تاتو صورت

نکات آرایشی در رابطه با ابرو

در نکات آرایشی در رابطه با ابرو، زیبا ساختن ابرو می تواند تغییرات شگفت انگیزی در ظاهر و حالت چهره ایجاد کند . ابروهایی که شکل زیبایی دارند مانند قابی برای چشم ها هستند ،درست مانند موهای آرایش کرده که قاب چهره است و قاب عکس می تواند زیباساز یک نقاشی زیبا باشد.اقراق نیست اگر بگوییم شکل ابرو می تواند به ظاهر شما جلوه دهد و یا جلوه آن را از بین ببرد .

با توجه به نکات آرایشی در رابطه با ابرو، از تیغ زدن ابرو خودداری کنید زیرا علاوه بر زود در آمدن ابروها ، تارهای موی ابرو را کلفت تر کرده و باعث شکستگی موهای ابرو خواهد شد و همچنین باعث رشد موهای زیر پوستی ، رشد موها در خلاف جهت ابرو می شود و به مرور زمان جهت ابروها کاملا به سمت پایین عوض خواهد شد.

نقطه شروع ، محل پایان و منطقه ای که بلندترین نقطه ابرو در آن فرار دارد به درستی انتخاب و شکل صحیح و متناسب ابرو را مد نظر قرار دهید.

ابروها را همیشه در همان جهتی که هستند ( جهت رشد مو یا به اصلاح خواب مو) بردارید یعنی به سمت بالا و مایل و هرگز با موچین موها را به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیاورید زیرا این امر خود باعث نامنظم شدن تارهای ابرو خواهد شد.ابروها را به سمت بالا برش بکشید و با قیچی ابرو قسمت های اضافه آن را قیچی کنید . سپس روی شکل و کمان ابرو کار کنید. این کار را روز قبل از مهمانی انجام دهید چون آثار آن چندان نیست و همیشه ابروهایتان شب بردارید تا قبل از شروع آرایش صبحگاهی آثار سرخی از اطراف ابرو محو شود.

یک پارچه لطیف گرم روی ابروی خود بکشید تا برداشتن ابرو آسانتر شود . موها را یک به یک و در جهت رویش مو بکشید و ابتدا از وسط ابرو ( بالای بینی) شروع تا به درد آن عادت کنید . چون این قسمت از پوست نسبت به پوست بالای چشم حساسیت کمتری دارد. زیر ابرو را زیاد بر ندارید چون ظاهر عجیبی پیدا می کند . ابروهایتان را بیش از حد بر ندارید چون به شما چهره متعجب میدهد. بهتر است انتهای ابرو را کوتاه نکنید تا ابرو طبیعی تر باشد . برداشتن ابرو را از داخل ابرو به سمت خارج انجام دهید . طبیعی بودن همیشه بهتر است.

از موچین جنس خوب و دارای لبه های نازک ، سرکج ، دارای قسمت انتهایی زبر ( که گرفتن مو با آن آسان تر است ) و همینطور از کیپ استفاده کنید تا به هنگام برداشتن ابرو ، موی ابرو نشکند زیرا این کار ممکن است باعث عفونت شود.همیشه رنگ مداد ابرو را هماهنگ  با رنگ موها و پوست انتخاب کنید . نوک مداد ابرو را قبل از استفاده تیز کنید . تکرار بیش از حد در مداد کشیدن هم را دیگری است که هم باعث ریزش شدید ابرو خواهد شد. تاتو کردن ابرو در سنین نوجوانی و جوانی (16 تا 20) سال برای دختران جوان علاوه بر ریزش ابرو سبب می شود که شما مدت ها یک ابروی مصنوعی و زنانه و یک مدل داشته باشید و برای تغییر دوباره آن دست به تاتو زده ، پاک کنید تا مدل آن را عوض کنید پاک کردن آن هم مشکلات بعدی را به دنبال خواهد داشت. بهتر است از سایه های ابرو در رنگهای مختلف و یا قلم مو استفاده کنید.در صورت تمایل به تاتو در سنین پایین می توان از روش میکروبلیدینگ که تکینک جدید است و همچنین بر روی ابروهای بکر و دست نخورده زده می شود استفاده کرد . این تکنیک باعث ریزش ابروها نخواهد شد بلکه در مواردی برعکس عمل کرده و باعث رشد ابروها نیز می شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *