آموزش تاتو, تاتو ابرو, تاتو چشم, تاتو لب

فیبروز ابرو چیست؟

فیبروز جدیدترین تکنیک آرایش دائمی

امروزه واژه ی فیبروز ابرو به گوش همه ما آشنا است. در همه جوامع غربی و شرقی بسیار جا افتاده و شناخته شده است و روز به روز نیز در حال تغییر است. ولی قبل از توضیحات کامل درباره این روش باید بدانید هدف اصلی فیبروز برطرف کردن نواقص اجزای صورت با استفاده از تکنیک  آرایش دائمی است;طبیعی بودن و استفاده از رنگهایی که تمرکز بر طبیعی تر نشان دادن این تکنیک را دارد.

فیبروز ابرو یکی از جدیدترین متد آرایش نیمه دائمی هاشور ابرو است که امروزه بسیار معروف و پرکاربرد شده است. برای انجام این روش از هیچ گونه دستگاهی استفاده نمیشود و عمل هاشور زدن ابروها توسط قلم و سوزن های یکبار مصرف به صورت دستی انجام می شود.

خوب است بدانید تکنیک فیبروز ابرو اولین بار توسط شخصی به نام برانکو ابداع شد و در سطح جهان مورد استقبال و توجه قرار گرفت.در چند سال اخیر برانکو فقط به تکنیک فیبروز ابرو بسنده نکرد و در کنارش تکنیک های فیبروز را روی لب و خط چشم و مژه نیز اجرا کرد که هر کدام از آنها شاخه های متفاوتی دارد و باز هم مورد استقبال در سطح جهان قرار گرفت. در کنارش نیز کمپانی محصولات خود به نام فیبروز را راه اندازی کرد که شامل رنگ،دستگاه، بی حسی، پرایمرها و … می شود که نامش برای ما آشناست.

فیبروز ابرو شاخه ای از هاشور به روش بلید است که امروزه به تکنیک فیبروز معروف است. در حال حاضر شاخه های متفاوتی دارد.

برخی بر این باورند که فیبروز فقط برای ابرو استفاده می شود در حالی که اینطور نیست. فیبروز(تکنیک ابرو) ، فیلینگز(تکنیک لیفت پوست) ، فیکانتور(تکنیک ترمیم و طراحی حالت لب) فیلشس(تکنیک کاشت مژه) ، فینس(تکنیک آرایش محو) فیهیر(تکنیک کاشت مو)

فی ریموال(تکنیک پاک کردن رنگ) ،فینیل(تکنیک کاشت ناخن).

پس میبینیم تکنیک فیبروز فقط مختص ابرو نیست و شاخه های بسیار زیادی دارد.بیشترین شاخه های مورد توجه و پرکاربرد فیب ابرو لب و چشم هستند. با استفاده از این تکنیک برای ابرو میتوانید هم حالتی مویی و هم حالتی سایه به ابروها بدهید که هر دو روش بسیار پرطرفدار و زیبا هستند.

همینطور می توانید با طراحی وترمیم لب ها آنها را زیباتر کنید و یا حالتی سایه مانند به آن بدهیدکه فوق العاده لب ها را برجسته و زیبا میکند. همچنین از تکنیک سایه چشم استفاده کنید در این روش به جای خط چشم، سایه چشم کار می شود که چشم ها را جذابتر و گیراتر میکند.

تمام این مراحل نیاز به پیگمنتر کار حرفه ای و با تجربه دارد.دلیل آن هم این است که کار تاتو انتقال رنگ به لایه های سطحی و گاهی عمیق تر پوست است که اگر با بی دقتی و عدم مهارت انجام شود هم باعث بدفرم شدن ابروها یا لب می شود و همینطور شکل زننده ای به صورت می دهد.

پیگمتر در قدم اول باید پوست مشتری را شناسایی کند،آیا پوست خشک نیمه خشک و یا چرب است یا نه؟ رنگ پوست را تشخصی دهد که این امر بسیار مهم است.فراوانی رنگ پوست زیاد است و نمیتوان یک رنگ را برای چند رنگ پوست مختلف استفاده کرد.رنگ پوست های مختلف هرکدام یک پیگمنت خاص دارند.

رنگ پوست سفید پیگمنت قرمزی دارد پس بنابراین خیلی نمیتوان از رنگهایی با تناژ قرمزی استفاده کرد و در صورت استفاده از رنگی با تناژ قرمزی باید از مکمل استفاده شود.همینطور بر عکس آن رنگ پوست تیره پیگمنت آبی یا بنفشی داردکه در صورت استفاده از این رنگ یا این تناژ باید از مکمل استفاده شود.

عدم رعایت هر کدام از این موارد در نهایت رنگها سبز،قرمز،بنفش،آبی و یا کبودی را از خود به جای می گذارد.که بسیار زشت و زننده می شود.همچنین انتخاب نوع پوست از حیث خشک یا چرب از این جهت که برخی رنگها در ترکیبات خود دارای روغن هستند و برخی از آنها دارای ترکیبات آب هستند.

اگر برای پوست های چرب از رنگهای با ترکیب روغن استفاده کنید نتیجه آن ریزش بسیار زودهنگام می شود و همینطور برای پوستهای خیلی خشک از رنگهای با ترکیب فقط آب استفاده کنید باز هم باعث ریزش زودهنگام می شود.ایده آل ترین ترکیب،ترکیب مقدار مساوی آب و روغن است.

نکته: همه رنگهایی که فقط پایه روغن یا فقط آب هستند اصلا به این معنا نیست که رنگ خوبی نیستند و باعث ریزش میشوند;به هیچ عنوان،زیرا برخی کمپانی های ساخت رنگ از فرمولاسیونی استفاده میکنند که نبود مثلا آب یا روغن را جبران کرده و باعث ماندگاری بهتر و بیشتر رنگ می شوند.هدف ما از این توضیح شناخت بهتر شما با نوع رنگها است و ایده آل ترین رنگ برای پوست.

پس میبینیم که نقش پیگمنتر کار است که در نهایت با مهارت و تجربه بالا می تواند نتیجه ی کاملا دلخواه را برای شما به ارمغان بیاورد.

شکل نهایی ابروها دراین نوع هاشور ابرو مانند ابروهای طبیعی به صورت مویی می شود. البته درصورتی این اتفاق می افتد که پیگمنتر کار از مهارت بالایی برخوردار باشد.

هاشور ابرو به روش فیبروز در مدل ها و طرح های مختلفی بر اساس نوع صورت هر شخص را میتوان اجرا کرد.به طور کلی به هر نوع هاشور به صورت دستی را میکروبلیدینگ می گویند که فیبروز جدیدترین تکنیک این روش است. انجام این روش نیاز به آموزش و یادگیری تمامی تکنیک ها و زاویه بندی های آن را دارد و اصلا با نگاه کردن از روی تصویر و ویدیو قابل یادگیری نیست.

در فیبروز ابرو نحوه کشیدن به اصطلاح خط های مویی در جهت رویش و خواب ابروهاست . کشیدن خط ها با توجه به فشار دست پر رنگ و کم رنگ می شود و باید توجه داشت که فشار بیش از حد باعث پارگی پوست می شود و فشار بسیار کم و ضعیف باعث می شود رنگ به زیر پوست نرود و در نتیجه کم رنگ می شود. فشار دست و نحوه کشیدن خط ها مستلزم مهارت و آموزش است.

ماندگاری فیبروز ابرو

ماندگاری هاشور  ابرو به روش فیبروز به عوامل مختلفی بستگی دارد که معمولا این بازه زمانی بین 10 تا 12 ماه است زیرا هاشور هایی که با روش میکروبلیدینگ زده می شود ( به صورت دستی ) نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ( با دستگاه ) از عمق کمتری برخوردار است و در نتیجه ماندگاری کمتری هم دارد.

Related Posts

16 thoughts on “فیبروز ابرو چیست؟

 1. نازنین مولایی گفت:

  سلام و درود
  منم از فیبروز اکادمی زیبایی استفاده کردم و خیلی راضی بودم بزودی پیش شما هم برای انجام این خدمات میام 🙂

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   بسیار مفتخر هستیم از حضور شما

 2. محبوبه گفت:

  من تقریبا یک هفته پیش فیبروز کردم،ولی نمی دونستم پماد آ چشمی روباپنبه آرام یکی دوبارپاک کردم،آیارنگ ابرو خراب می شود؟الان زیرابروخالی شده

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   خیر مشکلی برای رنگ پیش نمیاورد.

 3. رها گفت:

  سلام ببخشید من یه رنگ جامد فیبروز گرفتم ولی خیلی غلیظه و هنگام کار هی خشک میشه میخواستم بپرسم حلال داره؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   رنگهای غلیظ فیبروز مخصوص بلید هستند و اصلا برای کار بلید ترکیب شده اند بهتر است فقط برای فیبروز و بلید از آن استفاده کنید.

 4. مهسا گفت:

  ببخشید یه سوالی ، آیا باعث ریزش موی خود ابرو میشه این کار؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   خیر به هیچ عنوان تکنیک میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ باعث ریزش و کچلی ابرو نخواهد شد.مگر اینکه از رنگهای تقلبی یا تاریخ مصرف گذشته برای شما استفاده شود. در غیر این صورت در مواردی باعث تقویت ریشه ابرو نیز شده است.

   1. Am گفت:

    سلام ببخشید من انجام دادم بعد الان اکثر جاهایی ک انجام دادم دارن میریزن و کمرنگ میشن بعد بهم گفت ک ماهه بعد برا ترمیم ک بیای مرحله نهایی رو انجام میدم برات ک ثابت بشه و ۶ ماه بمونه
    خاستم ببینم واقعا اینجوریه و درست میشن؟

    1. میکرو آکادمی گفت:

     با درود
     ریزش رنگ بعد از هاشور در هر شخص متفاوت است.اگر پوست چربی دارید ریزش رنگ شما بسیار زیاد است.و تعداد دفعات ترمیم برای شما بیشتر خواهد بود.اما همانطور که از شما خواسته شده است مراجعه کنید تا کار ترمیم را برای شما انجام دهند.در صورت رعایت تمامی اصول رنگ شما حتی بیشتر از 6 ماه دوام خواهد داشت.

     1. Am گفت:

      خیلی ممنونم باشه حتما مراجعه میکنم.
      بیشتر دم ابروهام ک ی حالت شکستگی و توخالی داشتن ریزش رنگ پیدا کردنه اما از تاج ابروم خیلی راضی بودم

     2. میکرو آکادمی گفت:

      با درود
      جهت تعیین وقت و مراجعه با شماره 02188975498 تماس حاصل فرمایید.

 5. مونا گفت:

  سلام، می خواستم بدونم ماندگاری فیبروز ابرو چقدره؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   ماندگاری فیبروز ابرو در صورت ترمیم تا 2 سال و در صورت عدم ترمیم بین 6 تا 1 سال.البته در فیبروز جنس پوست خیلی متاثر است مثلا پوست های چرب ریزش رنگ بسیار زیاد و ماندگاری کمی دارند.

   1. هانيه گفت:

    يعني بعد از شش ماه تا يك سال محو ميشه يا اثراتش به رنگ هاي قرمز يا يا آبي باقي مي مونه؟

    1. میکرو آکادمی گفت:

     فقط و فقط زمانی رنگهای استفاده شده به آبی،قرمز سبز متمایل می شود که در ترکیب رنگها از مکمل های درست استفاده نشده باشد و پیگمنتر کار بدون در نظر گرفتن رنگ پوست مشتری برای شما هرگونه هاشوری کار کند.در صورت عدم ترمیم به مرور محو و ریخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.