تاتو صورت, فیبروز, میکروبلیدینگ, میکروپیگمنتیشن, هاشور ابرو

هاشور ابرو و سوزن های آن

انتخاب نوع سوزن در هاشور ابرو بسیار مهم است . سوزن استاندارد و با کیفیت می تواند علاوه بر راحتی انجام تاتو در حین کار،نتیجه مطلوبی را هم در اختیار شما قرار دهد.

سوزن های مورد استفاده در هاشور ابرو

سوزن های متفاوتی برای هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ وجود دارد که با انتخاب بهترین نوع آن میتوان  هاشور  زدن را راحت تر و نتیجه کار را بهتر کرد. همیشه سعی کنید از سوزن های با کیفیت و شناخته شده و اصل  استفاده کنید این امر حتما مستلزم  این نیست که سوزن اصل باید قیمت بسیار بالایی داشته باشد اما گاها سوزن برخی برند های شناخته شده قیمت بالاتری نسبت به بقیه سوزن ها دارند.

انواع مختلفی از مدل سوزن برای هاشور ابرو به روش میکروبلید استفاده میشود که مدل یو (u) و اسلوپ (سر کج) معروفترین و بهترین آن است.

چند مدل از بهترین مدل های سوزن بلید

در هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن از دو سوزن یا به اصلاح کارتریج (پیچی ) و (تی) استفاده می شود. در برخی موارد از دستگاه هایی که سوزن سرپلاک دارند هم استفاده می شود ولی به طور کلی پیچی و تی رایج ترین آن است.

کارتریج پیچی نسبت به تی مزیت های زیادی دارد و در کل کاشت ظریف تر و بهتری را به شما می هد و همینطور در حین کار مانع از کشیده شدن خون و رنگ به داخل مخزن سوزن می شود این در حالی است که سوزن تی همچین قابلیتی ندارد.

سوزن مورد استفاده شما بسته به اینکه از چه دستگاه تاتویی استفاده میکنید متفاوت است برخی دستگاه ها کارتریج پیچی و برخی کارتریج تی می خورد.

کارتریج پیچی↓

کارتریج تی ↓

تفاوت سوزن پیچی اصل و تقلبی

حال با چند مورد از پرکاربردترین سوزن ها در هاشور ابرو و صورت آشنا شدیم،و باز هم این نکته مهم را فراموش نکنید که تمامی این ابزار فقط توسط یک پیگمنتر کار حرفه ای نتیجه ای مطلوب و مورد دلخواه دارد.

برخی سوزن های موجود در بازار از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند و به راحتی با کوچکترین فشار هم میشکنند و هم باعث پارگی پوست مشتری می شوند.البته مورد پارگی پوست تا حد زیادی به فشار بیش از حد دست بستگی دارد ولی سوزن ضعیف و نامناسب باعث احتمال بروز بیشتر این اتفاق می شود.

همیشه قبل از خریدن سوزن ها از کیفیت و جنس آن اطمینان حاصل کنید.و همینطور قبل از استفاده برای پوست مشتری سوزن را تست کنید.

انتخاب نوع سوزن تاتو ابرو و صورت برای استفاده از دستگاه به این بستگی دارد که دستگاه مورد استفاده چه کارتریجی دارد. بعضی

از دستگاه ها دارای کارتریج پیچی وبرخی کارتریج تی هستند و دربرخی موارد نیز دستگاه اصلا کارتریج نیست بلکه سوزن سرپلاک است. قطعا همانطور که دراین چند سال تاتو ابرو وصورت دستخوش تغییر و پیشرفت بوده است دستگاه های تاتو و سوزن های مورد استفاده آن نیز دچار تغییرات شده است. قبل از ابداع روش های جدید مانند میکروبلیدینگ، تاتو ابرو با دستگاه انجام میشد و سوزن های خاص و مورد استفاده خود را داشت، ولی امروزه با آمدن این روش قاعدتا سوزن های مورد استفاده آن نیز به لیست سوزن های قدیم اضافه شد.

در ابتدا در مورد انواع سوزن ها هم برای دستگاه و هم برای قلم توضیح دادیم،برای استفاده از دستگاه از سوزن های پیچی و سوزن های تی استفاده می شود و برای کار با قلم به صورت دستی از تیغ های یو یا اسلوپ استفاده می شود. هر کدام از این سوزن های دارای چند سر مختلف هستند که هر کدام برای یک نوعی از کار متفاوت است. در اینجا قصد داریم برخی از کاربرد انواع این سوزن ها را به شما توضیح دهیم.

انواع سوزن تاتو ابرو مورد استفاده برای دستگاه:

سوزن تک سر : زاویه این نوع سوزن ها به صورت عمودی است.حس دردناکتری نسبت به بقیه سوزن ها دارد و بیشترین کاربرد را برای هاشور،بن مژه و پر کردن خط مژه دارد.

سوزن دو سر : زاویه این نوع سوزن ها 45،65 یا 90 درجه هستند،این نوع سوزن ها هم نیز حس دردناکتری نسبت به انواع دیگر دارند، بیشترین کاربرد آنها برای هاشور، تاتو خط چشم، خط لب و سایه لب است.

سوزن سه سر : زاویه این نوع سوزن ها 45،60 یا 90 است.درد کمتری نسبت به دو نوع بالایی دارد.بیشترین کاربرد آن برای خط لب،رژلب ، خط چشم و هاشور است.

سوزن پنج سر : زاویه این نوع سوزن ها 45 یا 65 هستند.حس درد خفیفی دارند.بیشترین کاربرد آنها برای سایه،رژ لب و توپرکردن محدوده خاص است.

سوزن هفت سر : زاویه آنها بین 45 یا 65 است.درد این نوع نیز خفیف است.و بیشترین استفاده برای تاتو رژ لب،سایه و طراحی است.

سوزن نه سر : زاویه این نوع 45،65 یا 90 است.حس درد در این نوع سوزن های بسیار خفیف است. و بیشترین استفاده برای خط لب، طراحی بدن و رژ لب است.

اصطلاحا سوزن های تخت یا فلت بیشترین استفاده برای انواع سایه ها را دارند.و سوزن های پاور یا گرد برای ایجاد خطوط قوی و فشرده استفاده می شودند.

انواع سوزن تاتو ابرو مورد استفاده برای قلم به صورت دستی:

ابتدا از نحوه قرار گیری سوزن در این قلم ها می گوییم به این صورت که جای نگهدارنده سوزن مانند سر پیچ گوشتی چهار سو است و

با چرخاندن حلقه دور آن شل و سفت می شود.سوزن در میان آن قرار میگیرد و زاویه آن بسته به کار مورد نیاز تغییر می کند.

سوزن های بلید اسلوپ و یو که از لحاظ ظاهر و شکل قرارگیری سوزن ها با هم تفاوت دارند جز اصلی ترین و پرکاربردترین انواع این سوزن ها هستند. سوزن های مگنوم جز قویترین آنها است زیرا دو ردیف سوزن در کنار هم قرار گرفته است و میزان پراکندگی یا تراکم آن بسته به نوع کاری که قرار است انجام شود دارد.

سوزن های شید گرد که به صورت گرد دوره هم قرار گرفتن و سوزن تخت که به صورت تخت کنار هم قرار گرفته اند. سوزن های شید گرد سایه هایی که به شما می دهند قویتر هستند تراکم آنها بیشتر هستند ماندگاری بیشتری دارند و مناسب برای افرادی است شیدهای یکدست می خواهند.شید تخت سایه های پراکنده ای می دهد یا به صورت پودری هستند،برای زمانی است که بخواهیم مابین بلیدها از آن استفاده کنیم،کار تلفیقی بلید و شید.

سوزن مگنوم دو ردیفه مناسب زدن سایه یا نوع خاصی از سایه چون دارای دو ردیف سوزن پرتراکم کنار هم هستند. کلا هر چه تعداد تراکم سوزنها کنار هم کمتر باشد برای خطوط سطحی وظریفتر استفاده می شود و هرچه تراکم بیشتر باید برای خطوط عمیق و ضخیم تر استفاده می شود.

تعداد سرهای آن از 18،16،14،12،10 است و در برندهای متفاوت مختلف است اما از لحاظ کاربردی تفاوتی با هم ندارند بسته به راحتی پیگمنتر در استفاده از آنها متفاوت هستند.

نکات بهداشتی

تمامی این سوزن های باید در محفظه پلمپ شده و به صورت استریل استفاده شود.هیچگاه  سوزن را برای دو پوست استفاده نکنید زیرا با خطرات جدی بهداشتی و سلامتی مواجه خواهید شد.

در کمپانی های متفاوت ممکن است نام سوزن ها و مدل ها با هم متفاوت باید ولی در عمل همه یک کارایی خاص را انجام می دهند پس همیشه بر مبنای کارایی سوزن به منظور خاصی از تاتو توجه کنید. حتما از سوزن های شناخته شده و معتبر استفاده کنید که علاوه بر نتیجه مطلوب از لحاظ بهداشتی نیز ایمن باشید.

همینطور اگر یک پیگمنتر کار هستید بسیار مراقب برخورد سوزن با سر انگشتان خود باشید، حتما از دستکش در حین کار استفاده کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.