی برند قیمت آنها با  هم متفاوت است.اما اصلی ترین ملاک خریدن دستگاه هاشور قدرت موتور آن است.هرچه قدر قدرت موتور آن قوی تر باشد قدرت کاشت هم بیشتر و در نتیجه ماندگاری  کاشت هم بیشتر می شود.مورد دیگر که باید به آن توجه کنید لرزش دستگاه است.دستگاه پر لرزش تمرکز کار شما را از بین می برد و برای کشیدن خطوط ظریف شما را با مشکل مواجه می کند.شک ظاهری این دستگاه ها پیچیده نیست، معمولا شبیه به یک خونویس خیلی بزرگ و تپل هستند که سر آن ، جای قرار گیری سوزن است.است،میزان کم و زیاد شدن موتور هم به وسیله یک پیچ که دور دستگاه است و میزان درجه و قدرت روی آن نوشته شده است تنظیم می شود

یک نکته مهم در هاشور ابرو با میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ که باید به آن توجه کنید نوع کارتریج دستگاه است، در دستگاه های هاشور سه نوع کارتریج یا همان جایگاه سوزن وجود دارد. یک نوع آن کارتریج پیچی است. یک نوع آن کارتریج تی و نوع دیگر اما متفاوت مدل سوزن و سرپلاک است. کارتریج تی و پیچی از لاحاظ ظاهری تقریبا شبیه به هم هستند. سوزم و سرپلاک کلا مدل دیگری از دستگاه است و مانند میخ در دستگاه فرو می رود.کارتریج پیچی از تی خیلی قوی تر و بهتر است، به چند دلیل. یکی اینکه قدرت کاشت آن بالاتر از تی است.خطوط را خیلی ظریف تر میکشد، و یکی اینکه از لحاظ ایمنی و بهداشتی قوی تر است.کارتریج تی به دلیل وجود ممبران یا محفظه امن ، خون و رنگ را به داخل خود نمیکشد. ولی کارتریج تی محفظه امن ندارد و امکان کشیدن خون و رنگ به خود را دارد.

هاشور ابرو همان میکروپیگمنتیشن است؟

بله هاشور ابرو همان میکروپیگمنتیشن است. در گذشته که تکنیک های امروزه شناخته شده نبودند معمولا ابروها به صورت یکدست یا تاتو کادری پر می شدند. اما امروزه روش های جدید جای خود را به روش های قدیمی داده اند. میکروپیگمنتیشن  نیز با انتقال یا تزریق رنگدانه های بسیار ریز به صورت خط خط به لایه های زیرین پوست جز متد جدید هاشور ابرو است.

تکنیکهای هاشور ابرو را بدانید

در روش های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ تکنیک هایی وجود دارد که زیبایی این روش ها را دوچندان می کند.برخی از آنها را بهشما می گوییم.

تکنیک سایه یا شیدینگ: شید به زبان انگلیسی یعنی سایه. به این جهت هم به آن شیدینگ می گویند. در این روش با استفاده از تزریقرنگ ایجاد سایه می کنند.برخی برای ابرو هاشور کامل را دوست ندارند و مایل هستند تا با کمی سایه ترکیب شود. یا برخی به جایهاشور دوست دارند ابروهای آنها سایه باشد.این تکنیک هم برای ابرو قابل اجرا است، هم برای سایه چشم و سایه لب. مخصوصا در لب با اجرای این تکنیک می توانید لب ها را بهصورت سایه روشن و تیره در بیاورید که کاملا باعث برجسته نشان دادن لب می شود.

تکنیک بن مژه : در این تکنیک به جای کشیدن خط چشم می توان دقیقا روی خط مژه، خطی از ابتدا تا انتها کشید. این خط نه مانند خطچشم است که دنباله دار باشد و نه به صورت نازک یا پهن است.این روش مژه ها را پر رنگ تر از انچه هست نشان می دهد و همینطورباعث جذاب تر شدن چشم ها می شود.برای افرادی مناسب است که خط چشم دوست ندارند ولی روش خوبی برای پر رنگ نشان دادن چشم ها است.

نکته : میکروپیگمنتیشن فقط برای ابرو استفاده نمیشود، بلکه برای خط چشم،خط لب و رژ لب نیز استفاده می شود.

نکته : میکروبلیدینگ فقط و فقط برای ابرو استفاده می شود. و تکنیک شید که هم با دستگاه و هم قلم انجام می شود.برای هیچ یک ازاجزای صورت نمی توان از قلم استفاده کرد.

ماندگاری هاشور ابرو چقدر است؟

ماندگاری هاشور ابرو با میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ تا حد زیادی به جنس و نوع پوست و سبک زندگی بستگی دارد. کلا برخی پوست ها رنگ پذیری سختی دارند وباید هنگام هاشور کاشت عمیق تر انجام شود.مثلا در کشور آمریکا کاشت عمیق تر از کشور اتریش است.اما با فرض اینکه پوست رنگ پذیر است و میزان ماندگاری نسبتا در همه جا یکی است، باید بگوییم هاشور ابرو بین 2 تا 5 سال ماندگاریدارد.که برای ماندگاری بیشتر باید آن را ترمیم کرد که در آن صورت تا سال های خیلی زیادی می ماند.در میکروپیگمنتیشن به دلیل استفاده از دستگاه چون کاشت عمیق تر صورت می گیرد میزان ماندگاری آن بیشتر است.و با وجود ترمیمتا سال های زیادی می ماند.مثلا خط چشم با 2 بار ترمیم کردن تقریبا تاآخر عمر ماندگاری دارد.اما در میکروبلیدینگ کاشت مقداری سطحی تر است، در صورت ترمیم ماندگاری دارد ولی نه به اندازه میکروپیگمنتیشن.عمر مفید آنبین 2 الی 3 سال است.

معایب هاشور ابرو

اصلا نمی توان گفت که هاشور ابرو بدون هیچ گونه ضرری است.اما می توان گفت که با استفاده از روش درست و رعایت اصول ایمنو بهداشتی می توان تا حد خیلی قابل توجهی این خطرات را به حداقل رساند.مثلا با استفاده از رنگ های انتقضا دار و اصل که موردتایید بهداشتی هستند  میتوان سلامت کار را تضمین کرد. یا استفاده از سوزن استریل و اورجینال.ولی اصلی ترین موردی که ممکن است مشتری را اذیت کند حساست و تا حدی خارش پوست است. البته پوسته پوسته شدن طبیعی است ولی نباید به آن دست زد و آن را کند.

داشتن مدرک برای انجام هاشور ابرو

اهمیت داشتن مدرک و همچنین مهارت برای انجام این کار بسیار مهم است، زیرا با موارد بهداشتی و ایمنی بدن سرو کار دارد. به هیچعنوان از طریق دیدن ویدئو آموزشی نمیتوان ان را یاد گرفت و انجام داد.مگر زمانی که شخصی دوره های آموزشی را گذرانده است وبرای تقویت در یادگیری به دیدن آن ویدئو ها می پردازد.نکاتی نظیر پوست شناسی و رنگ شناسی، کار با دستگاه، استفاده از سوزن ها، بی حسی ها و ریموورها حتما باید آموزش داده شود وفرد دارای مدرک معتبر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *