آموزش تاتو, آموزش تاتو چشم, تاتو چشم

آموزش شید چشم

آموزش شید چشم

بدون شک تکنیک شید در آرایش دائمی زیبایی آن را چند برابر خواهد کرد.بر خلاف خط چشم که از گذشته تا به امروز تغییر خاصی در نحوه انجام نداشته شید چشم یک تکنیک کاملا جدید است که می توان ان را با خط چشم ادغام کرد و کاری بسیار زیبا انجام داد.به هر تکنیکی که در تاتو حالت سایه ایجاد کند شیدینگ می گویند.در صورت معمولا با آرایش چشم نهایت آرایش نشان داده می شود چه با خط چشم و چه با سایه. حالا فرض کنید که این سایه همیشه پشت پلک شما باشد و اصلا پاک نشود و یا بعد از مهمانی نخواهید آن را پاک کنید.شید چشم از طریق تکنیک میکروپیگمنتیشن انجام می شود.

شید چشم آنقدر تکنیک زیبا و ظریفی است که حتی اگر خیلی طرفدار سایه زدن هم نباشید شما را علاقمند می کند که این کار را انجام دهید.این کار باز هم مانند تاتو خط چشم با همان دستگاه و سوزن مخصوص انجام می شود فقط نحوه تکنیکی که باعث ایجاد سایه می شود متفاوت است و سوزنی که انتخاب می کنید.

مراحل آموزش شید چشم

آموزش شید چشم مرحله به مرحله

مرحله اول مانند تاتو خط چشم نیاز به مشاوره و راهنمایی مشتری دارد.سایه زدن مسلما با کشیدن خط چشم فرق دارد و خیلی باید به مدل چشم و ابروی مشتری دقت شود.شید تکنیکی و درست می تواند چشمان شما را درشت تر کند.
مرحله دوم انجام قرینه سازی که بسیار اهمیت دارد.در شید چشم بیشتر نقطه گذاری قسمت های مهم است که باید به آن توجه کرد.با همین کار قرینه سازی نیز انجام می شود.در شید چشم معیار قرینه سازی بر آمدگی پلک و تشخیص فاصله ابرو ها تا چشم است.
مرحله سوم گذاشتن بی حسی روی پلک.در این تکنیک نیز مانند تاتو خط چشم باید از بی حسی پمادی استفاده کرد و در صورت درد مشتری در حین کار از بی حسی مایع یا یخی استفاده کرد.معمولا چند قطره از ان را روی دستمال یک لا ریخته و روی پلک گذاشته می شود.دقت کنید که چشم بسته باشد و این محلول به داخل چشم نرود چون بسیار خطرناک است.
نکته : گذاشتن بی حسی و قرینه سازی بستگی به کار پیگمنتر دارد.اینکه کدام اول انجام شود فرقی ندارد . برخی ممکن است طراحی آنها زمان ببرد و با گذاشتن بی حسی مقداری از مداد ابرو پاک شود.
مرحله چهارم انتخاب سوزن مناسب که معمولا برای شید چشم از سوزن 3 سر پاور(گرد) استفاده می شود.سوزن 3 سر هم پخش رنگ خوبی دارد هم فشار دستگاه روی 3 سوزن است اما هرچه تعداد سر سوزن بیشتر باشد مانند 5 و 7 سر در حین کار خیلی زود رنگ تزریق و پخش می شود اما در زمان ترمیم وقت بیشتری از شما می گیرد چون بیشتر رنگ ریزش پیدا میکند.
نکته : سوزن 3 سر پاور مناسبترین نوع برای شید چشم و کلا هر گونه شیدی است.در مواردی خیلی کم از سوزن 5 سر استفاده می شود و از سوزن 7 سر به بالا اصلا برای شیدینگ صورت نباید استفاده کرد.زیرا موجب ریزش خیلی سریع رنگ می شود و همینطور از سوزن پاور (گرد) استفاده کنید زیرا ماندگاری رنگ بیشتر خواهد شد سوزن های فلت موجب ریزش زیاد رنگ می شوند.
مرحله پنجم بعد از انتخاب سوزن و جایگذاری در دستگاه میزان عمق کاشت و سرعت دستگاه را تنظیم کنید که معمولا روی بدنه به وسیله یک سری دکمه انجام می شود.رنگ مورد نظر را در تشتک انگشتی ریخته و با نوک سوزن به آرامی درون آن میزنیم تا سوزن مقداری رنگ بگیرد.زیاد برداشتن رنگ هیچ کمکی در روند سرعت کار ندارد و فقط باعث پخش رنگ روی پوست و کثیف شدن سر دستگاه می شود.
مرحله ششم با دقت و سرعت زیاد سوزن را به صورت پرتابی روی پوست می زنیم.خیلی توجه داشته باشید که نباید به پوست ضربه وارد شود چون بدون شک باعث خونریزی و پارگی پلک می شود.اینقدر باید سرعت زیاد باشد که رنگ را مانند سایه پشت پلک پخش کند.سعی کنید یکباره همه جای پلک را نکشید کم کم از یک نقطه شروع به تاتو کنید تا به قسمتهای دیگر برسید.
مرحله هفتم بعد از اتمام کار به وسیله دستمال مرطوب پا پنبه مرطوب پشت پلک را از رنگ و خون آبه در صورت وجود پاک و تمیز کنید.از مشتری بخواهید که خود را در آیینه ببیند و در صورت ایراد یا اشکالی خاص همان موقع به شما بگوید.

لطفا در آموزش شید چشم به این مراحل دقت کنید

بیشترین کاربرد شید چشم چیست؟

در آموزش شید چشم یاد میگیریم که فاصله زیاد چشم و ابرو را کم کنیم و چشم را جذاب تر.برای افرادی که معمولا عادت به سایه زدن دارند.برای افرادی مانند شاغلین که عادت به آرایش چشم دارند. برخی افراد مانند ورزشکاران که به دلیل تعرق در هنگام ورزش نمیتوانند آرایش چشم داشته باشند و در عین حال خواستار صورتی آراسته هستند. برای افرادی که می خواهند چشمان جذابی داشته باشند شید دودی رنگ بسیار زیبا خواهد شد.

چرا ممکن است شید چشم خوب رنگ نگیرد؟

اول از همه یکی از علت های شایع که موجب ریزش رنگ می شود نوع تکنیک کار است.به دلیل اینکه کار باید با دقت و سرعت بالا انجام شود در صورت درست انجام ندادن رنگ خیلی سطحی تزریق می شود و به همان سرعت هم ریزش پیدا می کند.یا ممکن است از رنگهای تقلبی و بی کیفیت استفاده کرده باشند.نوع پوست شخص نیز خیلی مهم است برخی از پوست ها رنگ پذیری سختی دارند.مثلا پوست های چرب ریزش رنگ زیادی دارند. ولی علتهایی مانند پریود بودن،دوران حاملگی،مصرف زیاد سیگار و مشروبات الکلی،مصرف قرص های شدید اعصاب … روی رنگ نگرفتن تاتو تاثیر مستقیم دارند.

شید چشم چیست

برخی فکر می کنند شید چشم حتما باید با چیز دیگری ترکیب شود تا بیشتر به چشم بیایند، اما باید به شما بگوییم شیدینگ چون ایجاد سایه می کند گزینه خیلی خوبی برای افرادی است که نمی خواهند تاتوی خیلی مشخصی روی صورت داشته باشند و در عین حال می تواند از تاتو خط چشم نیز زیباتر باشد.البته که ترکیب آن با خط چشم نیز خیلی زیبا خواهد شد اما به تنهایی نیز می توان آن را انجام داد.

مراقبتهایی که بعد از شید چشم باید انجام دهید

چشم چون نقطه حساسی در صورت است خیلی باید بعد از انجام تاتو مراقب آن بود.معمولا بعد از تاتو پوست ممکن است کمی ملتهب،زخم یا پوسته پوسته شود.به هیچ عنوان نباید آن را خاراند و کند . به منظور بهبودی سریع تر باید تا ۳ روز چشمها با پماد بتامتازون چرب شود و تا ۳ روز اصلا به سطح آن آب نخورد زیرا باعث خشک شدن و در نتیجه پوسته های زیاد می شود.از قرار گرفتن در نور معرض نور خورشید خودداری کنید همینطور از رفتن به سولار اجتناب کنید.

در صورت علاقمندی به یادگیری و آموزش شید چشم و نحوه ثبت نام در کلاس های آموزش میکروپیگمنتیشن، آموزش میکروبلیدینگ و آموزش فیبروز می توانید به قسمت دوره ها مراجعه کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.