تاتو ابرو, تاتو بن مژه, تاتو چشم, تاتو لب, میکروپیگمنتیشن, هاشور ابرو

میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن چیست

میکروپیگمنتیشن روشی جدید در آرایش دائمی {Permanent makeup} صورت است که برای تاتو ابرو، تاتو خط چشم و تاتو خط لب و حتی موی سر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.این روش به معنی انتقال رنگ دانه های بسیار ریز به وسیله سوزن های خیلی نازک و ظریف به لایه زیرین پوست است که به وسیله دستگاه مخصوص انجام می شود.و نسبت به تاتوهایی که درگذشته انجام می شد با ظرافت تر و پخش رنگ بهتری انجام میشود. همچنین پاک کردن آن نیز خیلی راحت تر از قبل شده است.ترکیبات رنگهایی که برای این کار استفاده می شود کاملا با رنگ هایی که برای خالکوبی بدن استفاده می شود متفاوت هستند.بیشتر این ترکیبات دارای مواد معدنی جهت جلوگیری از بوجود آمدن بیماری و خطرات احتمالی هستند.

میکروپیگمنتیشن توسط فردی که دارای مدرک تخصصی این رشته است انجام می شود که به آن پیگمنتر گفته می شود.میکروپیگمنتیشن روشی نوآورانه بود که توانست تحول نسبتا زیادی را در آرایش دائمی صورت پدید آورد.و هدف اصلی آن رفع برخی نواقص صورت و یک آرایش و یا بهتر بگوییم یک آراستگی بسیار طبیعی و زیبا است.با این روش می توانید ابروهای پر و خوش حالت،لب هایی همیشه رنگ دار و چشمانی جذاب تر داشته باشید.بدون نگرانی از اینکه قرار است به محض رسیدن به  آن را پاک کنید و برای روزی دیگر مجددا آرایش کنید.

رنگهای دارک براون،لایت براون و چاکلت براون در میکروپیگمنتیشن ابرو بسیار مناسب و پرکاربرد هستند. و در میکرو پیگمنتیشن لب رنگهای کورال،نود لایت و فلامینگو جز رنگهای پرکاربرد حساب می شوند.برای خط چشم نیز رنگ بلک که البته می توانید برای مشکی تر شدن دو قطره رنگ قرمز به ان اضافه کنید.

تکنیک های قابل اجرا با میکروپیگمنتیشن شامل هاشور ابرو، سایه ابرو،تاتو خط چشم ، تاتو سایه چشم و بن مژه، تاتو رژ لب ، تاتو خط لب و سایه لب هستند.در هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن خطوطی در جهت رویش ابرو به صورت منظم کشیده می شود که نتیجه کار را شبیه به موی طبیعی ابرو می کند.

√ مناسب افرادی که برعکس طرفدار خط چشم نیستند ولی دوست دارند خط مژه پری داشته باشند که با تکنیک بن مژه قابل انجام است.

√ مناسب  افرادی که همیشه چشمان انها آرایش دارند و طرفدار سایه زدن هستند. تکنیک شید چشم این کار را برایشان انجام می دهد.

√ مناسب افرادی که لبهای بی رنگ یا بدرنگی دارند.

√ مناسب افرادی که دوست دارند لب های برجسته ای داشته باشند که تکنیک شید لب این کار را انجام می دهد.

√ مناسب افرادی که طرفدار فقط خط لب هستند.

√ مناسب افرادی که در قسمت هایی از وسط سر یا پیشانی دچار طاسی و ریختگی مو هستند.

√ مناسب افرادی که به طور کلی در قسمتهایی از صورت دچار زخم یا سوختگی هستند که موجب ناقرینگی در آن قسمت شده است.

√ مناسب افرادی مانند ورزشکاران که به دلیل تعرق در حین ورزش نمی توانند از موارد آرایشی استفاده کنند.

کاربردهای میکروپیگمنتیشن

از آنجایی که میکروپیگمنتیشن یک آرایش دائمی برای صورت است که شامل اجزای مهم مانند ابرو،چشم و لب می شود به شما چندین مورد از مواردی که برایتان کاربرد دارد را می گوییم.

√ مناسب افرادی که مشغله کاری بالایی دارند و خیلی زمان برای صرف آرایش ندارند.

√ مناسب افرادی که ابروهای خالی و کم پشتی دارند یا در قسمتی از ابرو دچار ریختگی ناشی از زخم یا سوختگی شده اند.

√ مناسب افرادی که خط ابروی نازکی دارند و طرفدار ابروی پهن هستند.

√ مناسب افرادی که ابروهای قرینه دوست دارند.

√ مناسب افرادی که همیشه ابروهای خود را با سایه پر میکنند.

√ مناسب افرادی که چشمان بی حالتی دارند و می توان با کشیدن خط چشم به چشم ها حالت داد.

میکروپیگمنتیشن چگونه انجام می شود؟

این روش با استفاده از دستگاه مخصوص که سر آن جای قرار گیری سوزن است انجام می شود. دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای یک لوله ی استوانه ای بلند و پهن شبیه به خونویس بزرگ است.که درون استوانه جای قرار گیری موتور است.روی بدنه دستگاه نیز تنظیماتی برای کنترل کم و زیاد کردن سرعت سوزن و عمق کاشت و همینطور دکمه روشن و خاموش کردن قرار دارد.قسمت بالای دستگاه سیم آداپتور متصل می شود.سوزن هایی که برای این روش استفاده می شود خیلی نازک هستند.برای همین هم رنگ در لایه ای از پوست تزریق می شود که پاک کردن آن بعدها راحت خواهد بود.سوزن های میکروپیگمنتیشن به صورت بسته بندی و استریل یکبار مصرف هستند.بسته به نوع کاری که قرار است انجام شود مدل های آن تغییر می کند.

Related Posts

6 thoughts on “میکروپیگمنتیشن چیست؟

 1. S4 گفت:

  سلام، من قبلا کار می‌کردم، هاشور ابرو با قلم دستی بعد از استحمام از بین می رفت به همین خاطر ادامه ندادم.چطور وبا چه مواد و دستگاهی ۲سال هاشور ماندگار است؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   منظور شما از قلم دستی چیست؟ اگر قلم دستی میکروبلیدینگ است بدون ترمیم تا 6 ماه ماندگاری دارد. هر هاشوری با قلم یا دستگاه میکروپیگمنتیشن در صورت عدم ترمیم 6 ماه و در صورت ترمیم تا 2 سال ماندگاری دارد.

 2. زیبا گفت:

  میزان ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو چه مدت هست؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   ماندگاری میکروپیگمتیشن ابرو در صورت ترمیم بین 3 تا 5 سال و در صورت عدم ترمیم تا 2 سال

 3. رضوان گفت:

  سلام، بوسیله میکرو پیگمنتیشن تاتوهای قبلی قابل اصلاح و پاک شدن است؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   یکی از کاربردهای میکروپیگمنتیشن اصلاح فرم ابروها یا برخی تاتو های قدیمی است.اما باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی تاتو ها حتما نیاز به پاک کردن دارند.برای مثال هاشور ابرو با تکنیک میکرو طبیعتا روی ابروی بکر و بدون تاتو زیبایی بیشتری دارد و خودش را بیشتر نشان می دهد تا ابرویی که دارای تاتوی قدیمی یا سایه تاتو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.