بن مژه, تاتو ابرو, تاتو بن مژه, تاتو چشم, تاتو صورت, تاتو لب, میکروبلیدینگ, میکروپیگمنتیشن, هاشور ابرو

تفاوت میکروپیگمنتیشین و میکروبلیدینگ

میکروپیگمنتیشن و میکروبلدینگ هر دو روشی جدید و نوین در هاشور ابرو هستند، اما در نحوه انجام و ابزاری که در این دو روش استفاده می شود با هم تفاوت دارند. اولین تفاوت در نوع انجام این دو روش است که در ادامه به تفاوت میکروپیگمنتیشین و میکروبلیدینگ می پردازیم. در میکروپیگمنتیشن برای ایجاد هاشور ابرو باید از دستگاهی مخصوص برای این کار استفاده کرد.این دستگاه استوانه ای در یک قسمت جای قرار گیری سوزن دارد و در قسمت بالایی سیم آداپتور به آن متصل شده است.موتور این دستگاه در داخل استوانه تعبیه شده و میزان قدرت و عمق کاشت آن از عوامل مهمی در انتخاب آن است.سوزنی که برای هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن استفاده می شود بسیار ظریف است و امروزه حتی سوزن های ظریف تری که به آنها نانو گفته می شود نیز در بازار موجود است.در این روش، هاشور ابرو به صورت خطوطی بسیار ظریف دقیقا شبیه به تار موی ابرو به صورت مویی کشیده می شود.دقت داشته باشید که هرچه قدرت موتور برای کاشت قوی تر باشد مدت ماندگاری هاشور نیز بیشتر خواهد بود.و همینطور برای میزان کم یا زیاد کردن سرعت دستگاه و عمق صوزن و کاشت باید از طریق درجه هایی که روی بدنه دستگاه تعبیه شده این تنظیمات را انجام داد.

اگر کمی تخصصی تر بخواهیم برای شما توضیح دهیم در میکروپیگمنتیشن رنگ از طریق سوزن که با تکنیکی خاص باید انجام شود ، در قسمت ابرو به صورت خطوط نسبتا مساوی در جهت رویش ابرو تزریق می شود.سوزن های تک سر برای کشیدن هاشور های ظریف بسیار مناسب هستند. و زاویه دست در هنگام کار باید 90 درجه باشد.

دومین تفاوت در میکروپیگمنتیشن ابرو در ماندگاری آن است.این روش نسبت به میکروبلیدینگ ماندگاری بالایی تر دارد. و در صورت ترمیم تا 5 سال نیز باقی می ماند.علت ماندگاری آن هم به دلیل انجام کار با دستگاه است.این روش رنگ را به لایه عمیق تری از پوست تزریق می کند که باعث ماندگاری بیشتر آن می شود.

در میکروبلیدینگ ابرو برای ایجاد هاشور از هیچ گونه دستگاهی استفاده نمی شود، بلکه از قلم مخصوص و سوزن میکروبلیدینگ ( تیغ) استفاده می شود.این روش کاملا دستی انجام شده و قدرت کاشت به میزان فشار دست بستگی دارد.میکروبلیدینگ ابرو نسبت به روش میکروپیگمنتیشن خیلی ظریف تر است به این دلیل که برای ایجاد هاشور از تیغ استفاده می شود.توجه داشته باشید که تیغ بلید با تیغ هایی که به طور معمول میبینید و در ذهن شما است متفاوت هستند.پس اولین تفاوت در ابزار مورد استفاده در این روش استفاده از قلم به جای دستگاه است.قلم بلید خیلی شبیه به خودنویس است ، که مقداری بلند تر و در سر آن جای قرار گیری تیغ بلید وجود دارد.برای محکم یا آزاد کردن تیغ باید حلقه ی دور قلم را چرخاند تا بتوان آن را تنظیم کرد.

سوزن میکروبلیدینگ یا تیغ بلید بسیار ظریف هستند و در دو نوع اسلوپ و یو مورد استفاده قرار می گیرند. از لحاظ ظاهری اسلوپ ها به صورت مورب ، و یو دقیقا شبیه به حرف یو در انگلیسی هستند. از هر دو سوزن برای انجام هاشور استفاده می شود.اما مدل سوزن یو کاشت ظریف تر و طبیعی تری به شما می دهد.

یکی از تفاوت های کلی که باید به آن دقت کنید رنگی است که در این دو روش انتخاب می کنید.در میکروپیگمنتیشن ابرو رنگ انتخابی معمولا همان رنگی است که اول انتخاب می کنیم;یعنی خیلی نیازی نیست که رنگ را 1 درجه تیره تر انتخاب کرد به این دلیل که کاشت با دستگاه انجام می شود ریزش کمتری خواهد داشت و بعد از ریزش به دلیل عمیق کاشته شدن رنگ، ابروها خیلی کمرنگ نمی شوند. اما در میکروبلیدینگ ابرو رنگ حتما باید 1 یا 2 درجه تیره تر از انتخاب اولیه شود.چون کاشت بلید سطحی تر است و بعد از ریزش ممکن است ابروها به سایه تبدیل شود یا خیلی زود کم رنگ شود.مخصوصا زمانی که از رنگهای قهوه ای بلوند یا روشن استفاده می کنیم.

نکته دوم در انتخاب رنگ در این دو روش میزان غلظت آن است.در میکروپیگمنتیشن ابرو باز هم به دلیل اینکه کاشت از طریق سوزن انجام می شود نباید خیلی رنگ غلیظ و سفت استفاده شود.همینطور نباید خیلی هم شل و رقیق باشد.در میکروبلیدینگ ابرو بر عکس رنگ باید مقداری غلیظ باشد که به خوبی خطوط رنگ دار شود.استفاده از رنگهای رقیق یا شل برای بلید ابرو اشتباه است و موجب ریزش شدید رنگ یا کلا رنگ نگرفتن ابرو ها خواهد شد.

ماندگاری هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ کم تر از روش میکروپیگمنتیشن است.معمولا در صورت ترمیم بین 1 یا 2 سال ماندگاری دارد.

تفاوت دیگری نیز در این دو روش وجود دارد.به طور کلی میکروپیگمنتیشن نه تنها برای ابرو بلکه برای تاتو خط چشم، تاتو بن مژه، تاتو خط لب، تاتو رژ لب، تاتو شید چشم و تاتو شید لب نیز استفاده می شود.اما میکروبلیدینگ فقط برای تاتو ابرو یا هاشور ابرو مورد استفاده است.

میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو هر دو روشی جدید در هاشور ابرو هستند و هدف اصلی از انجام دادن آن پر کردن ابروهایی که ممکن است به هر دلیل خالی شده باشد یا دچار ریختگی شده باشند به طبیعی ترین شکل ممکن است.انتخاب هر یک از این دو روش بستگی به شما دارد.برای برخی ظرافت بیشتر از ماندگاری اهمیت دارد یا بالعکس.البته این به این معنی نیست که میکروپیگمنتیشن اصلا ظرافت ندارد و همینطور میکروبلیدینگ اصلا ماندگاری ندارد، هر کدام از این دو روش زیبایی های خاص خود را دارند.و اگر به طور اصولی و طبق تکنیک انجام شود مطمعنا هم زیبا خواهد بود و هم ظرافت خواهد داشت.

این که کدام یک از این تکنیک ها بهتر است تا حد زیادی به سلیقه فرد بستگی دارد. و به اینکه از دید شخص بهتر بودن را به ماندگاری بیشتر رنگ بداند یا ظریف بودن کار.

هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن ، از آنجایی که با دستگاه انجام می شود و قدرت کاشت در آن بیشتر است، ماندگاری کار تا 2 سال نیز هست. پس این روش مناسب افرادی که ماندگاری بالا برای آنها اهمیت دارد.

هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ ، بسیار ظرافت دارد و در صورت مهارت پیگمنتر کار واقعا تشخیص رنگ و ابرو سخت خواهد شد.ماندگاری این تکنیک معمولا تا 1 سال است که دو بار هم نیاز به ترمیم دارد.نتیجه این تکنیک به قدری زیبا و ظریف می شود که برای افرادی هم که به ماندگاری طولانی اهمیت می دهند خواستار امتحان کردن حتی برای 1 بار آن می شوند.

تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ در ایجاد خطوط چیست؟

در تکنیک میکروپیگمنتیشن چون با دستگاه انجام می شود، 80 درصد قدرت و تمرکز روی موتور است. این موتور دستگاه است که تعیین می کند رنگ تا چه حدی و چه لایه ای تزریق شود. خطوطی که با سوزن کشیده می شود مخصوصا اگر بین 3 تا 5 سر باشند نتیجه کار خطوطی نسبتا کلفت ایجاد می شود. معمولا در سطح مبتدی از این نوع سوزن استفاده می شود. و در صورت مهارت 2 سر و بعد 1 سر.معمولا خطوط با دستگاه نسبتا مساوی و کاملا در جهت رویش ابرو ایجاد می شود. و خواه نا خواه چون با سوزن تزریق می شود خطها کمی کلفت تر می شوند.

در تکنیک میکروبلیدینگ اما 100 درصد قدرت و تمرکز به میزان قدرت دست پیگمنتر کار است.و چون رنگ از طریق تیغ به لایه سطحی تر پوست تزریق می شود، نتیجه کار خطوطی بسیار ظریف و نازک در جهت رویش ابرو ها است. تیغ های U  در بلید ظرافت کار را بسیار بالا می برند. مرحله کار با آن برای بعد از مبتدی است، تمام پیگمنتر کارهای حرفه ای از این نوع تیغ استفاده می کنند.خطوط ایجاد شده در بلید معمولا به نازکی تارهای ابرو است، و حتی می توان ریز موهای ابرو را نیز با آن ایجاد کرد.در قسمت تاج ابرو می توان خطوط را نامساوی و کمی کوتاه بلند کنار هم کشید تا حالتی طبیعی به ابروها بدهد.اصطلاحا به آن هاشور دو بعدی یا سه بعدی می گویند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *