بن مژه, پاک کردن تاتو, تاتو ابرو, تاتو بن مژه, تاتو چشم, تاتو صورت, تاتو لب, هاشور ابرو

انواع بی حسی ابرو، چشم و لب و کاربرد آنها

1- مایع اسپری

2- ژل ها

3- کرم ها

4- قطره ای

مایع اسپری : بی حسی های اسپری درصد بالایی از بیحسی دارند . ( دارای 10% لیدوکائین است که قویترین بیحسی محلول است اما اگر با رنگ ترکیب  شود رنگ پذیری را پایین می آورد) و برای چشم زیاد مناسب نیست و توصیه نمی شود. اگر به طور خالص یا مرطوب با آب مقطر مخلوط شود می توان بعنوان ریمور هم  استفاده شود. درصورت داشتن ناراحتی سیستم اعصاب مرکزی ، قلبی و عروقی ، کلیوی ،کبدی و سابقه حساسیت پوستی باید احتیاط شود.زمان تاثیر بی حسی آن 1الی5 دقیقه و مدت اثر آن 10 الی 15 دقیقه است.

ژل ها : بی حسی های ژلی مانند زایلاپی  با رنگ ترکیب نمی شوند یا حلال نیستند ، استریل و بدون ضررند ، خیلی مناسب ابرو لب و خط چشم است.

کرم ها : مثل تیکتی ایکس ، گلدتایم ، … بین 20 تا 30 دقیقه زمان احتیاج دارند و با کاور نایلونی استفاده کرد(منظور گذاشتن بی حسی برای 20 دقیقه که روی آن را باید نایلون گذاشت) ، خاصیت رنگبری ندارند و فقط قبل از باز شدن سلول های پوستی استفاده می شود.  پمادهای بی حسی نباید با غشاء مخاطی تماس پیدا کند.

قطره ای : بی حسی قطره ای بسیار قوی است سرعت تاثیر آن بالاست و معمولا در حین کار استفاده می شود. 2 الی 3 قطره روی دستمال یک لا ریخته و 5 دقیقه قبل از شروع کار با دستگاه خاموش  پوست را خراش داده و پوست را با  دستمال حاویه بی حسی، آغشته میکنیم . مثل بی حسی های قطره ای یخی ، مناسب برای قسمتهای مخاطی. این نوع بی حسی بسیار قوی است و همینطور خاصیت رنگبری ندارد..

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *