تاتو صورت

معایب میکروبلیدینگ

معایب میکروبلیدینگ ابرو

معایب میکروبلیدینگ ابرو

هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ روشی است که بسیار پرطرفدار بوده و در حال حاضر بیش از پیش مورد استقبال و توجه قرار گرفته است. میکروبلیدینگ مزایای فراوانی از جمله آراستگی همیشگی ابروها، پر شدن قسمت های ناقص ابرو،رفع ناقرینگی،پر پشتی ابروها، مناسب برای افرادی که مشغله کاری دارند و … دارد.تمامی این موارد در صورتیست که پیگمنتر شما مهارت، تجربه و دانش کافی بر کاری که انجام می دهد را داشته باشد.لازمه این مهارت بدون شک گذراندن کلاس های آموزش هاشور ابرو و آموزش میکروپیگکمنتیشن است.اگر هم قصد شرکت در کلاس های آموزشی را دارید قبل از حضور حتما تحقیق کنید.چون به طور کلی هرگونه کار تاتو چون به طور مستقیم با سلامتی و بهداشت شخص متقاضی در ارتباط است باید اصول اولیه کار رعایت شود..پس میکروبلیدینگ به خودی خود عوارض و معایبی ندارد مگر به صورت ناشیانه، بد و با استفاده از رنگ های تقلبی و ابزار بی کیفیت انجام شده باشد.انجام این تکنیک مستلزم گذراندن دوره های آموزش میکروبلیدینگ است و همچنین کسب مهارت لازم.که در غیر این صورت حتما عوارضی را به دنبال خواهد داشت که با هم به آن می پردازیم.

معایب میکروبلیدینگ غیر استاندارد

عوارض میکروبلیدینگ ابرو
واکنش های حساسیتی و آلرژیک به رنگ
احتمال بروز حساسیت و واکنش بدن به رنگهای استفاده شده در میکروبلیدینگ که قبل از کار حتما باید از کیفیت رنگ اطلاع کافی را داشته باشید.رنگهای ارگانیک که دارای مود آلی هستند موجب حساسیت بسیار کم و یا کلا بدون ایجاد حساسیت هستند.رنگهای دارای سرب معمولا خیلی زور زیر پوست اکسید می شوند و تغییر رنگ می دهد.
واکنش های حساسیتی و آلرژیک به بی حسی ها
لازمه انجام میکروبلیدینگ و هر تاتوی دیگری بی حسی ها هستند.البته بدون بی حسی هم می توان کار تاتو را انجام داد اما قطعا با درد زیادی همراه است.برخی از بی حسی ها در موارد تشکیل دهنده خود کمترین میزان حساسیت را ایجاد می کنند که در صورت علم به این موضوع در مورد بدن خود بهتر است از این نوع بی حسی ها استفاده کنید.
احتمال بروز زخم
میکروبلیدینگ توسط یک تیغ پوست شما را خراش داده و رنگ را به زیر پوست تزریق می کند.طبیعی است که بعد از انجام کار ابروهای شما تا زمان التیام دچار زخم و خراش شود.در این دوره حتما باید ابروها چرب نگه داشته شود و از کندن زخمها به شدت اجتناب شود زیرا در غیر این صورت موجب زخم های عمیق و عفونت می شود.
احتمال ایجاد عفونت در بدن
میکروبلیدینگ کاملا به صورت مستقیم رنگ را به زیر پوست منتقل می کند و در صورت استفاده از رنگ های تقلبی و ابزار غیر استریل حتما موجب ایجاد عفونت در بدن می شود. پس قبل از کار از استریل بودن وسایل اطمینان حاصل کنید.
التیام پوست تا زمان ترمیم
در این روش چون تیغ موجب خراش و پارگی پوست می شود،در نتیجه ایجاد زخم هایی می کند که دوره ای 1 ماهه تا زمان ترمیم و بازسازی پوست جدید نیاز است.همچنین در این 1 ماه رنگ دچار ریزش می شود تا نتیجه نهایی خود را نشان دهد.ممکن است این بازه زمانی برای افرادی زیاد باشد که قبل از کار باید آنها را توجیه کرد.
ماندگار و همیشگی نبودن میکروبلیدینگ
برخی بر این باورند که این روش هاشورهایی همیشگی که تا آخر عمر باقی می ماند را به آنها می دهد، اما باید بگوییم که میکروبلیدینگ یک معجزه نیست که رنگ ابدی داشته باشد.مسلما نیاز به ترمیم خواهد داشت،شرایط نگه داری بعد از انجام آن مهم است،رنگ استفاده شده و تکنیک همگی از عواملی هستند که در ماندگاری هاشور کمک میکنند.
احتیاج به ترمیم در بازه های زمانی مختلف
میکروبلیدینگ برای ماندگاری بیشتر حتما نیاز به ترمیم دارد که کاملا به پوست شما بستگی دارد.پوست های چرب ریزش رنگ بسیار زیادی دارند در نتیجه بازه ترمیم آنها کمتر است مثلا 3 هفته الی 1 ماه حتما باید برای ترمیم اقدام کنند.
ایجاد ناقرینگی در ابروها
اگر خطوط میکروبلیدینگ بد زده شده باشد و هنگام قرینه سازی با دقت انجام نشده باشد، کمی پس از ریزش رنگ ممکن است ابروها دچار ناقرینگی شوند که ناشی از خطوط اشتباده خارج از کادر، نا میزان بودن دو ابرو و … شود.که البته برخی از این موارد در زمان ترمیم تا حدی قابل اصلاح است.
احتمال بروز بیماری واگیردار از طریق وسایل
در صورت عدم نکات بهداشتی و استریل نبودن ابزار کار احتمال بروز بیماری های عفونی مانند ایدز و هپاتیت افزایش پیدا میکند.این روش با سوزن و تیغ به طور مستقیم با پوست سروکار دارد.پس اصول موارد بهداشتی اولین لازمه انجام این کار است.
هزینه و صرف وقت برای پاک کردن میکروبلیدینگ
البته که این روش جز روش هایی است که به پاک شدن سریع و راحت معروف است، اما اگر هنگام انجام این تکنیک خطوط خیلی نزدیک به هم کشیده شود بعد از انجام پس از چند ماه تبدیل به سایه می شود که پاک کردن آن را سخت می کند. و همچنین استفاده از رنگهای خیلی تیره مثل مشکی و قهوه ای بسیار تیره در پاک کردن جز رنگهای سخت به حساب می آیند.
عوارض میکروبلیدینگ غیر استاندارد
خونریزی در حین کار
اگر پگمنتر به طور ناشیانه موقع کشیدن تیغ روی پوست بیش از حد دستش را فشار دهد موجب پارگی مویرگها در نتیجه خونریزی می شود که باید دست از کار کشیده شود.در غیر این صورت موجب عوارض بسیار خطرناکی است.
تفاوت خطوط کشیده شده ابتدای کار با مداد طراحی و خطوط با قلم میکروبلیدینگ
بدیهی است که کشیدن خطوط با مداد طراحی یا ماژیک جراحی روی پوست بسیار راحتت تر است.جوهر به طور یکسان روی سطح پوست کشیده می شود.اما زمانی که شما با قلم بلید شروع به کشیدن روی همان خطوط می کنید لایه سطحی پوست خراشیده و رنگ باید به طور یکسان زیر پوست تزریق شود.پس اگر نتیجه با مداد ابتدای کار و قلم انتهای کار باهم متفاوت بود جای تعجب نیست.
قرمز شدن و حاله قرمزی دور ابرو بعد از انجام میکروبلیدینگ
کمی قرمزی دور ابروها بعد از انجام کار طبیعی است، به هر حال پوست شما به وسیله تیغ خراشیده می شود و یک ماده جدید به زیر پوست وارد می شود.اما اگر به صورت ناشیانه و عدم مهارت انجام شود موجب التهاب پوستی تا چند سال و اگزما می شود که ممکن است شما را به دردسر بیاندازد.
احتمال ایجاد گرانومای پوستی
یکی از معایب طبیعی میکروبلیدینگ ایجاد گرانوما در پوست است.رنگ تاتو در بدن به هرحال یک ماده خارجی بیگانه است که بدن به صورت طبیعی برای دفع آن مبارزه می کند.این کار توسط گلبولهای سفید انجام می شود که سعی می کنند رنگدانه ها را ببلعند و بدن را از این ماده پاک کنند.این عمل موجب نوعی عارضه پوستی به نام گرانوما می شود.
گوشت اضافی در خط ابرو
در افرادی که دچار اختلالات کلوئیدی هستند احتمال ایجاد گوشت اضافه بعد از میکروبلیدینگ زیاد است.حتی گاهی ممکن است چند سال بعد از انجام تاتو ظاهر شود.به همین جهت انجام آن را برای اسن افراد اصلا توصیه نمی کنیم.

در این مقاله سعی کردیم معایب میکروبلیدینگ ابرو غیراستاندارد رادر اختیارتان قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *