تاتو صورت

هاشور ابرو چیست – جدیدترین تکنیک آرایش دائمی

قبل از بیان کلی عمل هاشور ابرو،نکاتی در انجام آن که باید رعایت شود،روش های مختلف،باید ها و نباید ها بهتر است بامعنی لغوی آن آشنایی پیدا کنیم.

هاشور ابرو چیست؟

معنی لغوی هاشور یعنی حاشیه یا پرداخت کردن(پرداخت با قلم); تکنیکی در نقاشی برای ایجاد سایه های روشن و تیره.پس هاشور زدن را می توان عملی گفت که ایجاد خطوط ظریف نزدیک به هم و موازی می کند چنانچه سطحی که زیر این خطوط است یا با این خطوط پوشیده شده از فاصله دور کم رنگ و از نزدیک راه راه و خطدار دیده می شود.

هاشور ابرو چگونه انجام می شود؟

این تکنیک از آرایش دائمی که جز مهارت های سخت از حیث ظرافت در حین کار محسوب می شود، به دو روش یکی از طریق دستگاه و دیگری به صورت دستی انجام می شود. چه با دستگاه و چه با قلم به صورت دستی هاشور ابرو ،خطوط نامساوی با طول های نامنظم را میان خط ابرو به صورت تار موی ابرو ایجاد میکند.

روش های مختلف هاشور ابرو :

هاشور به روش میکروپیگمنتیشن، در این روش برای ایجاد هاشورابرو از دستگاه استفاده می شود. اینکه دستگاه چه مدل باشد میزان موتور آن چه اندازه قوی و ضعیف باشد  کاملا متفاوت است.

نمونه های از دستگاه میکروپیگمنتیشن

در این تکنیک با استفاده از دستگاه و سوزنی که به سرآن متصل می شود ،موتور رنگ را به لایه زیرین و دوم پوست یا درم انتقال می دهد. به همین دلیل هم به آن میکروپیگمنتیشن ( رنگدانه های بسیار ریز) می گویند.ایجاد تارهای مویی روی خط ابرو با استفاده  از دستگاه که اگر با مهارت  انجام شود قابل تشخیص  بین مو و رنگ  نمی باشد.

هاشور به روش میکروبلید، در این روش برای ایجاد هاشور از دستگاه استفاده نمی شود. بلکه از قلمی به صورت دستی برای انتقال رنگ استفاده می شود.این روش تا حدی نیمه دائمی است دلیل آن هم این است که رنگ از طریق سوزن های پرتراکم شبیه به تیغ به لایه نه خیلی عمیق پوست انتقال پیدا میکند. هاشور ابرو با دستگاه جز تکنیک های آرایش دائمی این چند دهه اخیر بوده است، اما امروزه از روش دستی برای انجام این کار بیشتر استفاده می شود.

نمونه هایی از قلم و تیغ های میکروبلیدینگ

تفاوت اصلی میکروبلید با میکروپیگمنتیشن فقط در روش انتقال رنگ به زیر پوست است.میکروبلید خطوط بسیار ظریف و مویی دقیقا شبیه به تار موی ابرو ایجاد می کند. در اینجا تمامی مهارت و ظرافت به قدرت دست و مهارت پیگمنتر کار بستگی دارد. میکروبلید رنگدانه ها را با یک تیغ به لایه زیرین و دوم پوست انتقال می دهد. هر دو روش نیاز به مهارت و آموزش دارند ولی روش میکروبلید بسیار ظریف تر و زیباتر است و البته بسیار سخت تر.

هاشور به روش میکروپیگمنتیشن فقط برای ابرو نیست بلکه برای ایجاد سایه در ابرو،خط چشم وهاشور لب هم استفاده  می شود.

هر دو روش ایجاد تارهای مویی روی خط ابرو به وسیله رنگ یکی با دستگاه و دیگری با قلم می کنند. اگرچه کار با دستگاه راحت تراست و میزان کم یا زیادی قدرت با دستگاه است ولی ظرافت بلید چیز دیگری است. در هر صورت هر دوی روش ها نیاز به آموزش دارد واصلا نمی توان با دیدن ویدئو آموزشی و یا عکس و مطلب شروع به یاد گرفتن آن گرفت.

چند نکته ای که باید در هنگام هاشور ابرو رعایت کنید:

1.قسمتی را که می خواهید تاتو کنید 1 الی 2 هفته از اشعه uv آفتاب سوختگی در امان باشد.

2. چند روز قبل از تاتو از خوردن برخی مسکن ها و آنتی بیوتیک ها که ممکن است خون شما را رقیق کند خودداری کنید.

3.در دوران قاعدگی از زدن تاتو اجتناب کنید.

4.بعد از تاتو از پماد استریل چشمی ویتامین A استفاده کنید،زیرا بقیه پمادها دارای مواد نفتی هستند.

آیا هاشور ابرو همراه با درد و خونریزی است؟

در گذشته که پماد های بی حسی خیلی قوی کمتر وجود داشت،تقریبا این تکنیک با درد همراه بود.اما امروزه با وجود جدیدترین پماد ها و پد های بی حسی درد به کمترین میزان خود می رسد و در مراحلی نیز کامل بدون درد خواهد بود.خونریزی در حین تاتو ممنوع است اما خون آبه امری طبیعی است.

هاشور ابرو مناسب چه نوع افرادی است؟

1-افرادی که ابروهای نامتقارن و خط ناقصی دارند.

2-افرادی که ابروی کم پشتی دارند.

3-برخی افراد مانند ورزشکاران که در حین ورزش نمی توانند از مواد آرایشی استفاده کنند.

4-افرادی که دارای مشغله کاری بالایی هستند زمان برای آرایش کردن ندارند.

5-افرادی که ریزش ابرو یا مژه دارند.

6-افرادی که می خواهند چهره آنها همیشه دارای رنگ و با حال باشد.

چرا هاشور ابرو در حین بارداری منع دارد و مسئله خیلی مهمی است؟!

در دوران بارداری به دلیل تغییرات سطح هورمونی، میزان آستانه درد تا حد زیادی پایین است.و همچنین وجود رگهای خون باز بسیار زیاد در بدن مادر اصلا و ابدا نانو توصیه نمی شود.4 علت دیگر یکی اینکه به دلیل گردش خون بالا در این دوره رنگ پذیری خیلی سخت انجام می شود یا اصلا انجام نمی شود. و علت دوم اینکه خونریزی در حین کار و عدم رنگ پذیری عواملی است که مانع از انجام این کار در این دوران می شود.علت سوم اینکه چون جنین مستقیم از خون مادر تغذیه می کند، رنگ و این مواد شیمیایی هستند و بسیار پر خطر، که صدمات جدی و گاهی منجر به سقط جنین نیز می شود.علت چهارم اینکه به دلیل تغییرات هورمونی و اضافه شدن وزن ممکن است بعد از هاشور ابرو و برگشت پوست به حالت اولیه منجر به گوشت اضافه یا عفونت شود.بعد از دوران حاملگی نیز باید تا چند ماه رعایت کنید، زیرا غذای کودک شیر مادر است و ممکن است برخی از این مواد شیمیایی به درون خون و شیر مادروارد شود.

چه کسانی در هاشور ابرو مشکل رنگ پذیری خواهند داشت؟

1.دوران پریودی

2. افراد سیگاری

3.افرادی که مشروبات الکلی خیلی استفاده می کنند.

4.بیماری های خاصی قبیل دیابت

5.افرادی که داروهای اعصاب مصرف می کنند.

6.افرادی که قرص های ضد بارداری استفاده می کنند.

البته برخی پوست ها به دلیل نوعی که دارند کلا رنگ پذیری سختی دارند.معمولا هم به دلیل نوع رنگدانه ها و یا هورمون های بدن آنها

است.برای این افراد نباید خیلی از رنگ روشن استفاده شود، ترجیحا رنگ های تیره تر که با چند بار ترمیم روی پوست نشان داده شود.

ماندگاری هاشور ابرو به دو روش میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ چقدر است؟

این تکنیک تا دو سال ماندگاری دارد، البته به شرط مهارت داشتن پیگمنتر کار و همینطور رعایت تمام نکات و اصولی که در مورد آنها توضیح دادیم.ولی بازه های 6 ماهه احتیاج به ترمیم دارد.پوست افراد نیز در ماندگاری رنگ خیلی مهم است.اما در روش میکروبلیدینگ کلا ماندگاری رنگ به دلیل اینکه به صورت دستی با قلم انجام می شود و خطوط ایجاد شده خیلی ظریف تر هستند، کمتر است.

چند نکته مهم و ضروری:

لرزش بیش از حد دستگاه نیز باعث عدم رنگ پذیری خواهد شد.دستگاه خوب لرزش موتور کمی دارد یا اصلا ندارد.

بدنه آن سبک است و از دست سر نمی خورد.

بعد از تاتو ابرو تا 3 روز از حمام رفتن اجتناب کنید.

محیطی که تاتو شده را تا 3 روز چرب نگه دارید.

پوسته پوسته شدن محل تاتو یکی از شایع ترین اتفاقاتی است که بعد از آن می افتد.از کندن پوسته ها به شدت خودداری کنید. این امر

طبیعی است و بعد از چند روز رفع می شود.

از خاراندن محل تاتو خودداری کنید.

اگر زخمی در حین کار ایجاد شد اصلا سعی نکنید آن را بکنید.

از رنگ های استفاده کنید که دارای مواد شیمیایی کمتر و بدون سرب باشند.رنگ های استاندارد معمولا تا یک حد مشخصی به زیر پوست

نفوذ میکنند.

Related Posts

6 thoughts on “هاشور ابرو چیست – جدیدترین تکنیک آرایش دائمی

 1. زهرا گفت:

  سلام یه سوال در مورد رنگ هاشور داشتم بعد از اینکه هاشور زدیم و رنگ تیره بود برای اینکه کمی روشن بشه با رنگ کردن معمولی ابرو رنگ روشن میشه ؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درور
   خیر دوست عزیز با رنگ کردن عادی روشن نمی شود زیرا رنگ هاشور به زیر پوست تزریق شده است.باید مجدد به جایی که برای شما انجام داده اند مراجعه کنید تا از طریق اسکین سازی و مکمل رنگ هاشور شما را روشن کنند.

 2. نگین گفت:

  سلام برای ترمیم ابرو پماد زایلاپی چند دقیقه رو ابرو باید بمونه؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   دوست عزیز بهتر است برای هر گونه تاتو از پمادهای تخصصی تر جهت بی حسی استفاده شود.پماد تی کی تی ایکس،دکتر نامب،فیبروز و نانو بی حسی هایی هستند که فقط برای اینکار استفاده می شوند.اما در صورت در دسترس نبودن به این پمادها باید بی حسی گذاشته شود و روی آن رو دو تکه نایلون کوچک بگذارید کاملا جذب پوست شود.سه مرتبه ی 5 دقیقه ای این کار را تکرار کنید و یا به مدت 20 یا 30 دقیقه با کاور نایلون آن را بپوشانید.

 3. زهرا گفت:

  با سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم دوام رنگ هاشور چقدر است؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   دوام رنگ هاشور به عوامل زیادی بستگی دارد. می توانید به طور کامل در این صفحه در خصوص ماندگاری رنگ هاشور بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *