تاتو صورت

تغییرات میکروپیگمنتیشن ابرو در چند سال گذشته

تغییرات میکروپیگمنتیشن ابرو

تغییرات میکروپیگمنتیشن ابرو

در چند سال اخیر شاهد این بودیم که نه تنها هاشور ابرو نمیتوان فقط یک عمل یا تکنیک در نقاشی در نظر گرفت بلکه میتوان با اطمینان آن را در رسته آرایشی و آرایش دائمی جای داد. البته پیشرفت سلایق در جوامع مختلف را نمی شود نادیده گرفت و همینطور سنت و فرهنگ آن را.در برخی کشور های اروپایی عمل هاشور ابرو صرفا جهت زیبایی و آرایش دائمی برای آنهاست. مردم این کشورها عموما از نژاد سفید با چشم های روشن هستند که همین امر باعث می شود از رنگهای ملایم و محوی برای آرایش دائمی استفاده کنند که خوب اصلا غیر از این هم یک تناقض زیادی را بوجود می آورد; شما فکر کنید پوستی سفید با چشم هایی روشن و موهای بور دارید قطعا برای هاشور از رنگهای تیره و تند استفاده نخواهید کرد البته این امر کاملا سلیقه ای است و ما فقط دلایل این گوناگونی را به شما می گوییم.

در برخی کشور های آفریقایی عمل هاشور ابرو یا یه طور کلی عمل هاشور زدن بسیار جنبه نمادین دارد،در اینجا جنبه آرایشی و زیبایی جای خود را به علائم و نشانه های کوچک در صورت و برخی قسمت های بدن می دهد. جالب است بدانید در این کشور ها از تاتو های بزرگ بر روی نیمی از بدن یا صورت خبری نیست.اگر هم چنین باشد کاملا جنبه نمادین دارد به دلیل اینکه در کشور های آفریقایی شاهد زندگی قبیله ای هستیم که علت اصلی این نمادین بودن را توضیح می دهد. ارتباط میان قبیله های، اعتقادات،جشن ها، اتفاقات طبیعی و… همه و همه باعث ایجاد تاتو خاصی روی بدن و صورت مردم این جوامع خواهد شد.

در برخی کشورهای آسیای شرقی مانند تایلند عمل هاشور ابرو نه تنهای روی صورت بلکه تمام نقاط بدن نیز انجام می شود و اتفاقا در اینجا شاهد تاتو های بسیار بزرگ که گاهی از سر تا پا را در بر می گیرد هستیم. دلیل این نوع تاتو هم تا حد زیادی اعتقادی ولی بیشتر فرهنگ کلی این نوع کشور هاست.

تغییرات میکروپیگمنتیشن ابرو در ایران و خاورمیانه

تغییرات میکروپیگمنتیشن ابرو در خاورمیانه

در کشورهای خاورمیانه مانند عربستان به دلیل رنگ پوست گندمی-سبزه،چشم و ابروی مشکی و موهای مشکی شاید در نگاه اول عمل هاشور ابرو مشابه هم باشد، اما تفاوت های بسیاری دارد که به شما می گوییم. در کشور های عربی عمل هاشور زدن و تاتو همانطور که جنبه زیبایی و آرایش دائمی دارد بلکه به صورت بسیار اغراق آمیز انجام می شود. استفاده از رنگ های بسیار تیره و تند رایج است و عموما روی صورت خانم های این کشور ها تاتو های  کوچک در امتداد ابرو  یا خط  چشم زده شده. حتی با وجود داشتن پوستی بسیار سفید و روشن هم شاید استفاده از رنگهای مشکی و قهوه ای تیره هستیم. اگر بخواهیم راحت تر بگوییم نقش و نگار روی صورت ودست در این کشور ها بسیار اهمیت دارد.تاتو ابرو در کشور های عربی به صورت کادری و یک دست انجام می شود که ظاهری ضمخت و خشن ایجاد می کند.از تکنیک های جدید  هاشور ابرو که ایجاد تارهای مویی که در همینجا توضیح داده خواهد شد زیاد استفاده نمی شود.

میکروپیگمنتیشن ابرو در ایران

در ایران هاشور زدن یا میکروپیگمنتیشن ابرو با توجه به رنگ پوست و مو بیشتر از رنگهای تیره استفاده می شود ولی به صورت طبیعی البته در چند سال گذشته خیلی شاهد هاشور های یکدست با رنگهای بسیار تیره بودیم که مدل و نوع آن با گذشت زمان تغییر کرد و در حال حاضر جای خود را به تکنیک و متد های جدید داده است. در کشور مان ایران عمل هاشور ابرو بسیار جنبه های متفاوتی دارد که هم آمیخته با فرهنگ کشورمان است هم تاثیر پذیر از جوامع اروپایی.البته این تاثیر پذیری در سالیان اخیر باعث پیشرفت بسیاری دراین زمینه شده و تکنیک های جدید هم اجرا می شود و هم آموزش داده می شود.از جنبه های فرهنگی می توان به شهر های جنوبی اشاره کرد که در انجا شاهد هاشور هایی تیره تر و استفاده از رنگ های تند تر مرسوم است. با این حال امروزه در کشور ما عمل هاشور زدن بسیار پذیرفته شده است چه از لحاظ فرهنگی و از لحاظ سلایق شاهد پیشرفت چشم گیری در این زمینه بوده ایم. استفاده از تکنیک های جدید، رنگ، دستگاه های جدید، ابزار مورد نیاز این کار همه و همه با بهترین کیفیت در اختیار ما قرار دارد و همین باعث نوعی رقابت در انجام و آموزش آن در بین ما شده است.حالا که با تعریف هاشور آشنا شدیم و نیم نگاهی به استفاده آن در جوامع مختلف داشتیم، نیاز است در مورد روش های انجام آن و استفاده از دستگاه های مورد نیازش هم صحبت کنیم.

میکروپیگمنتیشن ابرو در ایران

هاشور را برای ترمیم یا اصلاح خط ابرو،خط چشم، و لب هم استفاده میکنند که جز مهمترین کاربرد آن است. ایجاد سایه بر روی ابرو که حالتی پر و طبیعی به ابرو می دهد، ایجاد خط چشم که چشم های شما را پر تر و جذاب تر میکند و البته روند آرایش شما را سریع تر ، ایجاد سایه بر روی لب یا هاشور کل آن باعث می شود لب های شما همیشه رنگ داشته باشد و خط آن مطابق سلیقه شما کشیده شود داشتن رژ لب دائمی جز آرزو های هر خانمی است!

با همه این تعاریف حالا متوجه می شویم که چرا تا این اندازه  عمل هاشور زدن مورد استقبال قرار گرفته است و روز به روز تکنیک های جدیدتری ارائه می شود. همه این تکنیک ها سعی بر طبیعی تر نشان دادن هاشور را دارند. خوشبختانه در کشور ما نیز این متد ها راه پیدا کرده اند و مورد علاقه بسیاری از خانم های عزیز کشور ما هستند. ما نیز تا جایی که ممکن است این مطالب را با شما به اشتراک می گذاریم تا شما نیز با روش های جدید و ابزار مورد نیاز آن آشنایی پیدا کنید.

Related Posts

2 thoughts on “تغییرات میکروپیگمنتیشن ابرو در چند سال گذشته

 1. Samira گفت:

  مطالب تا حدودی مفید بودند اما در زمینه پوست شناسی و ترکیب رنگ که بیشترین اشکال هست نکات کلیدی وجود نداشت همچنین معرفی ابزارهایه قرینه سازی را هم اگر معرفی کنید بسیار عالی خواهد بود

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   دو مبحث مهم رنگ شناسی و پوست شناسی جز سرفصل های اصلی و مهم در دوره های آموزشی هستند که 2 الی 3 ساعت زمان می برد.و یادگیری آن لازمه ی گذراندن دوره است.در صورت تمایل به یادگیری آن می توانید به صورت مجازی اقدام کنید.و با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۹۷۵۴۹۸ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *