آموزش تاتو, آموزش تاتو خط چشم, تاتو چشم

آموزش تاتو خط چشم

آموزش تاتو خط چشم

تاتو خط چشم یکی دیگر از تکنیک های آرایش دائمی است که از گذشته تا به الان تقریبا تغییری نکرده و به همان روش انجام می شود. ممکن است در نوع سوزن، رنگها و دستگاه که برندهای جدیدی در بازار موجود است تغییر کرده باشد.نسبت به بقیه کارهای آرایشی در صورت خط چشم معمولا وقت بیشتری از شما می گیرد.مخصوصا اگر خیلی عادت به کشیدن آن نداشته باشید و همیشه سعی دارید کاملا خط چشم متقارن داشته باشید.با این روش اطمینان خواهید داشت که همیشه خط چشم دارید و دیگر وقت زیادی بابت کشیدن و پاک کردن آن نخواهید گذاشت.تاتو خط چشم به وسیله تکنیک میکروپیگمنتیشن انجام می شود.

آموزش تاتو خط چشم مرحله به مرحله

مرحله اول زمان مشاوره و پیشنهاد مدل به مشتری است.یک پیگمنتر کار باید تشخیص دهد چه مدل خط چشمی به صورت شخص بیشتر می آید.
مرحله دوم بعد از تایید مدل زمان قرینه سازی است.قرینه سازی در تاتو خط چشم بسیار مهم است.و همچنین نقطه گذاری قسمت های مهم مانند هر گونه تاتوی صورت دیگر.ملاک قرینه سازی و اندازه گیری در خط چشم از قسمت پره های بینی تا گوشه خارجی چشم است و در امتداد آن دم ابرو.
نکته: فاصله پلک و ابرو در برخی چشم ها کم است و کشیدن خط چشم پهن باعث کوچکتر نشان دادن چشم ها می شود و همان یه ذره فاصله ای هم که ممکن است داشته باشد را از بین می برد.تشخیص خط چشم پهن یا نازک بسیار مهم است.
مرحله سوم بعد از قرینه سازی نوبت بی حس کردن پوست است.برای تاتو خط چشم باید از بی حسی پمادی استفاده کنید و در هنگام تاتو نیز هر جا مشتری احساس درد داشت از بی حسی مایع استفاده کنید( بی حسی مایع یا اصطلاحا یخی را در حین کار چند قطره روی دستمال یک لا ریخته و روی محل مورد نظر برای چند دقیقه می گذارند)
نکته: انجام قرینه سازی و بعد بی حسی بسته به مدل کار پیگمنتر متفاوت است.برخی اول بی حسی می زنند و بعد قرینه سازی را انجام می دهند که هیچ فرقی ندارد.
مرحله چهارم انتخاب رنگ که معمولا برای تاتو خط چشم داخل رنگ مشکی دو قطره رنگ قرمز می ریزند که مشکی را ثابت کند و رنگ را پیگمنت رنگ را بیشتر.دقت کنید زیاد رنگ قرمز نریزید چون بدون شک بعد از تاتو خط چشم بسیار بد رنگ خواهد شد.
مرحله پنجم انتخاب سوزن مناسب که برای کشیدن خط چشم نیز مانند تاتو خط لب از سوزن 2 سر استفاده می شود.سوزن تک سر برای خط چشم اصلا نباید استفاده شود چون موجب پارگی پوست می شود.و جای گذاری آن در دستگاه
نکته: سوزن های پیچی بسیار قوی تر و بهتر از سوزن های تی هستند.کاشت قوی تر و ظریف تری به شما می دهند.از لحاظ بهداشتی نیز ایمن ترند.زیرا دارای محفظه ای نگه دارنده هستند که مانع کشیدن خون و رنگ به داخل دستگاه می شود اما در سوزن های تی اینگونه نیست.تنظیم عمق کاشت سوزن که به وسیله دکمه هایی روی بدنه دستگاه انجام می شود.همینطور میزان سرعت دستگاه نیز با همان تنظیم می شود.
مرحله ششم ریختن رنگ در تشتک انگشتی.سوزن را به آرامی در رنگ می زنیم و مقدار کمی رنگ برمیداریم.نگه داشتن زیاد سوزن در رنگ هیچ کمکی به بیشتر گرفتن رنگ نمی کند و فقط باعث پخش رنگ روی پوست و کثیف شدن پوست و دستگاه می شود.
مرحله هفتم با دو انگشت به آرامی کمی از پلک را می کشیم چون پوست پشت پلک نازک و شل است با این کار پوست کشیده می شود و کار را راحت تر می کند.از قسمت میانی پلک یا گوشه داخلی شروع به کشیدن خط می کنیم.پلک بسیار نازک است و اصلا نباید دستگاه را فشار داد.به آرامی رنگ را در قسمتی که مشخص کردیم می کشیم تا به قسمت انتهای چشم.
مرحله هشتم بعد از اتمام کار با دستمال مرطوب پشت پلک را پاک می کنیم تا رنگ های پخش شده پشت پلک تمیز و پاک شوند.سپس از مشتری بخواهید تا خط چشم کشیده شده را در آیینه نگاه کند و در صورت تغییر مدل با اشکال همان لحظه به شما بگوید.

لطفا به مراحل ذکر شده در آموزش تاتو خط چشم دقت فرمایید

نکات مهم در تاتو خط چشم

نکات مهمی که در تاتو خط چشم باید رعایت کنید:

 • علاقه مندان به یادگیری و آموزش تاتو خط چشم دقت فرمایید که چشم قسمتی بسیار حساس است و حین انجام کار باید خیلی دقت کنید.اگر در زمان انجام کار خونریزی اتفاق بیافتد بلافاصله و بدون مکث دستگاه را خاموش کنید و کار را متوقف کنید و با دستمال مرطوب پلک را پاک کنید . اگر این اتفاق بیافتد بدون شک از سوزن نامناسب استفاده کرده اید یا فشار دست شما خیلی زیاد بوده است.
 • برای چشم باز بی حسی پمادی استفاده کنید.و در صورت استفاده از بی حسی یخی حتما چند قطره روی دستمال کاغذی یک لا ریخته و روی پلک بگذارید.
 • برای مشکی تر شدن رنگ می توانید 1 یا 2 قطره رنگ قرمز اضافه کنید.
 • اگر حساسیت چشمی یا پوستی دارید حتما با پزشک مشورت کنید.
 • تاتوی خط چشم نسبت به بقیه تاتوهای آرایشی صورت خیلی بیشتر ماندگاری دارد.و در صورت ترمیم سال ها ممکن است باقی بماند.

علت رنگ نگرفتن تاتوی خط چشم و ریزش رنگ چیست؟

 • ممکن است شما در زمان قائدگی یا حاملگی باشید.
 • از سیگار و مشروبات الکلی زیاد استفاده کرده باشید.
 • از یک سری قرص های قوی اعصاب استفاده کنید.
 • از رنگهای بی کیفیت و تقلبی برای شما استفاده کرده باشند.
 • و یا یک سری علت های طبیعی مانند ژنتیک بدن شما.برخی از پوست ها رنگ پذیری
 • خیلی سختی دارند یا اصلا رنگ پذیر نیستند.فرقی هم ندارد پوست خشک باشد یا
 • چرب ولی معمولا پوست های خیلی چرب رنگ پذیری سختی دارند و ریزش رنگ در این نوع پوست زیاد است.
علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم

چند مورد از کاربردهای تاتو خط چشم

همانطور که در ابتدا توضیح دادیم کشیدن خط چشم نسبت به بقیه کارهای آرایشی صورت کمی سخت تر است یا حداقل برای افرادی که عادت به کشیدن آن ندارند واقعا مشکل است.همیشه بعد از چند بار کشیدن و پاک کردن به مدل دلخواه و حالت قرینه می رسند.مسلما اگر شما شاغل باشید تاتوی خط چشم بهترین گزینه برای شما خواهد بود.برخی افراد که دوست دارند همیشه صورت آنها آرایش داشته باشد.برخی افرادی که خط چشم قرینه دوست دارند.برخی افرادی که فاصله چشم ابروی زیادی دارند.برای افرادی که پلک افتاده و بی حالت دارند.که مسلما با خط چشم می توان آن را برطرف کرد.

در صورت علاقمندی به یادگیری این تکنیک و نحوه ثبت نام در کلاس های آموزش میکروپیگمنتیشن، آموزش میکروبلیدینگ و آموزش فیبروز می توانید به قسمت دوره ها مراجعه کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.