تاتو صورت

عوارض میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

عوارض میکروپیگمنتیشن لب چیست

میکروپیگمنتیشن لب بهترین گزینه برای برجسته سازی لب، جایگزین عمل و انواع تزریق مانند فیلر و بوتاکس و … است، که با استفاده از تکنیک های خاص می توان این کار را انجام داد.اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید جهت برجسته سازی لب دست به تزریق یا عمل بزنید، ما به شما میکروپیگمنتیشن لب را توصیه می کنیم. میکروپیگمنتیشن لب نسبت به تزریق قاعدتا حالت طبیعی تری دارد چون از هیچ مواد خاصی جهت پف دار کردن لب استفاده نمی شود. میکروپیگمنتیشن تزریق رنگدانه های بسیار ریز از طریق سوزن دستگاه مخصوص به لایه زیرین پوست.عمق کاشت در میکروپیگمنتیشن نباید خیلی زیاد باشد و باید به این که عوارض میکروپیگمنتیشن لب چیست توجه شود که دچار عفونت شود و نه باید آنقدر سطحی باشد که دچار ریزش و محو شدن رنگ شود

مضرات میکروپیگمنتیشن لب

آیا میکروپیگمنتیشن لب ضرر دارد؟

مهمترین مسئله ای که قبل از میکروپیگمنتیشن باید به آن توجه کرد، این است که عوارض میکروپیگمنتیشن لب چیست .یکی از شایع ترین مواردی که بعد از میکروپیگمنتیشن رخ می دهد ایجاد حساسیت پوستی، خارش و التهاب یل قرمزی پوست است. اصولا افراد سفید پوست حساسیت بالاتری نسبت به دیگر پوست ها دارند.در نتیجه قبل از انجام این تکنیک باید سابقه بیماری یا آلرژی مشتری پرسیده شود.در صورت حساست بالای پوستی حتما از مشتری بخواهید با مشورت پزشک و رضایت کامل این کار را انجام دهد.اما گذشته از این موارد که البته جز الزامات آگاهی یک پیگمنتر کار می باشد، باید برای انجام این روش تمام نکات بهداشتی رعایت شود تا موارد سلامتی و بهداشتی مشتری به خط نیافتد

عوارض میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

از آنجایی که میکروپیگمنتیشن یک روش زیبایی تهاجمی محسوب می شود،ممکن است بعد از انجام آن کمی تورم و درد را در ناحیه لبها داشته باشید.که این ناراحتی تا حد زیادی به آستانه تحمل شما به درد را دارد.خیلی مهم است که پیگمنتر باید به این نکته که عوارض میکروپیگمنتیشن لب چیست و این که به چه صورت تکنیک را اجرا کند و از چه بی حسی هایی برایتان استفاده کند توجه کند. اما به طور کلی با رعایت تمامی موارد اصولی شما هیچگونه دردی نخواهید داشت.در غیر این صورت برخی عوارض را به همراه خواهد داشت که به شما می گوییم.

• ایجاد تورم و قرمزی در ناحیه لب
• واکنش های آلرژیک که حتما توصیه می شود در صورت اطلاع با پزشک مشورت کنید
• پارگی لب که ممکن است ناشی از فشار بیش از حد دست یا عمق زیاد سوزن باشد
• بروز زخم های سطحی و خشکی پوست که البته با کرم های مخصوص برطرف می شود
• به طور کلی هرگونه مرکز میکروپیگمنتیشن که از اعتبار آن اطمینان ندارید

پس می توان گفت صرفا این تکنیک ضرر ندارد مگر در مواردی که پیگمنتر کار از آنها غفلت کند، رعایت نکات بهداشتی، استفاده از رنگ های اورجینال، استفاده از سوزن های کاملا استریل، چک کردن سابقه بیماری و حساست بیمار همه عواملی هستند که میزان ضرر های احتمالی را به صفر می رسانند.

عوارض میکروپیگمنتیشن لب
تزریق در میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن لب چگونه جایگزین عمل و تزریق است؟

در این روش ، تکنیکی وجود دارد به نام شیدینگ؛ شیدینگ یعنی ایجاد سایه، دقیقا میتوان همان طور که با پودر سایه می زنیم، با این تکنیک نیز با استفاده از رنگ ابجاد سایه کرد معمولا ایجاد سایه با سوزن های گرد یا پاور که 5 سر به بالا هستند انجام می شود.زیرا سوزن های تک سر یا دو سر معمولا برای کشیدن خطوط استفاده می شوند.

میکروپیگمنتیشن لب همراه با درد است؟

بعد از بررسی این که عوارض میکروپیگمنتیشن لب چیست در ادامه جالب است بدانید که به طور کلی لب چون بافت کاملا متفاوت از بقیه اجزای صورت دارد، میزان درد آن نیز کمی بیشتر است.دلیل آن هم بافت ماهیچه ای لب است.معمولا برای لب از لب حسی های پد استفاده می شود. در صورت پر درد بودن می توان از بی حسی در حین کار استفاده کرد که معمولا به آنها بی حسی یخی هم می گویند.
روش استفاده از آن هم به این صورت است که هر جا مشتری درد داشت ، چند قطره از بی حسی مایع را روی یک ورق دستمال کاغذی یک لایه ریخته و روی محل مورد نظر می گذاریم، بعد از کمی مکث به کار خود ادامه می دهیم.

برجسته سازی لب با این تکنیک چکونه است؟

برای این تکنیک معمولا خط لب کشیده می شود،و سپس رنگ هرچه به سمت داخل پر می شود، کمرنگ تر می شود.این کم رنگ شدن نباید به صورت لایه لایه به چشم بیاید بلکه دقیقا مانند سایه تیره به روشن باید کشیده شود وقتی قسمت میانی لب یا نقطه مرکزی لب روشن تر از لبه های خارجی باشد، لب را برجسته و بزرگتر نشان می دهد.نام دیگر این تکنیک آمبره کردن لب نیز گفته می شود.معمولا با هر رنگی می توان این تکنیک را انجام داد ولی رنگ های قرمز خونی جذابیت بسیار زیادی به لب ها می دهند

لوازم میکروپیگمنتیشن لب

لوازم مورد استفاده در میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

دستگاه، سوزن ، رنگ و بی حسی وسایل انجام این تکنیک هستند. دستگاه میکروپیگمنتیشن بسته به برند و موتور آن متفاوت است، که موتور این دستگاه ها در داخل محفظه تعبیه شده است. ملاک انتخاب این دستگاه قدرت موتور آن است،هرچه قدرت موتور بالاتر باشد میزان کاشت عمیق تر و در نتیجه ماندگاری رنگ هم بیشتر می شود.
مورد دیگر میزان لرزش موتور است، وقتی لرزش دستگاه کم باشد میزان تمرکز روی کار بالا می رود و احتمال سر خوردن دستگاه و لغزش آن در دست خیلی کم می شود سوزن ها دیگر ابزار مورد نیاز در این تکنیک هستند که بسته به نوع کاری که قرار است انجام شود مدل آن تغییر می کند.سه نوع مدل سوزن با نام تی ، پیچی و سرپلاک برای این کار استفاده می شوند.نوع سوزن سرپلاک با تی و پیچی کاملا متفاوت از این نوع سوزن استفاده می شود. یک نکته مهم در انتخاب سوزن پیچی و تی در نوع عملکر آنها است. سوزن پیچی بسیار بهتر از نوع تی است، به دلیل کاشت ظریفتر آن و نوع قرار گرفتنش در دستگاه که مانند پیچ در داخل محفظه دستگاه پیچ می شود و باعث محکم بودن آن می شود.

نکته مهم دیگر که از حیث بهداشتی پر اهمیت است، وجود ممبران در سوزن پیچی، ممبران محفظه ای است که مانع کشیدن خون و رنگ به داخل دستگاه می شود. و ایمنی کار را از لحاظ بهداشتی بسیار بالا می برد.در حالی که در سوزن تی این محفظه وجود ندارد . احتمال کشیده شدن خون و رنگ به داخل دستگاه در این نوع سوزن زیاد است.
نکته : کارتریج به نوع سوزنی است که در هر دستگاهی متصل می شود.این دو از لحاظ معنایی با هم تفاوت ندارند.

رنگ های میکروپیگمنتیشن لب

رنگها در میکروپیگمنتیشن معمولا یک بیس مشخصی دارند. رنگهای ابرو که بیس قهوه ای با تناژ گرم یا سرد هستند. در لب ها معمولا قرمز و کالباسی بسیار پرطرفدار است. رنگهای کالباسی چون تم بسیار ملایم دارند می تواند گزینه خیلی خوبی برای انتخاب باشند، زیرا هم می توان لب های رنگ دار داشت و در عین حال مناسب برای محیط های کاری. در صورت تصمیم به آرایش نیز می توان روی آن رژ لب زد. متاسفانه استفاده از رنگهای بی کیفیت و خیلی ارزان ( البته نه هر ارزانی) موجب عفونت های شدید و همینطور حساسیت و زخم شدن لب ها می شود. وظیفه یک پیگمنتر کار است که از رنگ های اورجینال و دارای تاییدیه بهداشتی استفاده کند.رنگ های نامرغوب ریزش خیلی زیادی دارند و همینطور موجب حساسیت های شدید پوستی می شوند برای ایجاد آمبره بهتر است از رنگهای قرمز استفاده شود تا سایه تیره و روشن را به خوبی نشان دهد. و همینطور باعث می شود میزان برجسته سازی لب خیلی زیاد شود.
یکی از وسایل پر کاربرد میکروپیگمنتیشن بی حسی ها هستند که میزان درد این تکنیک را خیلی کم کرده اند. امروزه استفاده از بیحسی ها کار میکروپیگمنتیشن را راحت کرده است.هر جا مشتری احساس درد داشت با گذاشتن بی حسی درد را به حداقل یا به کمترین میزان ممکن رساند بی حسی ها پمادی، پد و مایع هستند که بنا به نوع کار، نوع آن تغییر می کند. مثلا بی حسی پمادی بیشتر برای ابرو و چشم استفاده می شود، و بی حسی پدی برای لب، بی حسی مایع یا یخی معمولا در حین کار استفاده می شوند

علت رنگ نگرفتن در میکروپیگمنتیشن چیست؟

1.زمانی که فرد پریود است.
2.افرادی که سیگاری هستند.
3.افرادی که مصرف مشروبات الکلی بالایی دارند.
4.افرادی که از برخی قرص های قوی اعصاب استفاده می کنند.
5.افرادی که قرص های ضد بارداری مصرف میکنند.
6.افرادی که دارای بیماری دیابت هستند.
7.جنس پوست فرد
8.رنگ های بی کیفیت و تقلبی
9.استفاده از دستگاه ضعیف که قدرت کاشت بالایی ندارد.
10.در طول دوران بارداری

انواع کاربرد میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

1.افرادی که لب های نازکی دارند.
2.افرادی که لب های قرینه دوست دارند.
3.رفع نواقصی که از تاتوهای قبل به جا مانده یا ترمیم
4.برخی افراد مانند ورزشکاران که در طول ورزش و تعرق امکان استفاده از مواد آرایشی را ندارند.
5.افرادی که دارای مشغله کاری بالایی هستند و زمان زیادی برای آرایش ندارند.
6.افرادی که دوست دارند در عین سادگی همیشه صورت آراسته داشته باشند.
7.افرادی که لب های برجسته دوست دارند.
8.افرادی که دارای جای زخم یا فرو رفتگی در لبهای خود هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *