آموزش تاتو, بن مژه, تاتو بن مژه, تاتو چشم

آموزش تاتو بن مژه

آموزش تاتو بن مژه

آرایش دائمی صورت تقریبا برای همه با هر نوع سلیقه ای یک تکنیک خاص دارد. تکنیک بن مژه نیز از همان دسته است. این روش نیز مانند تاتو خط چشم و شید چشم با دستگاه و سوزن مخصوص انجام می شود.بن مژه کاملا برای اشخاصی است که خیلی طرفدار تاتوی خط چشم نیستند.در خط چشم شما معمولا آن را با توجه به مدل چشم پهن یا نازک می کشید، کوتاه یا دنباله دار. اما در تاتو بن مژه رنگ دقیقا روی خط مژه تزریق می شود.به این ترتیب نه می توان آن را دنباله داد و نه خیلی پهن کشید.به این جهت برای اشخاصی که کار خیلی طبیعی دوست دارند این تکنیک بسیار مناسب است.تاتو بن مژه به وسیله تکنیک میکروپیگمنتیشن انجام می شود.

مراحل آموزش تاتو بن مژه

آموزش تاتو بن مژه مرحله به مرحله

تکات آموزش تاتو بن مژه به هفت مرحله تقسیم می شود

مرحله اول مثل همه کارهای زیبایی نیاز به مشاوره دارد.باید با مشتری صحبت کنید و اطلاعات لازم را به او بگویید
مرحله دوم این تکنیک خیلی نیازی به قرینه سازی و نقطه گذاری ندارد چون خط مژه خود معلوم است و بن مژه هم دقیقا روی مژه تاتو می شود
مرحله سوم گذاشتن بی حسی روی چشم.مانند خط چشم و شید شید باز هم از بی حسی پمادی استفاده می کنیم فقط چون روی مژه است و کاملا در ارتباط با داخل چشم خیلی باید مراقب بود که بی حسی به داخل چشم نفوذ نکند. برای جلوگیری از اینکار پلک بالا را خیلی کم به سمت بالا بکشید.
مرحله چهارم انتخاب سوزن مناسب که برای این تکنیک از سوزن ۲ سر استفاده می شود.و جای گذاری آن در دستگاه.میزان عمق سوزن ، کم یا زیاد شدن سرعت دستگاه را قبل از شروع باید تنظیم کرد.معمولا هم با یک سری دکمه که روی بدنه دستگاه وجود دارد این کار انجام می شود.
مرحله پنجم انتخاب رنگ و ریختن آن در تشتک انگشتی برای سهولت در حین کار. باز هم برای مشکی تر شدن رنگ ۱ یا ۲ قطره رنگ قرمز به داخل رنگ مشکی اضافه می کنیم.دستگاه را روشن کرده و به آرامی سوزن را درون رنگ می بریم.توجه کنید که مقدار زیاد رنگ برندارید چئن این کار باعث پخش شدن رنگ روی پوست می شود و با توجه به اینکه چشم است ممکن است رنگ به درون چشم بریزد.
مرحله ششم با دو انگشت خیلی آرام مقداری پلک را به سمت بالا بکشید بعد شروع به کشیدن تاتو بن مژه کنید.چشم در حالت بسته ممکن است دائم در حال پلک زدن باشد و چون با سوزن این رنگ تزریق می شود نگه داشتن چشم با انگشت باعث کم تر پلک زدن می شود.اصلا با عجله و با سرعت این کار را انجام ندهید با دقت کافی و با ظرافت نتیجه کار بهتر خواهد شد.
نکته : تاتو بن مژه مانند خط چشم دنباله یا مدل ندارد و همینطور نباید آن را پهن کشید.دقیقا روی خط مژه باید کشیده شود که این بستگی دارد خط مژه شخص چکونه باشد.
مرحله هفتم بعد از اتمام کار مانند دیگر روش ها با دستمال مرطوب روی پلک را به آرامی پاک کنید.و از مشتری بخوایید خود را در آیینه ببیند.اگر خیلی با این تکنیک آشنایی ندارد به او فرقش را با خط چشم توضیح دهید.البته در همان ابتدا موظف هستید به طور کامل برای شخص توصیح دهید.

تاتو بن مژه مناسب چه افرادی است؟

برخی افراد طرفدار خط چشم نیستند مخصوصا اگر بخواهند آن را تاتو کنند اما تکنیک بن مژه به دلیل اینکه مدل خاصی ندارد و فقط باعث جذاب تر شدن چشمان شما می شود مورد علاقه این افراد است. افرادی که چشمان بی حالتی دارند و یا عادت به کشیدن خط چشم درون پلک خود را دارند. افرادی که می خواهند چشمانی جذاب داشته باشند.چون با پر رنگ شدن خط مژه چشمها گیرا تر خواهند شد. حتی مناسب افرادی که عادت به ریمل زدن هم دارند مناسب است.

لطفا به نکات آموزش تاتو بن مژه دقت فرمایید

آیا ممکن است تاتو بن مژه رنگ نگیرد؟

بله ممکن است. در صورت استفاده از رنگ های بی کیفیت و تقلبی باعث ریزش رنگ در بن مژه می شود.همینطور در زمان کار با دستگاه اگر فشار دست خیلی کم باشد رنگ سطحی تزریق می شود که موجب ریزش رنگ خواهد شد.اما برخی عوامل مانند نوع پوست بسیار تاثیر گذار است.برخی پوست ها خیلی رنگ پذیری سختی دارند یا افرادی با پوست های چرب ریزش رنگ زیادی دارند.اما عواملی مثل پریود بودن،دوران حاملگی، استفاده از مشروبات الکلی زیاد و سیگار کشیدن،استفاده از قرص های قوی برای اعصاب … تاثیر کاملا مستقیم در رنگ ناپذیری دارند.

رنگ در تاتو بن مژه

نکته:

در صورت داشتن گل مژه و زخم روی مژه از تاتو زدن اجتناب کنید.و در صورت داشتن حساسیت های چشمی حتما با پزشک مشورت کنید.اگر در حین کار از چشمان شخص دائم اشک می آمد به طوریکه ادامه کار را مختل کرده بود حتما کار را متوقف کنید جهت جلوگیری از خطرات احتمالی

توصیه های بعد از تاتو بن مژه

مانند تاتو خط چشم و شید چشم ، بن مژه نیز نیاز به مراقبت دارد.همیشه بعد از تاتو آن قسمت پوسته پوسته می شود که در صورت چرب نگه داشتن این مشکل برطرف می شود.بعد از تاتو بن مژه حتما باید از پمادهای چشمی مخصوص استفاده کرد.زیرا بقیه پمادها در ترکیبات خود دارای مقدار کمی مواد نفتی هستند که مسلما برای چشم مضر است.پس تا ۳ روز با این پمادهای مخصوص قسمت پوستی مژه ها را چرب نگه دارید و تا جای امکان تا ۳ روز به آن آب نزنید.در مقابل آفتاب حتما از عینک آفتابی استفاده کنید و در برخی اشعه های مستقیم مانند سولار قرار نگیرید.در صورت زخم شدن یا پوسته پوسته شدن اصلا آن را نکنید و نخارانید اجازه دهید تا به طور کامل بهبود یابد. در صورت حساست شدید چشمی بعد از تاتو بن مژه ، اشک آمدن چشم یا قرمز شدن حتما به پزشک مراجعه نمایید.در صورت این اتفاق اصلا از درمانهای خانگی برای رفع التهاب استفاده نکنید.

در صورت علاقمندی به یادگیری این تکنیک و نحوه ثبت نام در کلاس های آموزش میکروپیگمنتیشن، آموزش میکروبلیدینگ و آموزش فیبروز می توانید به قسمت دوره ها مراجعه کنید.

Related Posts

7 thoughts on “آموزش تاتو بن مژه

 1. سارا گفت:

  سلام وقت شما بخیر، سوالی داشتم از حضورتون و درخواست دارم جواب بدید من سه هفته پیش در یک آرایشگاه بن مژه پایین و بالا کشیدم ولی متاسفانه ایشون یکی چشمم رو داخل چشم کشیدن و چون چشمان من ریز هستن اصلا به من نمیاد از شما سوال دارم آیا بن مژه پایین کمرنگ میشه و ماندگاریش چقدر هست چون خودشون میگن بعد گذشت دو ماه کمرنگ میشه و نیاز به ترمیم داره

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   به طور کلی هر تاتویی در صورت اگر ترمیم نشود بعد از گذشت چند ماه کمرنگ و پاک می شود.اما بن مژه چون با رنگ مشکی زده می شود مقاوم تر است و ممکن است خیلی دیرتر پاک شود.در صورت نارضایتی می توانید به همان مرکز مراجعه نمایید تا بن مژه شما را پاک کنند.

 2. مریم گفت:

  سلام من حدودا ۸روز پیش تتو بن مژه انجام دادم اوایل خیلی خوب بود ولی الان رنگش تو نور به رنگ سبز میخوره خیلی ناراحتم و اصلا قصد ترمیم ندارم.به نظرتون به مرور این بن مژه از بین میره یا تا ابد همیشه پشت چشمم هست؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   متاسفانه اگر تغییر رنگ ایجاد شده باشد خود به خود از بین نمی رود.علت این تغییر رنگ هم به دلایلی نظیر استفاده از رنگ فیک یا تقلبی،سبزه بودن پوست شما،استفاده نکردن از مکمل مخصوص در رنگ استفاده شده است.برای از بین بردن رنگ نامطلوب ایجاد شده باید یک دور یا دو دور دیگر همراه با مکمل مناسب بن مژه زده شود.

 3. سعیده گفت:

  با سلام. من حدود 6 ماه پیش خط چشمم را تتو کردم ولی نمیدانم چرا بالای خط چشم یه سایه ی کمرنگ مشکی نامنظم ایجاد شده لطفا من را راهنمایی کنید که سایه به چه علت به وجود آمده و آیا خودبخود به مرور زمان پاک مشه ؟چند وقت طول میکشه تا پاک بشه؟

  1. میکرو آکادمی گفت:

   با درود
   پخشی رنگ بعد از انجام هرگونه تاتو به 2 علت ممکن است اتفاق بیافتد. 1-فشار بیش از اندازه دست تاتو کار روی پوست شما. 2-نازک بودن پوست شما،که در صورت نازک بودن پوست بعدا پخشی رنگ خواهید داشت.ولی پخشی رنگ در هر دو صورت با اسکین سازی یا کاور (به منظور ترمیم پخشی رنگ )،ریموو و لیزر قابل پاک شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *