تاتو صورت

پیگمنتر چیست

پیگمنتری چیست

پیگمنتر چیست، به طور شفاف و واضح به کسی که کار میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ را انجام می دهند پیگمنتر می گویند.اما اگر به بخواهید به طور کامل و تخصصی تر بدانید این مطلب را بخوانید. این روزها خانم های زیادی هستند که از طرفداران پروپا قرص تکنیک های نانو بروز، فیبروز، فی کانتور، انواع روشهای میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ هستند.خیلی از این افراد ه دلیل مشغله های بالای کاری و نوع زندگی خیلی قادر نیستند روزی چند ساعت را صرف آرایش صورت خود کنند.و البته برخی دیگر نیز برای هماهنگ کردن اجزای صورت به طور طبیعی دست به انجام این روشها می زنند.
در این میان خیلی پیش می آید که شما عبارت پیگمنتر چیست را شنیده باشید. یا با این سوال که پیگمنتر شما چه کسی است؟ قبلا در سال های اخیر به کسی که کار تاتو و خالکوبی را انجام می داد تاتو کار می گفتند ( البته روش های امروزی نیز ابداع نشده بود تا برای شخص انجام دهنده اسمی گذاشت) مدتی بعد از اینکه روش های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ به عنوان تکنیکی تخصصی که کار تاتوی ابرو،چشم و لب و حتی آموزش هاشور ابرو را به روش جدید انجام می داد دیگر به شخص انجام دهنده تاتو کار نمی گفتند.و به طور کلی این دو در نام گذاری از هم جدا شدند.
اینکه اولین بار توسط چه کسی این تقسیم بندی صورت گرفت مشخص نیست اما گمان می رود که توسط کمپانی های آرایشی و کمپانی های تولید رنگ های تخصصی برای میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ انجام شده باشد.

پیگمنتر چیست

پیگمنتر در انگلیسی pigmenter

میکروپیگمنتیشن یعنی کاشت رنگدانه های بسیار ریز با استفاده از دستگاه مخصوص که برقی است و در صورت ترمیم نکردن بعد از مدتی از زیر پوست پاک می شود. پیگمنت در انگلیسی به معنای رنگدانه است و کلمه میکرو به معنای خیلی کوچک و ریز است.در ادامه نیز پسوند er که در انگلیسی اسم ساز است با اضافه شدن به کلمه pigment آن را به شخص یا دستگاه تبدیل می کند که عمل کاشت رنگدانه را انجام می دهد.در اینجاست که این تقسیم بندی صورت می گیرد و چون به دستگاه میکروپیگمنتیشن هندپیس handpiece گفته می شود به فردی که در مراکز مربوط میکروپیگمنتیشن کار خدمات و آموزش هاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن را انجام می دهد پیگمنتر گفته شده و فردی که خدمات تاتوی بدن را انجام می دهد تاتو آرتیست می گویند.یک نام دیگر نیز که در حوزه پزشکی و درمانی که برای رفع تاسی سر و رفع کم پشتی موی سر انجام می شود گفته می شود که میکرو اسکالپ نام دارد.

دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت

یکی از دستگاه هاشور ابرو مورد وزارت بهداشت که دستگاه جدیدی نیز هست دستگاه نانو بروز 5 ولتی است که برای داشتن این دستگاه باید مدرک نانو بروز را از کمپانی فی دریافت کنید.در حال حاضر خانم سمیرا افشار مدرک مورد نظر را از کشور باکو دریافت کرده و در تهران این تکنیک را انجام می دهند.غیر از این دستگاه هاشور ابرو، دستگاه های میکروپیگمنتیشن هم در بازار موجود است اما به دلیل تنوع باید مطمئن شد که کدام یک دارای وزارت بهداشت است.

مدارک مورد تایید و ضروری برای یک پیگمنتر چیست

• مدرک آرایش دائم صورت از سازمان فنی و حرفه ای
• مدرک آرایش گری از سازمان فنی و حرفه ای
• تاییدیه سلامت پزشکی و کارت بهداشت
• دستگاه دارای مجوز از وزارت بهداشت
• رنگهای مورد تایید از وزارت بهداشت

مدارک مورد تایید برای یک پیگمنتر

Related Posts

2 thoughts on “پیگمنتر چیست

 1. مهدیه گفت:

  بسیار عالی

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   با تشکر از توجه و حسن نیت شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *