رنگ شناسی پوست, فیبروز, میکروبلیدینگ, میکروپیگمنتیشن

شناخت انواع پوست و رنگدانه های آن

شناخت انواع پوست

شناخت انواع پوست در چهار دسته

پوست خشک : از علائم مشخصه این نوع دارای رنگ مات ، کدر ، خاکستری و هیچ برقی ندارد. ترک و شیار دارد.دارای چین و چروک و سن افراد بیشتر به نظر می رسد. منافذ پوست باز نیست. احتمال قرمزی و التهاب دارد. زبر و خشک است.

پوست چرب : دارای منافذ باز، ترک و شیار ندارد، معمولا ضخیم تر از انواع بقیه پوست ها است. چین و چروک کمتری دارد.سن ظاهری کمتر یا برابر سن واقعی است. براق ، نرم و چرمی به نظر می رسد.

پوست نرمال : نه خشک است و نه چرب در حقیقت حد فاصل کم شدن چربی و خشک نبودن پوست را نرمال می گویند. رنگ پوست شفاف و منافظ طبیعی است. التهاب و پوست ریزی ،ترک و شیار ، کومدون و آکنه ندارد.

پوست مختلط : در ناحیه پیشانی ، بینی و چانه پوست چرب، در ناحیه گونه پوست خشک است. این نوع مدل پوست رایج است در این گروه هنگام استفاده از ضد آفتاب ، باید نوع فاقد چربی را انتخاب کنند اما حتما در ناحیه گونه ها قبل از ضد آفتاب باید از مرطوب کننده استفاده کنند. این نوع پوست همواره در حال تغییرات محیطی و یا با افزایش سن و عوامل مختلف می تواند به پوست خشک تبدیل شود یا برعکس.

شناخت انواع پوست از نظر رنگدانه و تنالیته

لازمه شروع کار یک پیگمتر شناخت انواع پوست و همینطور رنگ پوست مشتری است که بر اساس شناخت انواع رنگ پوست ، رنگ تاتو و خنثی کننده های آن را آماده و ترکیب می کند.

پوست سفید : پوستی است بدون پیگمنت رنگی. این نوع پوست بسیار سفید و شیری رنگ است. رگ های زیر آن قابل رویت است و موها سفید و بی رنگ هستند. عنبیه چشم معمولا صورتی یا آبی و حدقه چشم قرمز پر رنگ است که البته این نوع پوست بر حسب موقعیت جغرافیایی و نژادی بسیار نادر است.

پوست طلایی : این نوع پوست ها اگر روشن باشند زرد و اگر کمی تیره باشند ته رگ طلایی دارند. دارنده این نوع پوست ها را معمولا زرد پوست می نامیم که البته این امر همیشه درست نیست. این رنگ پوست شایع تر است و بیشتر مردم پوست زرد با ته رگ طلایی دارند.

پوست خرمایی (گندمی) : گاهی افرادی را می بینیم که میتوانم بگوییم رنگ پوستشان خرمایی است. این پوست می تواند قهوه ای روشن یا تیره باشد که ته رگ زرد یا قرمز دارد.

پوست روشن : پوستی است که کمی صورتی به نظر میرسد. اشخاص صاحب این نوع پوست معمولا بلند قد با موهای کم پشت در کشور های شمال غربی اروپا زندگی می کنند.

پوست آبنوسی : آبنوسی نام چوبی است که تقریبا سیاه است ولی نه خیلی سیاه . انواع پوست های بسیار تیره مثل زیتونی تیره ، زرد و قهوه ای در این گروه از رنگ پوست قرار دارند.

پوست زیتونی : این رنگ پوست را بیشتر شبیه رنگ زیتون می دانند و معمولا رنگی است مایل به سبز با ترکیبی از قهوه ای و افرادی با این رنگ پوست معمولا موهای تیره ای دارند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.