بن مژه, تاتو ابرو, تاتو بن مژه, تاتو چشم, تاتو لب, هاشور ابرو

ماندگاری آرایش دائمی

آیا می دانید آرایش دائمی چقدر ماندگاری دارد؟

آرایش دائمی شاید بر خلاف اسمش دائمی و ماندگار تا همیشه نباشد و یا ممکن است بعد از مدتی پاک شود.در واقع نمیتوان زمان کاملا مشخصی برای آن تعیین کرد اما عواملی وجود دارد که در طول عمر ماندگاری این گونه تاتوها و همچنین پاک شدن زود هنگام آن تاثیر مستقیم دارد.آرایش دائمی صورت شامل دو روش میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ است.که در خصوص تفاوت این دو روش در این صفحه قبلا توضیح داده ایم.

ماندگاری آرایش دائمی همیشه به یک سری عوامل طبیعی و یک سری عوامل خارجی یا غیر طبیعی بستگی دارد.عوامل طبیعی که موجب رنگ پذیری یا رنگ ناپذیری می شوند جنس پوست هر فرد است. نوع پوست شما کاملا در این امر دخیل است برخی از پوست ها به طور ژنتیکی رنگ پذیر نیستند یا رنگ پذیری سختی دارند.پوست های چرب نسبتا رنگ پذیری سختی دارند و یا بعد از تاتو ریزش رنگ در آنها زیاد است.یا مثلا در آمریکا رنگدانه ها باید در عمق بیشتری نسبت به اتریش کاشته شود.نوع پوست و سبک زندگی از عوامل طبیعی در ماندگاری آرایش دائمی هستند.در کشور خودمان ایران بر اساس نتایج و کمپانی هایی که سازنده دستگاه های تاتو هستند توصیه شده که کاشت در لایه های بالاتر پوست انجام شود.

 • کیفیت رنگ و ترکیب آن
  رنگهای اورجینال و با کیفیت همواره در ترکیبات خود میزان سرب بسیار کمی دارند یا اصلا ندارند.در نتیجه ماندگاری رنگ را در پوست کم می کند.می توان در حین کار عمق سوزن را کمی بیشتر یا تعداد دفعات ترمیم را بیشتر گذاشت تا رنگ ماندگاری بیشتری پیدا کند.
 • سبک زندگی فرد
  سبک زندگی و شغل فرد که تا چه حد در معرض نور طبیعی و خورشید قرار می گیرد تاثیر مستقیم دارد.تابش نور خورشید و تعرق زیاد از عواملی هستند که میزان دوام رنگدانه زیر پوست دا کاهش و در نتیجه موجب ریزش شدید می شوند.
 • جنس پوست فرد
  جنس پوست از اصلی ترین عوامل در میزان رنگ پذیری است.پوست های چرب رنگ پذیری خیلی کمی نسبت به پوست خشک دارند.ساختار مختلف پوست میزان رنگ پذیری را مشخص می کند.
 • تعرق
  تعرق بیش از حد پوست هم موجب عدم رنگ پذیری و در ادامه موجب ریزش رنگ می شود.
 • عمق سوزن و کاشت
  عمق کاشت تاثیر زیادی در ریزش رنگ دارد.در میکروپیگمنتیشن برای هر تکنیک یک کاشت مشخصی در نظر گرفته شده است.هرچه کاشت عمیق تر ماندگاری رنگ بالاتر و ریزش آن کمتر خواهد بود.
 • دوران قائدگی و بارداری
  دو دوران بسیار مهم که میزان رنگ پذیری را تا حد بسیار زیادی پایین می آورد.تغییرات هورمونی موجب کاهش رنگ گرفتن پوست می شود که انجام این کار در این دوران ها اصلا توصیه نمی شود.
 • مراقبتهای پس از کاشت
  پروتکل هایی بعد از کاشت وجود دارد که تا حد زیادی در ترمیم و بازسازی پوست کمک می کند.رعایت به آنها از ریزش بیش از حد رنگ جلوگیری کرده و عمر ماندگاری رنگ را بیشتر می کند.

اما عواملی هستند که با فرض بر اینکه نوع پوست شما کاملا رنگ پذیر است و هیچ مشکلی ندارد، با این حال باعث ریزش رنگ و ماندگاری کمی می شوند.در دو روش میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ کاشت با یک تکنیک خاص و در عمق خاصی از پوست انجام می شود.اما به طور کلی در هر دو اگر زمان اجرای تکنیک فشار دستگاه و دست خیلی کم باشد باعث کاشت سطحی می شود و در نتیجه ریزش رنگ خیلی زیاد می شود.از طرفی اگر سرعت کاشت دستگاه خیلی زیاد باشد و فشار دست خیلی زیاد باشد علاوه بر پارگی پوست، ریزش رنگ هم زیاد می شود و عملا رنگدانه ها با سرعت زیاد به طور موقت کاشته می شود. اجرای تکنیک غلط در هر دو روش موجب خالی ماندن قسمت هایی از ابرو و در نتیجه ایجاد سایه می شود.استفاده از رنگهای نامناسب و بی کیفیت یا تقلبی و یا خیلی رقیق باعث ریزش زودهنگام رنگ می شوند.

با فرض بر اینکه اجرای این دو تکنیک اصولی و دقیق انجام شود،زمان بندی ترمیم هر دو روش رعایت شود و همینطور مراقبت های بعد از تاتو نیز رعایت شود آرایش دائمی تا 7 سال نیز ماندگاری دارد. تعداد دفعات ترمیم در روش میکروبلیدینگ بیشتر از روش میکروپیگمنتیشن است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *