بن مژه, پاک کردن تاتو, تاتو ابرو, تاتو بن مژه, تاتو چشم, تاتو صورت, تاتو لب, هاشور ابرو

انواع بی حسی ابرو، چشم و لب و کاربرد آنها

انواع بی حسی

انواع بی حسی ابرو، چشم و لب به شرح زیر است

مایع اسپری

بی حسی های اسپری درصد بالایی از بیحسی دارند . ( دارای 10% لیدوکائین است که قویترین بیحسی محلول است اما اگر با رنگ ترکیب  شود رنگ پذیری را پایین می آورد) و برای چشم زیاد مناسب نیست و توصیه نمی شود. اگر به طور خالص یا مرطوب با آب مقطر مخلوط شود می توان بعنوان ریمور هم  استفاده شود. درصورت داشتن ناراحتی سیستم اعصاب مرکزی ، قلبی و عروقی ، کلیوی ،کبدی و سابقه حساسیت پوستی باید احتیاط شود.زمان تاثیر بی حسی آن 1الی5 دقیقه و مدت اثر آن 10 الی 15 دقیقه است.

ژل ها

بی حسی های ژلی مانند زایلاپی  با رنگ ترکیب نمی شوند یا حلال نیستند ، استریل و بدون ضررند ، خیلی مناسب ابرو لب و خط چشم است.

کرم ها

مثل تیکتی ایکس ، گلدتایم ، … بین 20 تا 30 دقیقه زمان احتیاج دارند و با کاور نایلونی استفاده کرد(منظور گذاشتن بی حسی برای 20 دقیقه که روی آن را باید نایلون گذاشت) ، خاصیت رنگبری ندارند و فقط قبل از باز شدن سلول های پوستی استفاده می شود.  پمادهای بی حسی نباید با غشاء مخاطی تماس پیدا کند.

قطره ای

بی حسی قطره ای بسیار قوی است سرعت تاثیر آن بالاست و معمولا در حین کار استفاده می شود. 2 الی 3 قطره روی دستمال یک لا ریخته و 5 دقیقه قبل از شروع کار با دستگاه خاموش  پوست را خراش داده و پوست را با  دستمال حاویه بی حسی، آغشته میکنیم . مثل بی حسی های قطره ای یخی ، مناسب برای قسمتهای مخاطی. این نوع بی حسی بسیار قوی است و همینطور خاصیت رنگبری ندارد..

نکته: لطفا از روش های درستی در انواع بی حسی ابرو، چشم و لب استفاده کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *