تاتو صورت

حجیم سازی لب با میکروپیگمنتیشن – روشی جدید بدون نیاز به پروتز

حجیم سازی لب با میکروپیگمنتیشن روشی جدید است که بدون نیاز به انجام پروتز و عمل جراحی می توانید با استفاده از آن لبهای تان را برجسته و زیباتر کنید.

حجیم سازی لب با میکروپیگمنتیشن چیست؟

همانطور که به طور کامل در مطالب قبلی عنوان شد میکروپیگمنتیشن تکنیک جدید آرایش دائمی است که رنگدانه های بسیار ریز را با استفاده از دستگاه به لایه میانی پوست انتقال می دهد.

مسلم است که پوست و ساختار لب با ابرو متفاوت است و همینطور رنگ پذیری آن. لب از ماهیچه تشکیل شده است و در هنگام انتقال رنگ شما مستقیم با گوشت لب سروکار دارید.لب پر است از رگهای عروق خونی و بافتی بسیار حساس دارد.میزان قرمزی یا رنگ پریدگی آن نیز مستقیم به میزان همین رگها بستگی دارد.

میکروپیگمنتیشن لب به معنی پف دادن و بزرگ کردن چند سایز بیشتر آن نیست بلکه تکنیکی است که باعث پر تر نشان دادن لبها، رفع بدرنگی یا بی رنگی لب و رفع نواقص آن است.

از آنجاییکه لب ساختار ماهیچه ای دارد پس در نتیجه ریزش رنگ آن هم بیشتر از ابرو یا خط چشم است.و احتیاج به ترمیم 2 الی 4 بار دارد یا اینکه در دوره 6 ماهه ترمیم به طور منظم از چند درجه تیره تر استفاده شود تا در صورت ریزش مقداری رنگ روی لب باقی بماند.

قبلا برای میکروپیگمنتیشن لب خیلی از خط لب تنها استفاده میشد که دیگر منسوخ شده و جای خود را به سایه های جدید یا رژ لب کامل داده است.امروزه میکروپیگمنتیشن را برای رژ لب کامل استفاده میکنند که علاوه بر پر تر نشان دادن لب مقداری آن را حجیم می کند. خوبی این روش این است که اصلا ظاهری مصنوعی و غیر عادی به لب و صورت نمیدهد.

در تکنیک سایه و خط لب می توانید خط لب را دور کادر لب بکشید و از خط به داخل لب را با سایه پر کنید. این روش کاملا در برجسته سازی و برجسته نشان دادن لب موثر است و امروزه این روش بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.اخیرا برای طبیعی نشان دادن لبها و اینکه در همه حال شما لبهایی خوش رنگ داشته باشید از رنگ لب برای این کار استفاده میکنند;یعنینزدیکترین رنگ به رنگ لب با همان طیف را انتخاب می کنند. در نگاه اول هیچ چیز پر رنگ یا غیر عادی در صورت شما نمایان نمی شود بلکه لبهایی برجسته و خوش رنگ در حین حال کاملا طبیعی در صورت شما نمایان می شود.

البته این نکته را توجه کنید که بعد از اتمام کارمیکروپیگمنتیشن لب ممکن است تیره تر یا روشن تر از حدی درخواستی شما باشد که اصلا جای نگرانی نیست،به لیل بافت عضله ای بودن لب دو سوم آن ریزش پیدا می کند و رنگ واقعی کمتر از 2 هفته بعد نمایان میشود.در میکروپیگمنتیشن لب توجه کنید که خط لب ماندگاری بیشتری دارد تا رنگ روی لب،علت آن هم این است که خط لب روی قسمتی از پوست کشیده می شود و لب به دلیل بافت عضله ای رنگ را روی خود نگه نمیدارد.

قبل از میکروپیگمنتیشن لب خیلی مراقب  باشید که تبخال نزنید برای پیشگیری می توانید 3 روز قبل از انجام هر 8 ساعت از قرص آسیکلوویر استفاده کنید، زیرا تبخال پروسه انجام این کار را از بین می برد.در انتخاب رنگ همیشه سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که پشیمان نشوید و همینطور رنگهایی را استفاده کنید که حالتی طبیعی و شیک به صورت شما بدهند.

قرینه سازی بحث مهم دیگری در میکروپیگمنتیشن لب است که باید به درستی انجام شود. عدم قرینگی در مراحل اولیه باعث می شود تا انتهای کار این نامتقارن بودن ادامه پیدا کند و نتیجه کار را برای شما زننده کند.همینطور از قرینه سازی برای زمانی استفاده می شود که دو طرف خط لب نا متقارن هستند یا شخصی قصد دارد خط لب هایش کاملا با هم قرینه باشد. یا نقصی در قسمتی از لب دارد که می توان با قرینگی آن را پوشش داد.

قرینه سازی در میکروپیگمنتیشن لب بالاترین نقطه قوس لب دقیقا وسط سوراخ بینی باشد.و گوشه لبها دقیقا در قسمت داخلی مردمک چشم باشد. انتخاب سوزن در میکروپیگمنتیشن لب خیلی مهم است چون لب نسبت به ابرو حساس تر و درد بیشتری حس می شود.معمولا یک درجه یا استاندارد مشخص برای عمق سوزن ها برای لب در نظر گرفته شده است. مثلا خط لب برای پوست حساس یک و نیم میل،برای پوست نرمال دو الی دو نیم میل، رژ لب پوست حساس یک میل و برای پوست نرمال یک و نیم میل.همینطور که مشاهده می کنید سوزن بیش تر از دو نیم میل نباید به داخل فشار داده شود ،پوست لب بسیار حساس و تماماً دارای رگهای عروق خونی است که صدمه و آسیب به هر یک باعث کبودی و خونریزی لب می شود.

برخی تکنیک های پرطرفدار در میکروپیگمنتیشن لب

برخی تکنیک ها مانند سایه زنی،خط دور لب همراه سایه و رژ لب کامل بسیار پرطرفدار و مورد استقبال است. خط دور لب بیشتر برای اصلاح فرم لب یا برای افرادی که لب شکری هستند و بالای لب خطی نا مشخص دارند کاربرد دارد.اگر لب خیلی بزرگ و حجیم باشد خط لب را معمولا در قسمت داخلی لب میکشند که حالتی طبیعی داشته باشد.برای لب های نامتقارن از رنگهای تیره استفاده نمیشود.

برای خط لب خیلی نازک باید از سوزن تک سر و برای خط لب نازک از سوزن 3 سر پاور استفاده می شود.برای خط لب متوسط از سوزن 5 سر پاور استفاده می شود و برای خط لب پهن از سوزن 5 سر پاور استفاده میکنیم. در میکروپیگمنتیشن لب اگر لبی دارای چروک بود ابتدا با انگشت مقداری از پوست لب را به جهت مخالف بکشید تا پوست باز شود.

تکنیک سایه زنی مانند خط لب است ولی باید از حرکت دورانی به جای کوک زدن استفاده شود.این تکنیک مناسب خانم هایی است که خط لب واضح و پر رنگ را دوست ندارند. معمولا در این تکنیک از خط لب به سمت داخل ایجاد سایه های محوی میکنند که بسیار در برجسته سازی لب موثر است.به طور کلی ایجاد سایه در میکروپیگمنتیشن لب ، لبها را برجشته تر و حجیم تر نشان می دهد و رژ لب کامل لب ها را رنگی و پرتر نشان می دهد. این بستگی به شما دارد که کدام یک را برای آرایش دائمی استفاده کنید.اصولا طراحی لب را میتوان از قسمت قوسی یا V شکل لب شروع کرد. که در مراحل بعدی و حرفه ای شدن کار از گوشه بهتر است.

Related Posts

2 thoughts on “حجیم سازی لب با میکروپیگمنتیشن – روشی جدید بدون نیاز به پروتز

 1. مریم عابدی گفت:

  سلام، بهترین زمان ترمیم اولیه لب چه وقت است؟!

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   3 هفته بعد از انجام میکروپیگمنتیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *