هاشور ابرو چیست

مرکز تخصصی هاشور ابرو

هاشور ابرو روش جدید تاتو ابرو است، که در گذشته انجام می شد.این روش با استفاده از دستگاه مخصوص که در قسمت انتهای آن جای قرار گیری سوزن است، رنگ را به صورت خطوط موازی با طول های نسبتا مساوی در جهت رویش ابرو به لایه زیرین پوست تزریق می کند. هاشور ابرو نسبت به روش های قدیم کاملا از ظرافت و زیبایی بیشتری برخوردار است. و هدف از انجام آن پرکردن قسمتهایی خالی در ابرو به روش بسیار طبیعی است.البته نه فقط برای ابرو های خالی بلکه برای افرادی که دوست دارند ابروهای پر و مرتب داشته باشند هم روش خوبی است. دستگاه مورد نیاز این کار که به دستگاه هاشور ابرو یا میکروپیگمنتیشن معروف است، شبیه به یک خودکار خیلی پهن و بزرگ است.قیمت بالایی آن جای قرار گیری سیم آداپتور و قسمت پایین آن جای قرار گیری سوزن است.کم و زیاد شدن قدرت موتور به وسیه پیچی که دور دستگاه تعبیه شده انجام می شود. سوزن ها یا اصطلاحا کارتریج مورد استفاده برای این کار یه نوع تی یا نوع پیچی هستند.سوزن پیچی به لحاظ زیبایی و ظرافت خیلی بهتر از سوزن نوع تی است. کاشت سوزن پیچی عمیق تر و ظریف تر است. و همچنین دارای محفظه ای است که مانع کشیدن خون و رنگ به داخل دستگاه می شود. برخی در مورد درد داشتن در هنگام انجام این روش تا حدودی نگران هستند تا حدی که ممکن است مانع از انجام دادن آنها شود. اما با استفاده از پمادهای و پدهای بی حسی بسیار قوی درد دیگر خبری از درد یا سوزن نخواهد بود.

بیشترین کاربرد هاشور ابرو

بیشترین کاربرد هاشور ابرو برای افرادی است که ابروهای خالی دارند یا قسمتهایی از ابرو ریخته یا کچل شده است. افرادی که دوست دارند ابروهای قرینه داشته باشند. افرادی که همیشه وقت برای آرایش یا کشیدن مداد ابرو یا سایه ابرو ندارند. برخی افراد مانند ورزشکاران که به دلیل تعرق هنگام ورزش نمی توانند از لوازم آرایشی استفاده کنند. افرادی که خط ابروی نازک دارند و طرفدار ابروهای پهن و دنباله دار هست.

موارد منع هاشور ابرو

در زمان بارداری( هم از لحاظ رنگ نگرفتن هم به لحاظ وارد شدن مواد شیمیایی به خون مادر)
در زمان پریودی
در صورت داشتن برخی بیماری های خاص
در صورت داشتن حساسیت های پوستی
در زمان آفتاب گرفتن
برخی عوامل نیز مانند استفاده از نیکوتین سیگار یا مواد مخدر باعث رنگ ناپذیری خواهد شد. همینطور در زمان بارداری و پریودی نیز پوست رنگ نمی گیرد.

مراقب های بعد از هاشور

تا سه روز به محل هاشور آب نخورد و از حمام رفتن خودداری کنید.
تا سه روز محل هاشور با پماد بتامتازون چرب شود.
از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری کنید.
از رفتن به لیزر خودداری کنید.
از خاراندن و دست زدن به محل هاشور خودداری کنید.
در صورت پوسته پوسته شدن یا زخم شدن اصلا آن را نکنید و زمان دهید تا التیام پیدا کند.
ریزش رنگ در هاشور ابرو تا حد زیادی به نوع پوست بستگی دارد. اما پوست های چرب بیشترین میزان ریزش رنگ را دارند.بهتر است از رنگ هایی استفاده شود که پایه آنها آب است.نوع کاشت و نوع رنگ هم از عواملی است که رنگ ریزش پیدا می کند.