تاتو صورت

بن مژه چیست؟

بهترین مرکز تخصصی بن مژه در تهران

بن مژه چیست؟

بن مژه در انگلیسی lashliner گفته می شود که در واقع معادل فارسی بن مژه است. تاتو بن مژه یا میکرو بن مژه ، خطی ساده بسیار ظریف و نازک است که به وسیله دستگاه با سوزنی بسیار ظریف با عمق مشخص روی بن مژه پلک پایین و بالا کشیده می شود.منظور از بن مژه همان خط مژه که محل رویش مژه هاست و رنگ هم دقیقا در قسمتی که مژه ها رویش می کنند تزریق می شود.تکنیک بن مژه کاملا باعث پرتر نشان دادن مژه ها و زیباتر شدن چشم های شما می شود.این تکنیک برای افرادی که خیلی تمایل به کشیدن خط چشم ندارند ولی در عین حال مژه هایی پر دوست دارند بسیار مناسب ست. بن مژه بالا و پایین هر دو با یک روش انجام می شود.به دلیل ظرافت بسیار زیاد آن برخی افراد تمایل به کشیدن آن در پلک پایین را نیز دارند.
تاتو بن مژه در کلاس های آموزش میکروپیگمنتیشن تدریس می شود.همچنین تلفیق این تکنیک با شیدینگ ابرو بسیار زیبا خواهد شد.

تفاوت تاتو خط چشم و بن مژه

تفاوت تاتو خط چشم و بن مژه در چیست؟

تاتوی خط چشم بن مژه یا بهتر بگوییم بن مژه با تاتو خط چشم کاملا متفاوت است. در تاتو خط چشم، خط بر اساس مدل چشم شخص و گاها دنباله دار،نازک یا پهن کشیده می شود. اغلب خط چشم های کشیده شده مدل دار هستند و با این هدف که مشخص باشد کشیده می شوند. اما در بن مژه هدف پرتر نشان دادن مژه ها است.بن مژه کاملا مناسب افرادی دنبال تغییر در چشم های خود هستند اما به صورت کاملا طبیعی و نامحسوس.بن مژه پلک پایین نیز دقیقا مانند بن مژه پلک بالا زده می شود.مدل خاصی ندارد و دقیقا در قسمت رویش مژه ها کشیده می شود.

بن مژه برای چه چشم هایی مناسب است؟
بن مژه برای چند دسته از افراد خیلی مناسب است که به ترتیب به شما می گوییم.
برای افرادی که مژه های خیلی کوتاه و کم پشتی دارند.
برای افرادی که در محیطهایی کار می کنند که خیلی امکان آرایش یا حداقل خط چشم را ندارند.
برای افراد ورزشکار و تعرق آنها در حین ورزش ولی چشم هایی در عین حال آراسته.
برای افرادی که خیلی مهارت در کشیدن بم مژه یا خط چشم ندارند.
برای افرادی که فرصت کشیدن انواع خط چشم و پاک کردن آن را ندارند.

عوارض بن مژه چیست؟

تاتو بن مژه به خودی خود عوارضی ندارد مگر ناشیانه و با استفاده از رنگهای غیر اورجینال با میزان سرب بالا زده شده باشد.مانند دیگر تاتوها فشار بیش از حد دستگاه و رنگ های بی کیفیت دو عامل اصلی عوارض های جانبی این کار است.انتخاب پیگمنتر قوی و با تجربه یکی از آیتم هایی است که از عوارض بن مژه جلوگیری می کند.

پاک کردن بن مژه به چه صورت است؟

به طور کلی انواع تاتو بن مژه یا تاتو خط چشم چون با رنگ مشکی و روی قسمتی حساس ولی مقاوم زده می شوند ماندگاری بسیار بالایی دارند. و پاک کردن آن با ریموور ها کار بسیار خطرناکی است حتی اگر پیگمنتر هم با تجربه باشد ریسک زیادی دارد و بهتر است با لیزر پاک شود.سعی کنید قبل از تاتو بن مژه با مرکز یا فردی که قرار است برای شما انجام دهد کاملا تحقیق کنید.در مرکز میکرو آکادمی می توانید با اطمینان خاطر این تکنیک را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *