تاتو صورت

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟ – آرایش دائمی با میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن ابرو انتقال رنگدانه های بسیار ریز به وسیله سوزن دستگاه مخصوص به لایه دوم یا زیرین پوست یعنی درم است. از این تکنیک برای پر کردن قسمت های خالی ابرو و یا فرم دادن به حالت کلی ابرو به صورت خطوط مویی و طبیعی استفاده می شود.

میکروپیگمنتیشن ابرو جایگزین روش های قدیمی و اصطلاحا تاتو کادری است، که صورت را مقداری ضمخت و خشن نشان می داد. اما اخیرا به دلیل نتیجه طبیعی این تکنیک استفاده از این روش مرسوم تر و مورد استقبال تر است.

میکروپیگمنتیشن ابرو چگونه انجام می شود؟

در میکروپیگمنتیشن ابرو خطوطی با زاویه های خاص دقیقا جهت رویش موی ابرو ایجاد می شود. همین امر باعث می شود در ظاهر موی ابرو به نظر برسد.هرچه این خطوط ظریفتر ایجاد شود نتیجه کار نیز طبیعی تر خواهد شد. در این تکنیک از دستگاه استفاده می شود. در واقع کار انتقال رنگ به زیر پوست به وسیله یک دستگاه مخصوص که سر آن یک سوزن دارد انجام می شود. در اینکه دستگاه چه مدلی باشد یا میزان موتور آن چه اندازه قوی و ضعیف باشد  کاملا متفاوت است.هر چه موتور دستگاه قوی تر و لرزش آن کمتر باشد کار با آن راحتتر و تمرکز روی کار بیشتر خواهد شد.

دستگاه رنگ را به لایه زیرین پوست یا درم انتقال دهید. به همین دلیل هم به آن میکروپیگمنتیشن ( رنگدانه های بسیار ریز) می گویند ایجاد تارهای مویی روی خط ابرو با استفاده از دستگاه.میکروپیگمنتیشن فقط برای ابرو مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه میتوان برای کشیدن خط چشم یا بن مژه، سایه چشم، خط لب،سایه لب و یا رژ لب کامل نیز استفاده کرد.تمامی این تکنیک ها به اندازه میکروپیگمنتیشن ابرو بسیار پرطرفدار و رایج است.

در این تکنیک با اینکه از دستگاه استفاده می شود اما باید در نظر داشت فشار بیش از حد دست باعث پارگی و آسیب دیدن به پوست و یا خونریزی خواهد شد. خونریزی در حین میکروپیگمنتیشن ممنوع است و در صورت بروز چنین مشکلی کار باید متوقف  شود یا این که مرحله ای از کار با دقت و به درستی انجام نشد است.

آیا میکروپیگمنتیشن همراه با درد است؟

میکروپیگمنتیشن لب نسبت به میکروپیگمنتیشن ابرو از درد بیشتری بر خوردار است; علت آن هم این است که بافت لب عضله ای است. در نتیجه هم ریزش بیشتری دارد و هم مقداری درد بیشتر.اما استفاده از بی حسی های قوی مشکل درد را برطرف کرده است. و حتی می توان از بی حسی های در حین کار نیز استفاه کرد. که در این صورت درد را از بین می برد یا به کمترین حد امکان می رساند.

واکنش بعد از انجام این تکنیک چگونه است؟

بسته به تفاوت و نوع پوست افراد مختلف 3 الی 4 مرتبه بعد از انجام آن نیاز به ترمیم است. معمولا در هفته اول بعد از کار ریزش رنگ شدید است که بعد از ترمیم اولیه دوباره به حالت اول باز می گردد و به مراتب این ریز کمتر و کمتر می شود.برخی از افراد بر این باورند که این ریزش نباید باشد یا انتظار چنین ریزشی را ندارند، در نتیجه از میکروپیگمنتیشن خود ناراضی و عصبانی می شوند.

باید بدانید این ریزش کاملا وجود دارد و عکس العمل طبیعی پوست بعد از پذیرش رنگ به خود است.در این دوره از خاراندن و کندن پوست یا زخم ها جدا خودداری کنید.تا 3 روز حد الامکان حمام نرودید و با پماد دائما آن را چرب نگه دارید.بهتر ماندن میکروپیگمنتیشن تا حدی هم به خود شما بستگی دارد که چگونه مراقبت های بعد از آن را انجام دهید.

میکروپیگمنتیشن ابرو و تمامی شاخه های تکنیکی آن صد درصد نیاز به گذراندن دوره های آموزشی دارد. به هیچ وجه نمی توان از روی کیلیپ های اینترنتی آن را آموزش دید و انجام داد.حتما نیازمند کلاس های آموزشی و اخذ مدرک است.

امروزه برای میکروپیگمنتیشن ابرو دستگاه های متفاوتی وجود دارد، این دستگاه ها از لحاظ شکل ظاهری، قدرت موتور، نوع کارتریج،قدرت بدنه، قدرت کاشت با هم تفاوت دارند.

دستگاه های مورد نیاز برای میکروپیگمنتیشن ابرو:

صرفا دستگاه هایی که برای میکروپیگمنتیشن ابرو استفاده می شود فقط برای کاشت ابرو نیست و برای تاتو ابرو ،خط چشم و لب هم می توان از آن استفاده کرد.برخی از دستگاه های میکروپیگمنتیشن ابرو ممکن است بسیار قیمت بالایی داشته باشد و برخی قیمت قیمت پایین تر.ولی این به این معنی  نیست اگر دستگاهی قیمت پایین تری داشت پس بی کیفیت است خیر.برخی دستگاه ها به دلیل اینکه برند شرکت خاصی هستند قیمت بالاتری دارند. نکته ای که شما هنگام خرید مدل های مختلف این دستگاه ها باید توجه کنید قدرت موتور آن است. هرچه قدرت موتور دستگاه قوی تر باشد قدرت کاشت آن هم بهتر و بیشتر میشود.نکته مورد توجه بعدی نوع کارتریج آن است ، سوزن های مختلفی برای این دستگاه ها وجود دارد ولی سه نوع پیچی،تی و سرپلاک مهمترین و پرطرفدارترین آن است. سوزن تی بین این سه نوع ضعیفتر است به این دلیل که خون و رنگ را در خود میکشد و از لحاظ بهداشتی خیلی توصیه نمی شود و همینطور کاشت ضعیفتری هم به شما می دهد.معمولا دستگاه های میکروپیگمنتیشن ابرو که قدرت موتور پایینی دارند  سوزن آنها از نوع تی می باشد.

سوزن پیچی اما محفظه بسته ای دارد و مانع  از ورود خون و رنگ به داخل دستگاه می شود و کاشت عمقی و خیلی بهتری به شما می دهد.سرپلاک که  قویترین نوع از بین این کارتریج هاست دارای محفظه یا پیچ نیست به صورت میخ در دستگاه چفت میشود.این مدل کارتریج فقط به دستگاه های مخصوص خود وصل می شود و قابلیت اتصال به دستگاه های پیچی و تی را ندارد.همیشه قبل از خرید دستگاه به کیفیت و اصل بودن آن دقت کنید و هیچوقت کیفیت را فدای پول نکنید.

کارایی سوزن ها

برای انجام انواع تکنیک میکروپیگمنتیشن به سوزن های خاص خود احتیاج است.اگر سوزن پیچی را در نظر بگیریم که البته مناسب ترین نوع سوزن برای میکروپیگمنتیشن است، تعداد سر های آن متفاوت است.مثلا برای انجام برخی تکنیک ها که از یک خطوط صاف استفاده می شود سوزن یک سر یا دو سر استفاده می شود مثل هاشور یا بن مژه و برای برخی خطوط حجیم تر و پخش تر مثل سایه یا پر کردن از سوزن پنج سر یا هفت سر استفاده می شود.

دو نکته در خصوص سوزن های پیچی

سوزن های پیچی به دلیل وجود ممبران یا یک محفظه نگه دارنده خون و رنگ را به داخل خود و دستگاه نمی کشد که این امر باعث ایمن بودن و بهداشتی بودن آن است. سوزن های پیچی کاشت خیلی ظریف تر و بهتری به شما میدهند. خطوط صاف و یا سایه را متمرکز و بدون پخش شدن رنگ ایجاد میکند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *