آموزش تاتو

نانو بلیدینگ چیست؟

بهترین مرکز تخصصی نانو بلیدینگ در تهران

در این مقاله قصد داریم تکنیک نانو بلیدینگ را به شما معرفی کنیم.نانو بلیدینگ روشی جدید در هاشور ابرو است که با سوزن نانو انجام می شود.به طور کلی سوزن های نانو در هاشور ابرو و تاتو نتیجه ای بیسار ظریف و طبیعی به همراه خواهد داشت.

نانو بلیدینگ چیست؟

اینکه نانو بلیدینگ چیست، باید بدانید که در واقع شبیه به میروبلیدینگ اما دقیق تر و تخصصی تر است.در این روش رنگ به وسیله سوزنی بسیار زیر پوست کاشت می شود.این سوزن ها در اندازه های متفاوتی وجود دارد اما بهترین آن 0.18 میلی متری است.اسم این تکنیک به دلیل استفاده از این سوزن ها نانو بلیدینگ است.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ روشی در هاشور ابرو که به وسیله ی قلم دستی  رنگدانه های را به صورت مویی بین تارهای ابرو کاشت می کند. در این روش ابروها پرتر، ضخیم‌تر و یکسان‌تر شوند. پیگمنتر با استفاده از تیغ بلید  این رنگدانه ها را به پوست وارد می‌کند تا لابلای ابرو را پر کنند.

نانو بلیدینگ چیست

تفاوت میکروبلیدینگ و نانو بلیدینگ چیست

نتیجه هر دو روش بسیار طبیعی و زیباست خواهد بود و در صورت ترمیم ماندگاری بالایی دارد. تنها تفاوت میان آنها ابزار و سوزن و تکنیک است. البته دلیل اصلی اینکه مشتری‌ ها روش نانو بلیدینگ را ترجیح می‌دهند بی درد بودن یا کم درد بودن آن است. نازکی و انعطاف پذیری سوزن‌های نانوبلیدینگ مانع از این می‌شود که رنگدانه ها تا عمق زیادی از پوست کاشت شود و فرو برود، اماگاهی ممکن است این مشکل در میکروبلیدینگ رخ بدهد و ظاهر سایه مانندی ایجاد می‌کند. از آنجایی که سوزن‌ها ناز و ظریف هستند برش‌ها وخطوط مویی باریک می‌شوند. در نتیجه امکان التهاب هم کمتر است.

ماندگاری میکروبلیدینگ چقدر است؟

به طور کلی هرگونه هاشور به روش نانو بلیدینگ و میکروبلیدینگ تا 18 ماه ماندگاری دارد.که البته ترمیم کردن آن بسیار مهم است. شما نیز با مراقبت‌ها می‌توانید آن را طولانی  تر کنید. مثلاً از محصولات پوستی قوی، حمام آفتاب، لایه برداری حاوی گلیکولیک اسید، خودداری کنید. میکروبلیدینگ روی پوست چرب کمی سریع تر کمرنگ می شود و ریزش رنگ بیشتری دارد.

آیا نانو بلیدینگ از میکروبلیدینگ دردناک‌تر است؟

خیر.اتفاقا برعکس.اگر بخواهیم دو تکنیک میکروبلیدینگ و نانو بلیدینگ را از لحاظ درد مقایسه کنیم، نانوبلیدینگ درد کمتری خواهد داشت.البته که میزان درد بستگی به نوع پوست هم دارد.اما به طور کلی به دلیل نانو بودن سزن ها در نانو بلید درد کمتری متوجه شما خواهد شد.اما در حال حاضر با وجود بی حسی های متعدد و عالی در هر دو روش هیچ گونه دردی متوجه شما نخواهد شد.

ماندگاری نانو بلیدینگ چقدر است؟

ماندگاری نانو بلیدینگ و این گونه هاشور ابرو خیلی زیاد به  پوست و سبک زندگی بستگی دارد. اما معمولا بین 2 تا 2.5 سال ماندگاری دارد. اما این روش برای پوست‌های چرب بهتر است، هم به این دلیل که پوست چرب ریزش بیشتری دارد و همینطور با چربی پوست سازگاری بیشتری دارد. همچنین برای پوست‌هایی که منافذ بزرگ داردند مناسب‌تر است.

مدت زمان التیام در نانو بلیدینگ و میکروبلیدینگ چقدر است؟

در هر دو روش نانوبلیدینگ و میکروبلیدینگ بسته به پوست شما و سن بعد از 6 هفته ابروها التیام پیدا می‌کند. اما تا حدی قرمزی، التهاب و خارش در میکروبلیدینگ بیشتر است. به طور کلی تا 10 روز این علائم در هر دو روش به جا می‌ماند .

آیا نانو بلیدینگ از میکروبلیدینگ بهتر است؟

پاسخ به این سؤال به سلیقه شما و نوع پوستتان بستگی دارد. نانو بلیدینگ ظاهر دقیق‌تری و بدون سایه تری دارد دارد. هر خطوطی تکی بوده و نازک‌تر است و پیگمنتر می‌تواند آن را دقیق‌تر ایجاد کند. نانو بلیدینگ برای افرادی که ابروهای روشنی دارند طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. همینطور برای مشتری‌هایی با پوست‌های چرب و منافذ باز مناسب‌تر است، به خصوص افرادی که به خاطر دلایل ژنتیکی یا بیماری ابرو ندارند، چون ظاهر ابرو طبیعی و نچرال است. در کل میکروبلیدینگ نیز در صورت حرفه‌ای انجام شدن با ابروی طبیعی چندان فرق ندارد.

ماندگاری در نانو بلیدینگ

از طرفی دیگر میکروبلیدینگ کمی ارزان‌تر است، پس اگر قصد دارید با هزینه کمتر ظاهری شیک و طبیعی داشته باشید این روش را انتخاب کنید.

انتخاب بین در روش و نانو بلیدینگ  و میکروبلیدینگ به خودتان بستگی دارد. در صورت انتخاب هر یک از این تکنیک ها به یک پیگمنتر حرفه‌ای نیاز دارید. به همین منظور می‌توانید از متخصص‌های ما در تاتو آکادمی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *