فیبروز

تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

در این مقاله قصد داریم یکبار برای همیشه تفاوت دو روش پرطرفدار فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ را به شما بگوییم.هر دو روش در واقع یکی است و هر دو به وسیله قلم دستی یا (هولدر) و تیغ انجام می شود.رنگهای استفاده شده یک استاندارد را دارد و خطوط مویی کشیده شده بسیار ظریف و نچرال است.
پس این تفاوت در کجا و چیست؟
فیبروز ابرو در واقع چند سال بعد از میکروبلیدینگ ابرو معرفی و شناخته شد.در ابتدا در روش میکروبلیدینگ که به وسیله قلم دستی یا هولدر انجام می شد، خطوط کشیده شده بسیار ساده تر و دقیقا در راستای رویش موی ابرو کشیده می شد.تیغ استفاده شده کاملا شبیه به تیغ های فیبروز بود اما مسلما ساده تر و یک مدل داشتند.
فیبروز ابرو با معرفی آقای برانکو بابیک صربستانی در سال 2010 به جهان معرفی شد و در ادامه کمپانی فی که از آموزش گرفته تا خدمات و فروش محصولات تاتو را در پی داشت.

فیبروز ابرو و اسپاین های معرفی شده تحول زیادی در پیشرفت میکروبلیدینگ ابرو در پی  داشت.این کمپانی با هدف پیشرفت و تحول در تاتو و آرایش نیمه دائمی بسیار تاثرگذار بوده و هست.این تحولات فقط مختص به فیبروز نبود و این کمپانی خدمات بی نظیری شامل نانو بروز، پادر بروز، بولد بروز، بریزی بروز (نامرتب)، فیکانتور، فی شیدینگ ، فی ریموال و نانو ریموال ها  را ارائه داد.
محصولات این کمپانی از بهترین مواد اولیه تشکیل شده هستند و رنگهای فی مطلقا هیچ گونه سربی در ترکیبات خود ندارد.همانطور که میدانید علت بدرنگی های تاتو و تغییر رنگ تاتو به دلیل وجود سرب زیاد در رنگها است.ابزار مورد استفاده برای تاتو همگی با بهترین کیفیت و متریال در این کمپانی ساخته می شوند.

فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

تفاوت خطوط فیبروز با روش میکروبلیدینگ

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم این دو روش هر دو به وسیله قلم انجام می شوند و نحوه جایگذاری تیغ در قلم هم یکسان است.اما در فیبروز برای کشیدن اسپان ها ابتدا باید توجه کنید که موی ابرو به چه سمتی رویش دارد،و بهترین خطوط برای ابرو چیست؟
فیبروز ابرو الگوی خود را دقیقا از رویش جهت ابرو بر میدارد.در ابرو 3 بخش مهم تاج ، آرک و دم تشکیل شده است که با در نظر گرفتن این سه نقطه می توان اسپاینهای بسیار زیبا و طبیعی ترسیم کرد.

اسپاین هایی که فیبروز ابرو بر مبنای آن طراحی می کند چهار مدل است:

Spine3
Spine5
Spine6
Upper spine

اسپاین های 6 و 3 بسیار پر طرفدار هستند. به این دلیل که اسپاین 6 خطوط ابرو در قسمت دم رو به پایین کشیده می شود که بسیار در ایران طرفدار دارد و مناسب ابروی خانم های ایرانی است. اسپاین 3 تمامی خطوط به جهت بالا کشیده می شود.که بسیار شبیه به ابروی لیفت شده است.
در میکروبلیدینگ ابرو خطوط کاملا ساده کشیده می شوند و خطوط هلالی و چسبیده به هم کاشت می شود.البته در حال حاضر با وجود تنیک های جدید و مهارت پیگمنتر میکروبلیدینگ ساده نیز به اندازه فیبروز ابرو زیبا و طبیعی خواهد بود.
گرفتن قلم در دست و بین انگشتان در هر دو روش یکسان است.قلم باید بین انگشت اشاره و شست قرار بگیرد و زمان کشیدن خطوط همراه با چرخش باشد.

ماندگاری فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ

ماندگاری رنگ در فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ ابرو کاملا به جنس پوست مشتری بستگی دارد. حتما به این نکته توجه کنید که پوست های چرب و خیلی چرب گزینه مناسبی برای فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ نیستند.کلا پوستهای چرب رنگ را سخت نگه میدارند و ریزش رنگ بسیار زیادی دارند.
اما به طور کلی برای یک پوست نرمال تا دو سال ماندگاری خواهد داشت.در صورتی که ترمیم ها را به درستی و به موقع انجام دهد.

تفاوت رنگ در فیبروز ابرو

تفاوت رنگ در فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ

امروزه رنگ استفاده شده در فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ ابرو هیچ تفاوتی باهم ندارد.در گذشته رنگهای میکروبلیدینگ ابرو همان رنگهایی بود که در میکروپیگمنتیشن هم استفاده می شود. اما بلید به دلیل استفاده از قلم نیازمند رنگ غلیظ تری بود.در بلید میزان کاشت تماما به قدرت فشار دست بر میگردد. پس برای کاشت بهتر نیاز به رنگهایی پر پیگمنت وغلیظ است.
رنگهای فی علاوه بر غلیظ بودن ، پرپیگمنت نیز هستند.پیگمنت در واقع همان رنگدانه است.که به طبع هرچه رنگدانه بیشتر باشد ، رنگ کاشت شده زیر پوست بهتر خود را نشان می دهد.
همچنین رنگ غلیظ ریزش کمتری خواهد داشت.رنگهای انتخاب شده در فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ بستگی به رنگ ابروی مشتری و پوست دارد.اما باید توجه کنید رنگهای خیلی روشن ماندگاری کمتری خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *