آموزش تاتو, پاک کردن تاتو, تاتو ابرو, تاتو چشم, تاتو لب

دکوپاژ ها در تاتو ابرو ، لب و چشم چیست؟

روش انجام دکوپاژ در تاتو ابرو ، لب و خط چشم

دکوپاژ با ریمور در تاتو ابرو فرق دارد. دکوپاژ یعنی اصلاح بدرنگی ابرو ( تزریق جدید رنگ به داخل پوست که رنگی از پوست خارج نمی شود) ولی ریمور کردن یعنی پاک کردن تاتو ابرو ( بیرون کشیدن رنگ از زیر پوست) یا به اصطلاح ساکشن رنگ انجام می دهیم.

دکوپاژ کردن دقیقا همان مراحل و روش تاتو ابرو کردن است. فقط رنگ متفاوت (به اصطلاح رنگ های کاور) است . وسایل و مواد متفاوت دیگری نیست.

ابتدا پوست بی حس می شود مانند مراحل تاتو ابرو سوزن مناسب برای پوست انتخاب شود ( اگر ابرو پهن  بود سوزن 5 سر و اگر باریک بود سوزن 3 سر)

رنگهایی که برای کار دکوپاژ استفاده می شود هم جز رنگهای تاتو هستند فقط خالص و خام هستند مثل رنگ سبز…

چه زمانی دکوپاژ استفاده می شود؟

زمانی که تاتو ابرو دودی ، صورتی یا سبز کم رنگ است. ممکن است ناخالصی های دیگری از رنگ ظاهر شود که نیاز به دکوپاژ است.

ممکن است مشتری بخواهد رنگ تیره تر شود ؛ رنگ تیره روی رنگ روشن غلبه می کند پس دکوپاژ نیاز ندارد اما برای احتیاط به رنگ جدید باید یک قطره از رنگ خنثی کننده استفاده کنیم.

خنثی کننده : دودی-نارنجی/ صورتی-سبز / بنفش-زرد

در این موارد احتیاج به یک دور دکوپاژ بعد از 20 روز دوباره رنگ اصلی نداریم( احتیاج به دکوپاژ مستقیم نداریم) فقط به این نیاز است در ترکیب رنگ از تصحیح کننده رنگ استفاده کنیم.

ممکن است رنگ تاتو مشتری دودی تیره یا مشکی باشد، قهوه ای روشن یا هر مدل قهوه ای روشن بخواهد در اینجا باید حتما دکوپاژ انجام شود. اگر ابرو خیلی تیره باشد یک دور باید ریمور انجام شود بعد شروع به دکوپاژ شود. چون وقتی ابرو خیلی تیره است ممکن است فقط با دکوپاژ کردن حل نشود و موجب نارضایتی مشتری و برجسته شدن پوست شود.

آیا دکوپاژ طی چند مرحله با فاصله زمانی انجام شود یا خیر؟

روش اول : گاهی مشتری وقت چند بار مراجعه به شما را ندارد و همچنین میخواهد کارش زود انجام شود ، در یک جلسه دکوپاژ و رنگ اصلی را می توان انجام داد.ولی حتما باید به مشتری گفته شود نیاز به دو مرحله دارد. برای مثال اگر ابرویی دودی است برخی پیگمنتر ها یک دور رنگ نارنجی می زنند بعد از چند دقیقه مکث رنگ عسلی می زنند در نهایت طبق خواسته مشتری در یک ساعت کار را انجام می دهند.

روش دوم : این روش مناسب مشتری هایی است که زمان برای مراجعه دارند و همینطور صبور هستند. روش دوم معتبر تر از روش اول است و جواب دهی بهتری دارد. برای مثال ابروی دودی ؛ ابروی دودی را با نارنجی دکوپاژ می کنیم. بعد از 20 روز مشتری مجدد مراجعه میکند که در این مرحله رنگ اصلی را استفاده میکنیم. به صورت 3 به 1 باز هم در رنگ از خنثی کننده استفاده میکنیم.

آیا دکوپاژ فقط با یک رنگ انجام می شود؟

این مسئله بستگی به رنگ ابرویی که قرار است دکوپاژ شود بستگی دارد. مثلا اگر بالای ابرو به دودی میزند وسط ابرو به قرمزی وانتهای ابرو بنفش در این مورد باید از تصحیح کننده همان رنگ استفاده شود . برای قسمت دودی از نارنجی برای قسمت قرمز از سبز و برای قسمت بنفش از رنک زرد استفاده شود.

توضیحی در مورد خنثی کننده ها

اگر رنگ تاتو به بنفش بزند خنثی کننده آن زرد است.

اگر رنگ تاتو به دودی بزند دو حالت دارد:

1-برای دودی که تناژ آبی آن زیاد باشد از خنثی کننده نارنجی استفاده می شود.

2-برای دودی که تناژ سبز آن زیاد باشد از خنثی کننده قرمز استفاده می شود.

اگر رنگ تاتو به قرمزی بزند خنثی کننده آن زیتونی است.

در دکوپاژ شناخت دایره رنگ بسیار مهم است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *